Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia x 8 sztuk

  • Sildenafil to lek z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Tę substancję czynną stosuje się w leczeniu zaburzeń erekcji. Produkt leczniczy Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia polecany jest dla mężczyzn z zaburzeniami wzwodu.
  • Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia x 8 sztuk
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 38911
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,70 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia:

Substancja czynna: sildenafil. Jedna tabletka leku zawiera 25mg sildenafilu (w postaci cytrynianu). Substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E 951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy, magnezu stearynian, potasu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH).

Działanie Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia:

Impotencja to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia, która byłaby wystarczająca do odbycia stosunku płciowego. W przypadku tego typu zaburzeń wskazany jest sildenafil. Jest to substancja czynna należąca do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), którą zawarto w produkcie leczniczym Mensil 25mg. Przyczynia się ona do zwiększenia napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego, wspomagając rozkurcz zlokalizowanych w nim naczyń krwionośnych. Sildenafil w sposób skuteczny umożliwia osiągnięcie wzwodu tylko w przypadku uprzedniego pobudzenia seksualnego. Lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia wskazany do stosowania w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować w połączeniu z innymi rodzajami terapii zaburzeń wzwodu (zarówno doustnymi, jak i miejscowymi), a także terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) z zastosowaniem sildenafilu ani z innymi inhibitorami PDE5. Nie stosować w przypadku, gdy nie zostały stwierdzone zaburzenia erekcji. Lek wyłącznie dla mężczyzn, nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. Lek zawiera laktozę – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera aspartam – źródło fenyloalaniny, przez co może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Ze względu na fakt, że lek może wywołać zawroty głowy lub zaburzenia widzenia należy zachować ostrożność przed rozpoczęciem obsługi maszyn lub prowadzenia pojazdu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku mężczyzn, którzy przyjmują azotany (ryzyko niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi). Nie stosować u mężczyzn, którzy przyjmują leki uwalniające tlenek azotu (azotyn amylu, tzw. poppers) (ryzyko niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego). Nie stosować u mężczyzn, którzy przyjmują riocyguat. Nie stosować w przypadku ciężkich chorób serca lub wątroby. Nie stosować po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz w przypadkach niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Nie stosować w przypadku występowania dziedzicznych zmian degeneracyjnych siatkówki (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki tzw. retinitis pigmentosa). Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek stwierdzono utratę wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (tzw. NAION). Nie stosować poniżej 18. roku życia. Nie stosować u kobiet.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Zazwyczaj działania niepożądane mają charakter łagodny lub umiarkowanie nasilony i są krótkotrwałe. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną: reakcja alergiczna (niezbyt często) – nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (niezbyt często) (jeśli wystąpią w czasie stosunku płciowego lub po nim, trzeba przyjąć pozycję półsiedzącą i spróbować się rozluźnić, nie należy przyjmować azotanów, w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej), nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (rzadko) (jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem), nagłe pogorszenie lub utrata wzroku (rzadko.), ciężkie reakcje skórne (rzadko) – ciężkie łuszczenie się, obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączka; napady padaczkowe lub drgawki (rzadko). Inne działania niepożądane: bardzo często: ból głowy; często: nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (w górnej części ciała), niestrawność, widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy; niezbyt często: wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie i zatkany nos), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku (zgaga), krew w moczu, ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca oraz uczucie zmęczenia; rzadko: omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka, podwójne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, obrzęk oczu lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białka oka, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości oraz nagłe osłabienie lub utrata słuchu. Po wprowadzeniu leku do obrotu rzadko zgłaszano przypadki niestabilnej dławicy oraz nagłej śmierci, przy czym u większości, ale nie u wszystkich mężczyzn, u których wystąpiły te działania niepożądane, zaburzenia czynności serca występowały przed przyjęciem leku zawierającego sildenafil. Oznacza to, że nie jest możliwe określenie czy miały one związek ze stosowaniem leku zawierającego sildenafil.

Dawkowanie tabletek do rozgryzania i żucia Mensil 25mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawka zalecana wynosi 25mg sildenafilu na dobę. Nie należy stosować częściej niż raz na dobę. Nie przekraczać zalecanej dawki. Ewentualne dostosowanie dawki – wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Lek stosować około godziny przed planowaną aktywnością seksualną, tabletkę rozgryźć i żuć, nie ma potrzeby jej popijania, można stosować z posiłkiem lub niezależnie od niego. Warunkiem skutecznego działania leku jest uprzednie pobudzenie seksualne. Działanie leku odczuwane jest zwykle 30-60 minut po zastosowaniu, obfity posiłek może opóźnić działanie leku. Nie należy spożywać dużej ilości alkoholu przed zastosowaniem leku, może to wpłynąć na osłabienie działania leku. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku wrażenia zbyt słabego lub zbyt silnego działania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia x 8 sztuk

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2023-02-12
robi robote, polecam
Radek, Bruxelles
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Mensil 25mg tabletki do rozgryzania i żucia x 8 sztuk

2022-05-20

Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Jak poprawić jakość życia seksualnego?
Seks to ważny element naszego życia. Niestety codzienny pęd, wszechobecny stres i ciągłe zmęczenie odciskają swoje piętno także na tej sferze. Cierpią na tym kobiety, cierpią na tym mężczyźni! Co można zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego? Jakie preparaty z apteki warto wypróbować?
2021-11-12

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie
Mimo stałego nagłaśniania problemu większość mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcj traktuje to jako temat tabu, zapominając zupełnie, że szukanie przyczyn oraz ewentualne wdrożenie leczenia nie musi być krępujące. Podstawą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest zwiększenie świadomości oraz umiejętne zweryfikowanie przyczyny wystąpienia przypadłości, w czym pomóc może jedynie urolog. Jakie są zatem powody zaburzeń wzwodu, jak wygląda leczenie oraz jak działają preparaty, które pomagają uzyskać erekcję, tj. Maxon Forte czy Inventum?
2021-04-21

Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne

Sildenafil i jego działanie oraz możliwe skutki uboczne
Sildenafil to celebryta wśród substancji wykorzystywanych w produkcji leków. Ten związek chemiczny zawdzięcza swoją popularność małej niebieskiej tabletce, która pomogła wielu mężczyznom na całym świecie uporać się z problemem impotencji. Choć jest on bohaterem dowcipów i przyjacielem w intymnej potrzebie, bywa też niebezpieczny i nie warto z nim zadzierać!
pixel