Korund kosmetyczny - domowy zabieg mikrodermabrazji

06.12.2019
Pielęgnacja
Korund kosmetyczny - domowy zabieg mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji najczęściej wykonywany jest w salonach kosmetycznych – wiąże się to z wygospodarowaniem dodatkowego czasu oraz dużym kosztem (zabieg oscyluje w przedziale od 100-200 zł). Alternatywą wizyty u kosmetyczki jest domowe wykonanie zabiegu złuszczania naskórka – wystarczy do tego Korund kosmetyczny i dodatek Twojego ulubionego kosmetyku np. olejku, kwasu hialuronowego czy balsamu do ciała.

Samodzielnie wykonany peeling pozwoli Twojej skórze odzyskać utracony blask – to jeden z plusów, jednak warto mieć na uwadze, że nawet z pozoru nieinwazyjne zabiegi mogą zaszkodzić! Pamiętajmy o tym, że peeling z użyciem Korundu kosmetycznego należy przygotować zgodnie z zaleceniami.

Czym jest Korund Kosmetyczny?

Korund kosmetyczny wykorzystywany do zabiegów złuszczania naskórka to zmikronizowany tlenek glinu Al2O3 – potocznie nazywany tlenkiem aluminium (jest on w 100% naturalny i bezpieczny!). Peeling pozyskiwany jest ze skał okruchowych i poddawany procesowi mikronizacji, która pozwala na osiągnięcie drobnego pyłu o średnicy około 100 mikrometrów. Korund kosmetyczny jest związkiem trwałym, który nie wchodzi w reakcje z innymi kosmetykami – jest on bezpieczny dla naszej skóry, nie zawiera alergenów, barwników ani środków konserwujących.

Dla kogo zalecana jest domowa mikrodermabrazja?

Przeprowadzenie domowego zabiegu złuszczającego Korundem kosmetycznym wskazane jest miedzy innymi dla osób borykających się z trądzikiem pospolitym – regularnie przeprowadzony zabieg, wpłynie również korzystnie na zniwelowanie powstałych blizn. Mikrodermabrazja zalecana jest także w pielęgnacji skóry suchej, z rozszerzonymi porami, zaskórnikami oraz szorstkim, matowym i zrogowaciałym naskórkiem. Korund kosmetyczny wykorzystywany do samodzielnego zabiegu w domowym zaciszu zmniejsza przebarwienia, łojotok oraz wiotkość skóry. Systematycznie przeprowadzany peeling redukuje widoczne gołym okiem rozstępy oraz cellulit.

Jak przeprowadzić domowy zabieg z korundem kosmetycznym?

Do przygotowania peelingu wystarczy Korund Kosmetyczny (Natur Planet) oraz dobrana do niego baza np. oleje naturalne, balsamy lub mleczko kosmetyczne – nie mieszamy Korundu z wodą, a zabieg można wykonywać maksymalnie 2 razy w tygodniu! Przygotowany domowy kosmetyk, należy wmasowywać okrężnymi ruchami przez 5 minut, po czym spłukać twarz letnią wodą. Po wykonanym zabiegu należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry w tym celu można użyć np. olejek jojoba lub olejek makadamia.

Przepisy na domowy peeling z korundem kosmetycznym

  • Peeling z kwasem hialuronowym: kwasu hialuronowy 1% (Natur Planet Hialu-Pure Serum 1% z czystym kwasem hialuronowym) + Korund Kosmetyczny
  • Peeling z olejem naturalnym: wybrany olej np. (Natur Planet Olej marchewkowy, Natur Planet Olej z Dzikiej Róży) + Korund Kosmetyczny
  • Peeling z olejkiem lub żelem myjącym: ulubiony żel lub olejek myjący (np. Natur Planet Olejek Myjący Drzewo Herbaciane) + Korund Kosmetyczny

Przeciwwskazania do przeprowadzania mikrodermabrazji

Nie należy wykonywać domowego peelingu podczas: zakażenia wirusowego skóry, zakażenia bakteryjnego skóry, grzybicy skóry, trądziku krostkowego, trądziku różowatego, uszkodzeń i ran na skórze, nowotworów skóry oraz zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzy.

Autor: Patrycja Trendel. i-Apteka.pl

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel