Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Szafa chłodnicza do apteki

20.10.2021
Szafa chłodnicza do apteki

Niewątpliwie szafy chłodnicze przeszklone to niezbędne wyposażenie gastronomii. Służą do przechowywania produktów spożywczych w sklepach, kawiarniach czy restauracjach. Poza tym oczywiście są również stosowane w szeregu innych branż. Na przykład przeszklone szafy chłodnicze mają również szerokie zastosowanie w takich miejscach jak szpitale, apteki czy laboratoria. Utrzymanie optymalnej temperatury przy wielu lekach i suplementach oraz samych składnikach jest warunkiem niezbędnym do tego, by były one skuteczne, nie szkodziły życiu i zdrowiu. I tak szafy chłodnicze jako niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych stają się też obowiązkowe w innych miejscach. Profesjonalne firmy oferują oczywiście różnego rodzaju urządzenia ze stali nierdzewnej, które bez problemu można dopasować do swoich potrzeb.

Najlepsza szafa chłodnicza do przechowywania leków

Szafa chłodnicza przeszklona z gastroprodukt.pl/szafy-chłodnicze pozwala w optymalnych warunkach przechować leki, szczepionki oraz inne preparaty medyczne. Musi oczywiście spełniać bardzo szczegółowe wymagania określone między innymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30.99.2002 w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki. Szafy chłodnicze przeszklone to podstawowe wyposażenie, w którym umieszcza się leki, próbki krwi lub inne preparaty. Co istotne, zawsze muszą być przeznaczone specjalnie do przechowywania farmaceutyków. Przepisy określają również, jaka jest temperatura bezpiecznego przechowywania próbek. Producent oferuje produkty ze stali nierdzewnej doskonale dopasowane do potrzeb laboratoriów, aptek czy szpitali. Spełniają one surowe wymagania i przede wszystkim wyróżniają się doskonałą jakością. Autoryzowany dealer w ofercie ma szafy, które są bezpieczne, funkcjonalne i bardzo pojemne.

Sprawdź nasze szafy chłodnicze przeszklone

[obraz_1] Przede wszystkim szafa w aptece czy w laboratorium będzie służyć do przechowywania preparatów, które w przypadku zepsucia się mogłyby być groźne dla życia i zdrowie. Dlatego właśnie od tego elementu wyposażenia wymaga się doskonałej jakości oraz optymalnych ustawień. W naszej ofercie znajdziesz produktu, które są wyposażone we wskaźnik pomiaru temperatury oraz praktyczny wyświetlacz. Natomiast wbudowany agregat prądotwórczy sprawi, że nawet w czasie awarii szafa będzie bez problemu działać. Najczęściej do punktów medycznych wybierane są produkty przeszklone. Nieco inne natomiast będą się sprawdzać w restauracji. Warto pamiętać także o tym, że producent dokłada starań, aby odpowiadać na potrzeby klientów i stale rozbudowuje ofertę. Można więc zdecydować się na otrzymywanie powiadomień dotyczących ofert, a tym samym zawsze wiedzieć, jakie atrakcyjne propozycje są w sklepie.

Gdzie sprawdzą się przeszklone szafy chłodnicze?

Szafy chłodnicze o różnej pojemności są wybierane do sklepów czy aptek. To produkt, który pozwala wyeksponować towar, ale także sprawia, że sprzedawca ma większą kontrolę nad zawartością. Widać, że jakiegoś produkty brakuje i szybko można znaleźć dany lek bez ryzyka utraty temperatury przy długotrwałym otwarciu drzwi. Poza tym chłodnicze szafy mają oświetlone wnętrze. Automatycznie się odparowują i odszraniania, mogą być zamykane na klucz, a także sygnalizują, że drzwi są niedomknięte. Te walory sprawdzają się także w gastronomii do przechowywania żywności lub w sklepie, ale niewątpliwie to właśnie rynek leków wymusza bardzo wyśrubowane parametry. W większych aptekach czy w szpitalach niezbędne będą szafy dwudrzwiowe. W innych miejscach w zupełności sprawdzą się te, które mają mniejszą pojemność. Jeśli masz pytania, szukasz specjalistycznej usługi, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Szafy chłodnicze do produktów spożywczych oraz farmaceutyków

[obraz_2] Nie jest łatwo znaleźć odpowiednią lodówkę do aptek czy szpitali. Popularnością cieszą się znane marki takie jak na przykład Liebherr oraz firmy, które specjalizują się w produkcji tego typu sprzętów. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na budowę szaf – ich wielość, wagę rozkład półek oraz oczywiście funkcje i udogodnienia. Przejrzyste kategorie oraz filtry na naszej stronie z pewnością ułatwią poszukiwanie najlepszych produktów ze sklepu, które będą odpowiadać na konkretne preferencje. Możesz liczyć również na profesjonalne doradztwo, a wysyłka jest przygotowana w taki sposób, aby urządzenia i akcesoria dotarły bez problemów i uszczerbku.

Z zasady wysokiej jakości lodówki muszą odpowiadać na konkretne potrzeby. Ich parametry często wynikają z konieczności przechowywania leków robionych na zamówienie czy szczepionek, które muszą być przechowywanie w specjalistycznych warunkach. Dlatego w firmach korzysta się z innych urządzeń niż ta przykład tych wybieranych przez cukiernie, restauracje czy sklepy. Tam schładzane są napoje czy półprodukty, które mają większy zakres temperatur. Ściśle określone warunki do magazynowania leków w standardowych urządzeniach wymaga więc innej jakości oraz konieczności utrzymania w bardzo stabilnej – stałej temperatury. I dlatego apteki muszą korzystać z profesjonalnych urządzeń, które są produkowane specjalnie dla tej branży.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel