Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ginekologia estetyczna i jej wykorzystanie w praktyce

04.08.2021
Ginekologia estetyczna i jej wykorzystanie w praktyce

Ginekologia estetyczna przeznaczona jest w głównej mierze dla kobiet, które borykają się z utrudnionym czerpaniem przyjemności z życia seksualnego. Często związane jest to z pewnymi zmianami w obrębie pochwy, wywoływanymi na przykład przez porody naturalne lub przechodzenie okresu menopauzy. Tego rodzaju zmiany mogą w znaczący sposób pogarszać jakość życia. Wykorzystanie ginekologii estetycznej wpływa również na poprawę wyglądu narządów intymnych. To bardzo ważne, bowiem wiele kobiet odczuwa z tego powodu dyskomfort, co negatywnie wpływa również na codzienne samopoczucie. Jakie zabiegi ginekologii estetycznej można wykonać? Jak wybrać najlepszą placówkę?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia plastyczna i estetyczna skupia się na poprawie wyglądu oraz funkcjonalności kobiecych narządów płciowych. W jej zakres wchodzi wiele zróżnicowanych procedur, które wykonywane mogą być zarówno metodą chirurgiczną, jak i przy zastosowaniu nowoczesnych laserów. W przypadku ginekologii estetycznej nie chodzi wyłącznie o kwestie związane z estetyką. W wielu przypadkach dotyczy toi bowiem dokonania korekty wad anatomicznych lub innego rodzaju uszkodzeń. Celem zabiegu może być leczenie nietrzymania moczu, zlikwidowanie bolesności pojawiających się podczas współżycia seksualnego lub też danie możliwości zwiększenia poziomu doznań seksualnych. Sporo zabiegów wykonywanych jest również w związku z naprawą uszkodzeń poporodowych, które pojawiają się w obrębie pochwy oraz krocza. Chodzi między innymi o blizny, które powstają po cesarskim cięciu nad nacięciu krocza. 

Jakie zabiegi ginekologii estetycznej są wykonywane?

Ginekologia plastyczna oferuje bardzo zróżnicowany zakres zabiegów, których celem jest wyeliminowanie dokuczliwych problemów związanych z kobiecymi narządami płciowymi oraz poprawa ich wyglądu. Zainteresowaniem cieszy się między innymi:

  • labioplastyka,
  • plastyka napletka łechtaczki,
  • wypełnienie warg sromowych,
  • powiększenie punktu G.

Labioplastyka to zabieg polegający na dokonaniu korekty warg sromowych, wraz z modyfikacją ich kształtu lub wielkości. Z takiej procedury skorzystać mogą głównie kobiety, których problemem są zbyt duże lub asymetryczne wargi sromowe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast jego przebieg będzie różnił się w zależności od rodzaju przerostu, wieku pacjentki oraz jej oczekiwań. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zdeformowane wargi sromowe nie stanowią dla kobiety wyłącznie problemu związanego z estetyką. Ich przerost lub asymetria w wielu przypadkach doprowadza bowiem do powstawania bolesnych podrażnień i pojawiania się negatywnych odczuć podczas zbliżenia. 

Plastyka napletka łechtaczki może pomóc w zlikwidowaniu problemów, takich jak dyskomfort podczas odbywania stosunku lub niezadowolenie z walorów estetycznych w miejscach intymnych. Sam zabieg polega na odpowiednim wymodelowaniu kształtu napletka za pomocą wykorzystania specjalistycznego lasera lub chirurgicznego usunięcia nadmiaru tkanki. 

Wypełnienie warg sromowych z jednej strony przyczynia się do poprawy estetyki okolic intymnych, a z drugiej może działać w sposób ochronny na położone głębiej narządy. W rezultacie zapobiega powstawaniu podrażnień, otarć i zakażeń miejsc intymnych. Zabieg nie trwa długo i polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu, który powoduje powiększenie warg sromowych. Preparat na bazie kwasu hialuronowego nawadnia skórę i przyczynia się do odmłodzenia obszarów, które zostały poddane terapii. 

Również za pośrednictwem kwasu hialuronowego lub tłuszczu, który zostaje pobrany z ciała pacjentki, przeprowadzić można procedurę związaną z powiększeniem punktu G. Wszystko sprowadza się do wstrzyknięcia preparatu w odpowiednie miejsce ściany pochwy. W rezultacie kobieta może liczyć na okresowe zwiększenie wrażeń seksualnych. Finalny efekt może utrzymywać się do 12 miesięcy.

Najlepsza placówka ginekologii estetycznej

Decydując się na poddanie zabiegowi chirurgicznemu, należy skorzystać z oferty profesjonalnej placówki. Tylko w takim miejscu można bowiem liczyć na pomoc najlepszych specjalistów oraz zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Ginekologia estetyczna w ArtesMed Katowice to najlepszy wybór. W ofercie znaleźć można wiele zróżnicowanych zabiegów, takich jak odtworzenie błony dziewiczej, rewitalizacja warg sromowych, plastyka pochwy, zabiegi pozwalające zwalczyć nietrzymanie moczu, zabieg liftingu krocza, ujędrnienie punktu G. Wszystko to korzystnie wpływa na życie intymne i stan fizyczny kobiety oraz jej komfort psychiczny. Personel wykonuje zabiegi z użyciem lasera lub stosuje w pełni bezpieczne zabiegi chirurgiczne. Zabiegi pomagają również w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i pozwalają na pełne czerpanie przyjemności z życia i przywrócenie funkcji seksualnych. Warto więc wybrać Śląsk jako miejsce do przeprowadzenia zabiegu ginekologii estetycznej. Wykwalifikowani i posiadający szeroką wiedzę lekarze, doskonale poradzą sobie nawet z najtrudniejszym przypadkiem.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel