Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Diosmina potrzebna na wiosnę?

18.05.2021
Dolegliwości i choroby
Diosmina potrzebna na wiosnę?

W końcu nadeszły do nas ciepłe, wiosenne dni, a co za tym idzie – sukieneczki, spódniczki i gołe nogi! Zapewne większości z nas zależy na efekcie WOW, lecz niestety w wielu przypadkach moment zmiany garderoby na letnią to zmora – popękane naczynka, żylaki i nieszczęsne pajączki. Żylaki kończyn dolnych wywołane są problemami z krążeniem, jak można je zminimalizować i jak wybrać lek na żylaki, aby cieszyć się zadbanymi nogami? Zapewne niejednokrotnie wśród koleżanek słyszałaś o Diosminex Max czy Diohespan Max? - to właśnie one królują wśród preparatów na żylaki – wszystko dzięki diosminie – naszemu sprzymierzeńcowi w walce ze zmianami kończyn dolnych.

Żylaki na nogach – przyczyny wystąpienia

Do najczęstszych przyczyn wystąpienia żylaków i pajączków zaliczyć można uwarunkowanie genetyczne – niestety, jeżeli Twoja mama lub babcia borykała się z daną przypadłością, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w przyszłości będzie dotyczyło to również Ciebie. Jeżeli wiesz, że w Twojej rodzinie występowały problemy z żylaki i zauważysz u siebie zmiany na nogach, warto od razu wdrożyć odpowiednio dobrane tabletki na żylaki – o nich również porozmawiamy.

Wśród przyczyn wystąpienia żylaków wymienić można nie tylko uwarunkowanie genetyczne, na ich powstawanie duży wpływ ma również Twój tryb życia, między innymi: praca siedząca, zbyt mała aktywność fizyczna, zbyt gorące kąpiele, nieodpowiednia dieta, otyłość, nadmierne korzystanie z sauny, ciąża czy zakrzepica żylna. Istnieje również szereg tzw. czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia zmian w postaci pajączków czy żylaków, między innymi: wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, podeszły wiek czy często powtarzające się zaparcia. Jeżeli znajdujesz się w grupie ryzyka, a dodatkowo istnieje obciążenie genetyczne wystąpienia zmian na kończynach dolnych, podpowiemy Ci jak wybrać bardzo dobry lek na żylaki, aby bez krępacji wiosną i latem ubrać się w ulubioną sukienkę i pochwalić się zadbanymi nogami.

Leki na żylaki – substancje czynne

Jeżeli planujesz podjąć się walki z żylakami, musisz wiedzieć jak działać! Warto zacząć od leczenia farmakologicznego, czyli tabletek doustnych oraz dołączyć do kuracji maści, które działają miejscowo. Zastanawiasz się zapewne jak wybrać najlepsze tabletki na żylaki, czym się kierować?

Wybierając preparaty doustne na żylaki oraz pękające naczynka kończyn dolnych należy zwrócić szczególną uwagę na substancję czynną, wyróżnić można: diosminę, escynę, hesparydynę czy wyciąg z kasztanowca. W leczeniu żylaków kluczową rolę odgrywa diosmina – wpływa ona korzystnie na elastyczność naczyń, usprawnia krążenie krwi i daje uczucie ulgi ciężkim i obolałym nogom.

Tabletki na żylaki dostępne bez przypisu lekarza

Wśród wielu leków na żylaki warto przyjrzeć się głównie preparatom bazującym właśnie na diosminie, ponieważ to ona odgrywa główną rolę w leczeniu oraz profilaktyce przy żylakach kończyn dolnych. Substancja czynna występuje w wielu znanych i cenionych lekach, takich jak: Diosminex, Diosminex MaxDiohespan Max czy Diosmina 1000. Korzystne działanie diosminy potwierdziły badania kliniczne – wykazuje ona właściwości przeciwobrzękowe, wzmacnia tonus żylny, poprawia krążenie w naczyniach włosowatych oraz działa przeciwzapalnie. Przedstawione preparaty posiadają status leków, w związku z czym każdy z nich posiada informacje dla pacjenta.

Dołączona do Diosminex Max ulotka (jak i do pozostałych preparatów o statusie leku) rozwieje wszelkie wątpliwości i udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania, takie jak: dawkowanie, przeciwwskazania czy możliwe skutki uboczne. Wśród wielu produktów dedykowanych dla osób cierpiących na żylaki oraz pękające naczynka znajduje się również wiele suplementów diety, takie jak: Diosmina 500 Complex, Detramax Plus, Varivenol czy Venosan Caps. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki preparat wybrać kieruj się kilkoma zasadami: status preparatu, dawka, substancje pomocnicze oraz koszt. Musisz wiedzieć, iż nie zawsze cena adekwatna jest do skuteczności, jak i dawki, bowiem Diosminex Max cena w porównaniu do wielu suplementów jest mniejsza, dzięki czemu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – nieco zaoszczędzić oraz sprawić sobie naprawdę dobry lek!

Jak pozbyć się żylaków na nogach?

Niestety nie w każdym przypadku odpowiednio dobrane tabletki na żylaki oraz zmiana sposobu życia przyniesie satysfakcjonujące rezultaty i pomoże uporać się z dolegliwościami. Jeżeli leczenie farmakologiczne oraz leki stosowanie miejscowo wystarczająco nie pomogły konieczne może być leczenie zabiegowe, takie jak: obliteracja, miniflebektomia, chirurgiczne usunięcie żylaków czy kriochirurgia.

Autor: Patrycja Trendel, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Rekomendowane produkty
pixel