Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie

12.08.2020
Aktualności
Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza już w ofercie

Lęk przed ugryzieniem kleszcze koliduje z przyjemnością spotkań z naturą? Wycieczki do lasu, wylegiwanie się na trawce i inne letnie rozkosze ograniczasz do minimum? Przecież nie każde ugryzienie kleszcza to wyrok boreliozy! Dlatego, zanim zabarykadujesz się w domu, pomyśl ile tracisz, a jeśli naprawdę paraliżuje Cię strach przed boreliozą, to sprawdź do czego może Ci się przydać domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza!

Kleszcze a borelioza

Kleszcze to maleńkie pajęczaki należące do tej samej grupy co roztocza, ale w odróżnieniu od nich ich przetrwanie warunkuje dostęp do krwi żywiciela. Kleszcz, choć niepozorny świetnie adoptuje się do swojego otoczenia i bardzo sprytnie oraz niepostrzeżenie atakuje swoje ofiary, lokując się w miejscach, w których nie spodziewalibyśmy się intruza. Ugryzienie kleszcza niesie dla człowieka ryzyko wielu chorób, a najczęstszą chorobą przenoszoną przez kleszcze jest borelioza. Borelioza zwana inaczej krętkowica kleszczową to groźna choroba zakaźna, która atakuje wiele narządów i szczególnie upodobała sobie układ nerwowy (krętki penetrują płyn mózgowo-rdzeniowy, mózg i opony mózgowo-rdzeniowe). Pamiętaj jednak, że nie każdy kleszcze jest nosicielem krętków Borrelia, dlatego zanim zaczniesz panikować, upewnij się, że są ku temu powody.

Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza

Borelioza przebiega wieloetapowo i każdy jej etap daje inne objawy, dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie. Charakterystycznym objawem mogącym sugerować zakażenie krętkowicą jest stwierdzenie obecności rumienia wędrującego w miejscu ugryzienia. Jeśli po ugryzieniu nie ma śladu, a mimo to obawiasz się zakażenia, to wówczas warto skorzystać z testu i zbadać wyciągniętego z ciała kleszcza. Domowy test do wykrywania krętków boreliozy u kleszcza pomoże rozwiać wątpliwości i w razie czego szybko działać – wdrożenie szybkiego leczenia w przypadku boreliozy jest na wagę złota! Wykonanie testu zajmie Ci 10 minut, wystarczy po wyjęciu kleszcza, umieścić go w specjalnej próbówce i postępować zgodnie z instrukcją. Działanie testu opiera się na reakcji PCR. Test posiada bardzo wysoką czułość i daje pewny wynik wykrycia lub niewykrycia boreliozy u kleszcza.

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel