Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

18.08.2021
Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

W trosce o czyste i zdrowe zęby, coraz więcej osób chętnie sięga po szczoteczki soniczne. Ich popularność jest zasługą unikalnej technologii, która zapewnia wysoką skuteczność mycia. Jeśli więc poszukujemy szczoteczki, która zapewni nam najlepszą pielęgnację jamy ustnej we własnym domu, szczoteczka soniczna to trafiony wybór. W tym miejscu pojawia się pytanie – jaki model wybrać? W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone szczoteczki soniczne, które doskonale spisują się w domowej pielęgnacji zębów. 

Jak działają szczoteczki soniczne?

Biorąc pod uwagę wygląd oraz konstrukcję, szczoteczka soniczna nie różni się znacząco od szczoteczek elektrycznych. Urządzenia te posiadają jednak zupełnie inny sposób działania. Podczas gdy szczoteczki elektryczne wykonują ruchy oscylacyjno-rotacyjne, w szczoteczkach sonicznych wykorzystane zostały ruchy wymiatające, które charakteryzują się dużą skutecznością w czyszczeniu. Ponadto każda szczoteczka soniczna wyposażona jest w silnik, który generuje fale dźwiękowe – to właśnie one wprawiają w ruch włókna szczoteczki, powodując drgania o wysokiej częstotliwości. W ten sposób urządzenie skutecznie rozbija płytkę nazębną, a dodatkowo masuje dziąsła. W zależności od modelu szczoteczki, częstotliwość drgań może być bardzo zróżnicowana. Zazwyczaj urządzenia posiadają kilka programów pracy, które można ustawiać w zależności od swoich potrzeb.

Szczoteczka soniczna jak używać

Nawet najwyższej klasy szczoteczka nie okaże się skuteczna, jeśli nie będzie używana we właściwy sposób. Prawidłowa technika mycia ma duży wpływ na efektywność w czyszczeniu jamy ustnej. Szczoteczkę soniczną używamy w inny sposób, niż pozostałych szczoteczek do zębów, ale technikę tą można łatwo i szybko opanować. Po nałożeniu pasty, szczoteczkę należy przyłożyć do zębów i ustawić tak, aby końce włókien były skierowane pod kątem około 45 stopni do linii dziąseł. Dobrze, aby włókna szczoteczki obejmowały swoim zasięgiem także obszar poza linią dziąseł. Następnie należy uruchomić szczoteczkę i powoli przesuwać ją po łuku zębów. W trakcie mycia zębów możemy wykonywać delikatne ruchy okrężne i wymiatające. Należy przy tym pamiętać, aby nie przyciskać główki do zębów zbyt mocno. Na każdą ćwiartkę uzębienia należy przeznaczyć około 30 sekund, a zatem mycie całej jamy ustnej zajmuje około 2 minuty. Wiele nowoczesnych szczoteczek jest wyposażona w automatyczny timer, dzięki któremu łatwo jest przestrzegać zalecany czas mycia zębów. 

Wybierz odpowiednią szczoteczkę soniczną dla siebie

Jaka szczoteczka soniczna najlepiej sprawdzi się w domowej pielęgnacji? Obecnie na rynku mamy do wyboru pełną gamę urządzeń o różnych funkcjach i zaawansowanych technologiach, trudno zatem zdecydować się na odpowiedni model dla siebie.

Jeśli zastanawiasz się jaką szczoteczkę soniczną wybrać, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, jakie posiada programy pracy oraz jaką ilość ruchów wykonuje w ciągu minuty. Wyróżniającym się modelem w tej kategorii jest szczoteczka soniczna SEYSSO Gold, która posiada aż 5 programów pracy i w zależności od ustawień, wykonuje od 62 000 do nawet 96 000 ruchów sonicznych na minutę. Ten model łączy w sobie doskonałe parametry, zaawansowane funkcje i prestiżowy wygląd, dzięki czemu świetnie się prezentuje postawiony na półce łazienkowej. Zróżnicowane programy pracy dostosowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Program Sensitive (62 000 ruchów sonicznych na minutę) jest odpowiedni dla osób z nadwrażliwością zębów, program Clean (82 000 ruchów sonicznych na minutę) świetnie sprawdza się przy codziennym myciu zębów, z kolei program White (96 000 ruchów sonicznych na minutę) pomaga przywrócić zębom naturalną biel. Szczoteczka SEYSSO Gold działa w oparciu o unikalną technologię DCT+ (Dynamic Cleaning Technology +). Bardzo szybkie ruchy wymiatające włókien szczoteczki prowadzą do powstania tysięcy mikrobąbelków, które z łatwością docierają nawet w trudno dostępne miejsca takie jak przestrzenie międzyzębowe. W ten sposób mycie zębów staje się jeszcze dokładniejsze i skuteczniejsze. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w bardzo wydajny akumulator litowo-jonowy, który zapewnia działanie przez około 70 dni przy dwukrotnym myciu zębów każdego dnia.

Jeśli zależy Ci na wysoce skutecznym myciu i podstawowych funkcjach, szczoteczka SEYSSO Oxygen O-sonic to znakomity wybór. Urządzenie zapewnia dużą częstotliwość ruchów – w zależności od programu pracy aż do 96 000 ruchów sonicznych na minutę – czego rezultatem jest skuteczna redukcja płytki nazębnej i czystsze, bielsze zęby. SEYSSO Oxygen O-sonic posiada trzy podstawowe programy pracy odpowiadające na różne potrzeby użytkowników – tryb Soft, Clean oraz Whitening. Technologia DCT+ zapewnia efektywne czyszczenie również trudno dostępnych przestrzeni. Eleganckie wykończenie szczoteczki nadaje jej wyjątkowy, stylowy wygląd.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze szczoteczkami sonicznymi i nie chcesz wydawać dużej sumy na zakup urządzenia o zaawansowanych funkcjach, polecamy model SEYSSO Carbon Basic, która wykonuje od 62 000 do 82 000 ruchów sonicznych na minutę. Trzy programy pracy (Massage, Soft oraz Clean) w połączeniu z nowoczesną technologią DCT gwarantują wysoką efektywność czyszczenia jamy ustnej. Całość dopełnia elegancki design, który jest charakterystyczną cechą wszystkich szczoteczek cenionej marki SEYSSO.

Wiesz już, jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Pamiętaj o prawidłowej technice mycia i ciesz się pięknym i zdrowym uśmiechem każdego dnia!

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel