Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Probiotyk wysokiej jakości

10.10.2021
Porady farmaceuty
Probiotyk wysokiej jakości

Probiotyk wysokiej jakości, czyli jaki? Po probiotyk w kapsułkach najczęściej sięgamy w trakcie antybiotykoterapii, ale to nie jedyne słuszne zastosowanie! Do zaburzenia flory bakteryjnej jelit dochodzi w wielu sytuacjach, a jak wiadomo zdrowe jelita, to gwarancja dobrego zdrowia całego organizmu!

Prawidłowa mikroflora jelit dla zdrowia całego organizmu

Jelita to nasz drugi mózg, a sprowadzanie ich zadania jedynie do czynności fizjologicznych na poziomie trawienia i wydalania jest totalną ignorancją. Jelita mają swój własny system nerwowy, a ich mikrobiota z wieloma miliardami pożytecznych dla zdrowia mikroorganizmami zapewnia zdrowie całemu organizmowi.

Niestety każde zakłócenie równowagi mikroflory jelit spowodowane: chorobą, osłabieniem organizmu lub przyjmowaniem niektórych leków, może mieć nieprzyjemne skutki dla ogólnego stanu zdrowia – nie tylko dla zdrowia układu pokarmowego, o czym niestety wielokrotnie zapominamy. Dodatkowo zdrowe jelita, zasiedlone pożytecznymi mikroorganizmami, to także gwarancja wysokiej odporność organizmu!

Na szczęście odwrócenie niekorzystnych procesów, które zaszły w mikroflorze jelit i odbudowa ich środowiska jest w zasięgu możliwości! Probiotyk w kapsułkach ułatwi kolonizację dobrych bakterii w jelitach, pod warunkiem, że wybierzesz ten odpowiedni...

Probiotyk w kapsułkach – jak wybrać?

Jak wybrać dobry probiotyk, jeśli w aptece mamy ich tak wiele? Ważne, aby przed zakupem probiotyku dokładnie przeanalizować jego skład. Można to zrobić samodzielnie, korzystając np. z informacji na stronach producentów, przeszukując fora internetowe i serwisy poświęcone tematyce zdrowotnej lub skonsultować się osobiście z lekarzem, lub farmaceutą.

Podczas wizyty w aptece, można poprosić farmaceutę o przestawienie dobrych probiotyków, porównać ich skład, sprawdzić, jakie wyselekcjonowane szczepy drobnoustrojów i w jakiej ilości zawiera dany probiotyk.

Alflorex – nowoczesny probiotyk w kapsułkach

Wybór odpowiedniego gatunku szczepów bakterii probiotycznych ma ogromne znaczenie, a Alflorex to probiotyk w kapsułkach, szczególnie polecany w zaburzeniu równowagi bakteryjnej jelit. Wbrew pozorom dysbioza jest częstym zjawiskiem, wystarczy zatrucie pokarmowe, biegunka, drobna infekcja wirusowa lub bakteryjna, by zaburzyć cenną równowagę jelit.

Symbiosis Alflorex zawiera w składzie szczep bakterii Bifidobacterium infantis 35624, a w każdej kapsułce probiotyku znajduje się aż 1 miliard komórek bakteryjnych korzystnie oddziałujących na zdrowie jelit. Co wyróżnia probiotyk Alflorex spośród wielu innych? Szczep 35624 został wyizolowany z jelita ludzkiego, co oznacza, że w naturalnych warunkach szczep ten występuje w przewodzie pokarmowym zdrowych osób.

W kapsułkach Alflorex użyto bakterii wyselekcjonowanych w warunkach laboratoryjnych pod kontrolą naukowców i gastroenterologów, a sam szczep został dokładnie opisany i przebadany naukowo, co gwarantuje wysoka jakość probiotyku, jego dobrą przyswajalność i pomoc w utrzymaniu zdrowia organizmu. Probiotyk w kapsułkach Alflorex nie zawiera glutenu oraz laktozy.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Rekomendowane produkty
Alflorex x 30 kapsułek

Alflorex x 30 kapsułek

69,00 zł
pixel