Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Które witaminy warto brać na jesień?

Które witaminy warto brać na jesień?

Lato powoli się kończy, a wraz z nim sezon bogaty w pełne witamin i innych cennych składników owoce i warzywa. Aby wspomóc organizm w okresie infekcyjnym, który nadchodzi wielkimi krokami, należy zacząć już myśleć o jesiennej suplementacji. Witamina A? Witamina C? Witamina D? Które witaminy warto brać na jesień? Odpowiedź jest prosta, przede wszystkim te, które wzmocnią organizm i wspomogą prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego!
Wszystko, co musisz wiedzieć o Helicobacter pylori

Wszystko, co musisz wiedzieć o Helicobacter pylori

Co to jest Helicobacter pylori, jak wykryć zakażenie, jak można się zarazić i jak leczyć dolegliwości wywołane przez Helicobacter pylori? Gdzie wykonać badanie na obecność tej bakterii i czy testy na Helicobacter są skuteczne? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w naszym artykule.
Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

W trosce o czyste i zdrowe zęby, coraz więcej osób chętnie sięga po szczoteczki soniczne. Ich popularność jest zasługą unikalnej technologii, która zapewnia wysoką skuteczność mycia. Jeśli więc poszukujemy szczoteczki, która zapewni nam najlepszą pielęgnację jamy ustnej we własnym domu, szczoteczka soniczna to trafiony wybór. W tym miejscu pojawia się pytanie – jaki model wybrać? W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone szczoteczki soniczne, które doskonale spisują się w domowej pielęgnacji zębów.
Probiotyk - przed czy po zażyciu antybiotyku?

Probiotyk - przed czy po zażyciu antybiotyku?

To, że podczas antybiotykoterapii należy przyjmować probiotyki, wiedzą chyba wszyscy! Ale z tym, jaki probiotyk wybrać i jak go poprawnie przyjmować, wiele osób nadal ma problem. Aby probiotykoterapia przyniosła pożądany efekt, musi być stosowana w odpowiedni sposób. Najwięcej wątpliwości budzi to, czy probiotyk można stosować wraz z antybiotykiem, czy należy zachować określony odstęp między przyjmowaniem tych preparatów.
Domowa opieka medyczna dla Ciebie

Domowa opieka medyczna dla Ciebie

We wciąż rozwijającym się świecie, a jednocześnie społeczeństwie starzejącym się, coraz większe znaczenie mają różne usługi medyczne, w tym usługi pielęgniarskie, oparte o wizytę domową. Dzięki nim, możesz wygodnie zamówić wizytę domową pielęgniarki. Oferuje je wiele placówek medycznych i firm. Jeśli więc interesują cię usługi pielęgniarskie Gdańsk i okolice koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Dzięki nim zyskasz nie tylko pomoc dla siebie czy swoich bliskich w najpopularniejszych zabiegach medycznych, ale także pielęgniarka przyjedzie bezpośrednio do domu pacjenta. Kto zatem może skorzystać z oferty? Jakie zalety niesie wizyta domowa pielęgniarki? Z jakich usług możesz skorzystać?
Świerzb - objawy, wygląd, leczenie

Świerzb - objawy, wygląd, leczenie

Uporczywy świąd nasilający się nocą i zmiany skórne to najbardziej charakterystyczne objawy świerzbu. Świerzb to choroba zakaźna wywoływana przez gatunek roztocza znanego jako świerzbowiec ludzki (Sarcoptes scabiei). Zwykle do zakażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt z chorym. Kto jest najbardziej narażony na tę uciążliwą chorobę pasożytniczą? Czy są skuteczne leki na świerzb?
Jak zadbać o czystość jamy ustnej?

Jak zadbać o czystość jamy ustnej?

Czystość jamy ustnej jest bardzo ważna. Problemy z zębami mogą niestety okazać się bardzo bolesne, dlatego wiele osób decyduje się zapobiegać powstawaniu dziur czy próchnicy. Wizyty u stomatologa również nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń – wielu pacjentów truchleje, widząc wiertło dentystyczne czy czując charakterystyczny zapach. Co więcej, często wiążą się one także ze sporymi kosztami. Z tych powodów zdecydowanie warto zapobiegać konieczności leczenia uzębienia. Do dobrych, choć oczywistych metod należy staranne mycie zębów. Niebagatelny jest także wybór odpowiedniej szczoteczki.
Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?

Jesteś w ciąży i oprócz porannych mdłości oraz opuchniętych nóg dokucza Ci także alergia? Alergia w ciąży nie jest czymś nadzwyczajnym i dotyka wiele kobiet w okresie rozrodczym, lecz jej diagnozowanie i leczenie nie może obejść się bez konsultacji położniczej i alergologicznej. Lekarz wskaże, które leki na alergię w ciąży będą bezpieczne dla Ciebie i Twojego maleństwa oraz jak unikać pogorszenia samopoczucia.
Ginekologia estetyczna i jej wykorzystanie w praktyce

Ginekologia estetyczna i jej wykorzystanie w praktyce

Ginekologia estetyczna przeznaczona jest w głównej mierze dla kobiet, które borykają się z utrudnionym czerpaniem przyjemności z życia seksualnego. Często związane jest to z pewnymi zmianami w obrębie pochwy, wywoływanymi na przykład przez porody naturalne lub przechodzenie okresu menopauzy. Tego rodzaju zmiany mogą w znaczący sposób pogarszać jakość życia. Wykorzystanie ginekologii estetycznej wpływa również na poprawę wyglądu narządów intymnych. To bardzo ważne, bowiem wiele kobiet odczuwa z tego powodu dyskomfort, co negatywnie wpływa również na codzienne samopoczucie. Jakie zabiegi ginekologii estetycznej można wykonać? Jak wybrać najlepszą placówkę?
    pixel