Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Teleporady - dlaczego warto z nich korzystać?

02.04.2021
Teleporady - dlaczego warto z nich korzystać?

Na czym polegają teleporady?

Teleporady to forma świadczenia usług medycznych i opieki zdrowotnej na odległość. Zazwyczaj odbywają się w formie rozmowy telefonicznej, ale możliwe są również konsultacje lekarskie online za pośrednictwem wideokonferencji czy czatu – takie udogodnienia daje mobilna aplikacja telemedyczna Med24. Dzięki telemedycynie lekarz jest w stanie monitorować zdrowie swojego pacjenta bez konieczności odbycia wizyty w gabinecie.

Podczas teleporady:

 • porozmawiasz z lekarzem wybranej specjalności (np. z internistą, pediatrą, endokrynologiem, dermatologiem, laryngologiem) o swoich dolegliwościach;
 • skonsultujesz wyniki badań krwi, a także RTG, EKG, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG itp.;
 • uzyskasz diagnozę na podstawie dostarczonych wyników badań i wywiadu lekarskiego;
 • otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie lub skierowanie na kolejne badania.

Kiedy warto skorzystać z teleporady?

Teleporady coraz chętniej wybierane są przez pacjentów, ponieważ pozwalają na szybkie zdiagnozowanie problemu zdrowotnego. Obecnie większość publicznych i prywatnych placówek medycznych oferuje profesjonalne teleporady swoim pacjentom. Zaletą konsultacji lekarskich online jest to, że odbywają się w domu, więc nie tracimy czasu na dojazd do przychodni, a także dbamy o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nie narażamy się na kontakt z osobami chorymi.

Na teleporadę zapiszemy się, dzwoniąc do konkretnej przychodni lub w jeszcze wygodniejszy sposób – rejestrując się do lekarza za pomocą aplikacji Med24. To drugie rozwiązanie umożliwia wygodne skorzystanie z prywatnych konsultacji specjalistów z całej Polski. Dzięki aplikacji Med24 otrzymujemy pomoc medyczną zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy, bez długiego oczekiwania na termin wizyty. 

Teleporada to przydatne rozwiązanie:

 • w nagłych przypadkach;
 • dla pacjentów mieszkających w małych miejscowościach, z utrudnionym dostępem do lekarzy specjalistów – dla nich częste wizyty w placówkach medycznych to spory wydatek i ogromna strata czasu poświęconego na dojazdy;
 • dla pacjentów chorujących przewlekle i będących w trakcie leczenia, którzy wymagają częstych wizyt kontrolnych – telemedycyna umożliwia bieżące monitorowanie ich stanu zdrowia, interpretowanie wyników badań i przepisywanie leków;
 • dla osób o osłabionej odporności, np. chorych na nowotwory, dla których wizyta w placówce wiąże się z dużym ryzykiem zakażenia i zagrożeniem życia;
 • dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się,
 • dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci.

Z teleporad warto skorzystać zawsze wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy u siebie chorobę zakaźną – występują u nas takie objawy, jak podwyższona temperatura, kaszel, katar, wymioty, biegunka. Jeżeli dany problem zdrowotny nie wymaga bezpośredniego kontaktu z lekarzem, rozmowa ze specjalistą na odległość jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest wygodna i przede wszystkim bezpieczna dla nas oraz dla innych osób.

Zalety telemedycyny

Dzięki rozwojowi telemedycyny wiele usług medycznych można zrealizować zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu, a co za tym idzie – szybciej i sprawniej. Jakie są zalety teleporad?

 • Oszczędność czasu – nie musimy tracić go na dojazdy do placówki i oczekiwanie w kolejce do gabinetu lekarskiego.
 • Bezpieczeństwo – brak bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi.
 • Przełamanie barier geograficznych – możliwość odbycia teleporady z każdego miejsca na świecie.
 • Szybka diagnoza – na telekonsultację możemy umówić się błyskawicznie dzięki takim aplikacjom, jak Med24. To szczególnie ważne w odniesieniu do nagłych przypadków, niewymagających wizyty w placówce czy hospitalizacji.
 • Kompleksowa usługa medyczna – podczas teleporady lekarz dokonuje profesjonalnej interpretacji wyników badań, stawia diagnozę, wydaje zalecenia oraz wystawia skierowania, e-recepty i e-zwolnienia. 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane produkty

pixel