Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne

21.04.2021
Porady farmaceuty
Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne

Sildenafil to celebryta wśród substancji wykorzystywanych w produkcji leków. Ten związek chemiczny zawdzięcza swoją popularność małej niebieskiej tabletce, która pomogła wielu mężczyznom na całym świecie uporać się z problemem impotencji. Choć jest on bohaterem dowcipów i przyjacielem w intymnej potrzebie, bywa też niebezpieczny i nie warto z nim zadzierać!

Sildenafil jak działa i po co się go stosuje?

Gdybyśmy chcieli zasięgnąć wiedzy chemicznej i zagłębić się w dzieje sildenafilu w organizmie, napotkamy na charakterystykę opatrzoną przypisami naukowymi. Jest to wiedza ciekawa i warta uwagi – czego nie kwestionujemy, lecz zrozumiałym jest, że nie wszystkich zainteresuje... Zatem co musisz wiedzieć o sildenafilu jeśli planujesz po niego sięgnąć? Sildenafil to środek głównie wykorzystywany w leczeniu erekcji – w leczeniu, a nie w samodzielnych próbach leczenia i nie wolno go stosować z ciekawości i bez potrzeby!

Leki zawierające sildenafil (od kilku lat także w wersji OTC – sprzedawane bez recepty) zalecane są dla mężczyzn uskarżających się na problemy z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu niezbędnego do odbycia stosunku seksualnego. Koniecznie musimy zaznaczyć, że problemy z impotencją dotykają nie tylko dojrzałych mężczyzn i niestety coraz częściej na zaburzenia erekcji uskarżają się także młodzi mężczyźni. Problemy z erekcją nie muszą wynikać z poważnych problemów zdrowotnych, choć i te przyczyny należy uwzględnić i zbadać jeśli istnieją ku temu jakiekolwiek podejrzenia.

Czasami zmęczenie, stres, trudna sytuacja życiowa i problemy w związku, mogą przyczyniać się do wystąpienia zaburzeń erekcji, a te w następnej kolejności do obniżenia samooceny i stanu depresji. Nieprawdą jest, że po zażyciu sildenafilu jak na rozkaz wróci sprawność seksualna. Zażycie leku nie wywołuje samoistnego wzwodu, a do jego osiągnięcia potrzebny jest bodziec – stymulacja seksualna (lekarstwo należy stosować na co najmniej godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym), nie zapominajmy o tym, że sildenafil nie jest obojętny dla organizmu i jego zażywanie, a co gorsze nadużywanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Sildenafil bez recepty – tak, ale...

No właśnie zawsze musi być jakieś „ale” – to ale, w przypadku przyjmowanych leków zazwyczaj wyjaśnia dołączona do opakowania ulotka – ten długi, nudny tekst, na który liczna rzesza pacjentów nawet nie spogląda, a szkoda... Preparaty z sildenafilem wydawane bez recepty i znane pod nazwą handlową: Inventum, Mensil Max, Maxigra Max, Maxon Forte, zawierają 50mg sildenafilu w jednej dawce (nie należy przyjmować w ciągu doby większej dawki leku, niż zalecana tj. od 25-100 mg). Oczywiście dostępne są cały czas leki z dawką 25mg w jednej tabletce, np. Maxigra Go czy Maxon Active, Inventum oraz Silcontrol.

Leki tego typu przeciwwskazane są u bardzo młodych mężczyzn – w wieku poniżej 18 lat, a także u mężczyzn cierpiących na choroby serca i problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi. Niewskazane jest zażywanie sildenafili z niektórymi lekami nasercowymi, a także u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek oraz u panów, u których stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka i wykryto neuropatie nerwu wzrokowego.

Stosowanie sildenafilu bez kontroli (nadużywanie, zażywanie mimo jasnych przeciwwskazań) może mieć swoje skutki uboczne i prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych – w tym do wystąpienia: reakcji alergicznej, drgawek, bólu w klatce piersiowej, nudności, biegunki, osłabienia, bolesnego i długotrwałego wzwodu, pogorszenia wzroku. Oczywiście nie wszystkim zażywającym sildenafil przytrafiają się niemiłe niespodzianki i jak z każdym lekiem, tak i z „Viagrą bez recepty” (Inventum, Mensil, Maxigra go, Maxon active, Silcontrol, Valinger) zalecany jest przede wszystkim umiar i zdrowy rozsądek.

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
pixel