Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

21.01.2020
Jaką szczoteczkę soniczną kupić?Nikogo nie trzeba przekonywać, że higiena jamy ustnej to nie tylko kwestia mocnych i pięknych zębów, ale także zdrowia organizmu w ogóle! Cel: usunąć chorobotwórcze bakterie – bez ryzyka uszkodzenia szkliwa zębów. Misja: najlepsza szczoteczka, no właśnie najlepsza... czyli jaka?

Najlepsza szczoteczka do zębów, czyli jaka?

Nie oszukujmy się, szczoteczka do zębów – nawet najlepsza nie wyręczy Cię z kilku zasad, którymi powinieneś kierować się chcąc utrzymać zdrowie zębów i całej jamy ustnej. Zęby należy szczotkować kilka razy dziennie – dwa razy dziennie to absolutne minimum! Nie należy zasypiać z brudnymi zębami – nie przestrzeganie tej zasady to pierwszy i stanowczy krok sprzyjający rozwojowi próchnicy i chorób przyzębia! Nie myjemy zębów od razu po spożytym posiłku – zwłaszcza jeśli przekąską były owoce zawierające kwasy, trzeba zaczekać aż ślina spełni swoje zadanie i skutecznie je zneutralizuje – w innym przypadku wcieramy kwasy w szkliwo, a to nic przyjemnego... Jeśli te kilka zasad mamy opanowane to śmiało możemy skupić się na wyborze najlepszej szczoteczki. Do wyboru mamy zwykłe, klasyczne szczoteczki manualne (choć i tu mamy ferie kolorów, kształtów, rodzajów), elektryczne, soniczne oraz ultradźwiękowe – którą wybrać? Pamiętajmy o tym, że najlepsza szczoteczka to niekoniecznie ta prosto z reklamy, a przede wszystkim ta, która będzie dopasowana do naszych potrzeb i spełni nasze oczekiwania.

Szczoteczka soniczna – sprzęt do zadań specjalnych

W rankingu najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych przez klientów szczoteczek do zębów na prowadzenie wysuwa się szczoteczka soniczna. Triumfalnie wkroczyła na rynek i nieustannie od kilku lat nie schodzi ze szczoteczkowej listy przebojów! Co ją wyróżnia spośród innych? Błyskawicznie i skutecznie usuwa płytkę bakteryjną – nawet kilkakrotnie razy lepiej niż klasyczna szczoteczka, świetnie czyści przestrzenie między zębami, zapewnia zdrowsze dziąsła i bielsze zęby w krótkim czasie oraz jest bezpieczna dla osób noszących aparaty i koronki. Szczoteczka soniczna emituje fale dźwiękowe, które wprawiają w ruch włosie szczoteczki – tu należy zaznaczyć, że częstotliwość drgań może być różna w poszczególnych modelach, przy wyborze trzeba zwrócić więc uwagę z jaką prędkością pracuje głowica szczoteczki (szczoteczki soniczne oferują prędkość od około 30 tysięcy ruchów na minutę), a także na to czy jest wyposażona w system 3D (ruchy oscylacyjne i pulsacyjne), zasilanie bateryjne czy akumulatorowe, możliwość regulacji ciśnienia wody i prędkości, sygnalizator czasu mycia oraz ilość trybów pracy danego modelu np. tryb wybielanie, delikatne szczotkowanie, masaż dziąseł.

Niektórzy producenci oferują także szczoteczki soniczne w zestawie z irygatorem lub w wersji podróżnej, więc naprawdę jest w czym wybierać! Końcówka szczoteczki sonicznej ma podłużny kształt, który zapewnia dokładne dotarcie do pozornie niedostępnych miejsc i szczelin między zębami, a jej główka pracuje ruchem wymiatającym. Ceny szczoteczek sonicznych plasują się na różnym poziomie, w zależności od producenta i parametrów od kilkudziesięciu złotych do ponad tysiąca złotych za sztukę.

Szczoteczka soniczna – propozycja dla osób z paradontozą

Szczotkowanie zębów, choć jest to zabieg rutynowy i z reguły bezbolesny, dla niektórych stanowi spore wyzwanie. Osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi i nadwrażliwymi dziąsłami, wiedzą o czym mowa – dla nich szczotkowanie zębów bywa trudnym i bolesnym zabiegiem higienicznym, dlatego też pojawienie się szczoteczek sonicznych na rynku jest dla nich nie lada wybawieniem. Szczoteczka soniczna działa bardzo delikatnie i nie powoduje żadnych dodatkowych podrażnień. Osoby dotknięte paradontozą lub szczególną nadwrażliwością dziąseł, powinny zainteresować się modelami szczoteczek sonicznych z irygatorem. Irygator doskonale i dokładnie usuwa zanieczyszczenia ze szczelin między zębami, wspaniale masuje dziąsła oraz łagodzi stany zapalne. Zabieg irygacji zastępuje tradycyjne użycie nici dentystycznych, które mogą kaleczyć i podrażniać wrażliwe dziąsła. Irygator jest również pomocny dla osób noszących aparat ortodontyczny, który utrudnia dokładne czyszczenie zębów wyłącznie szczoteczką.

Jak czyścić zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną to niezwykle prosty proces, który polega na przyłożeniu główki do powierzchni zęba pod kątem 45 stopni. Szczoteczka soniczna będzie wykonywała samodzielne ruchy wibracyjne oraz wymiatające, które doskonale rozprawią się z drobnoustrojami i resztkami pokarmu. Urządzenie do higieny jamy ustnej wykonuje około 30 tysięcy ruchów na minutę, a niektóre najnowsze modele nawet do 60 tysięcy drgań! Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną powinno zająć około 2 minuty, tak aby na każdą sekcję uzębienia przeznaczyć 30 sekund. Należy zadbać o to, aby po każdym szczotkowaniu zębów wypłukać jej włosie z pozostałości pasty (wystarczy przemyć ją pod bieżącą wodą z kranu). Zaleca się, aby końcówki szczoteczek sonicznych wymieniać co około 3 miesiące lub w każdym przypadku uszkodzenia włosia.


Artykuł partnera


Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel