Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Recepta na tabletki antykoncepcyjne online

22.04.2021
Recepta na tabletki antykoncepcyjne online

Twoja dawka tabletek antykoncepcyjnych powoli dobiega końca, a twój ginekolog jest akurat na urlopie? Z pomocą przychodzi telemedycyna i nowoczesna platforma haloDoctor.pl, za pośrednictwem której lekarze udzielają konsultacji wraz z wystawieniem e-Recepty, również na antykoncepcję hormonalną. W jaki sposób można je przedłużać?

Recepta na tabletki antykoncepcyjne wygodnie i szybko

Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych wpływa na ich skuteczność, dlatego tak ważne jest regularne pozyskiwanie i realizowanie na nie recept. Na szczęście obecnie nie jest to problematyczne, a wszystko dzięki platformie haloDoctor.pl. Tworzy ją ponad 400 lekarzy 40 różnych specjalizacji, w tym również ginekologów i lekarzy rodzinnych, którzy zajmują się także wypisywaniem recept, m.in. na tabletki antykocepcyjne.

Jak uzyskać receptę na tabletki antykoncepcyjne online?

Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Pierwszym etapem jest znalezienie lekarza, który zajmuje się wypisywaniem recept. Można to zrobić klikając w zakładkę „Specjalizacje” umieszczoną w górnej części strony lub pozostać na głównej stronie serwisu i wybrać frazę „Zobacz wszystkich specjalistów” umieszczoną pod wizytówkami lekarzy dostępnych online.

Najczęściej w takich wizytówkach widoczne jest, czy lekarz zajmuje się również wypisywaniem e-Recept. Po wybraniu specjalisty należy kliknąć w godzinę e-Wizyty i następnie uzupełnić formularz kontaktowy. Niezbędne będą m.in. podstawowe dane osobowe, a także numer PESEL konieczny do uzyskania recepty.

Pacjentka może też krótko opisać problem z jakim zwraca się do lekarza, choć w tym przypadku głównym celem jest uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne.

Opłacenie e-Wizyty oraz odbycie konsultacji

Po zarejestrowaniu się na konsultację, której celem jest uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne, pacjentka zostanie przekierowana do zakładki, w której będzie mogła wybrać metodę płatności i następnie opłacić e-Wizytę.

Po tym etapie wystarczy już tylko czekać na spotkanie z lekarzem. Jak się przygotować do konsultacji online? Należy przygotować odpowiedzi na następujące pytania: jak długo przyjmowane są tabletki antykoncepcyjne, kiedy była pierwsza i ostatnia miesiączka, kiedy było ostatnie badanie ginekologiczne i cytologia szyjki macicy. O te informacje zapewne zapyta lekarz w trakcie e-Wizyty.

Uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne

Po kliknięciu w link przesłany na adres e-mail, pacjenta jest przekierowywana na konsultację lekarską. W przypadku przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne, takie spotkanie nie powinno trwać dłużej niż zaledwie 5 do 10 minut. Po skończeniu e-Wizyty recepta jest przesyłana na telefon komórkowy w postaci specjalnego kodu, który wraz z numerem PESEL należy podać farmaceucie. Na tej podstawie wydaje on tabletki antykoncepcyjne.

Drugim sposobem jest przesłanie recepty na adres e-mail w formie dokumentu PDF. Również może być on zeskanowany przez farmaceutę, co także jest szybkie i wygodne.

Dzięki platformie haloDoctor.pl uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne jest naprawę łatwe i można zrobić to z zacisza własnego domu. Opcja ta cieszy się coraz większą popularnością co potwierdza fakt, że z tego serwisu korzysta ponad 300 tys. osób miesięcznie.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel