Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Szczepionki na grypę już w sprzedaży!

27.09.2019
Aktualności
Szczepionki na grypę już w sprzedaży!Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) co roku podaje do informacji jakie szczepy wirusa znajdziemy w szczepionce na grypę w danym sezonie. Na okres 2019/2020 przygotowano 4-walentne szczepionki zawierające antygeny szczepów spokrewnionych ze szczepami: A/Brisbane/02/2018 (H1N1)pdm09, A/Kansas/14/2017 (H3N2), B/Colorado/06/2017, B/Phuket/3073/2013.

Wytypowany skład szczepionki, mimo że dla laików zupełnie nieczytelny – dla specjalistów jest informacją bardzo ważną i wskazującą na to, jak bardzo zmienny jest wirus grypy każdego roku. Dane dotyczące składu szczepionki podawane są dużo wcześniej niż wdrożenie produkcji szczepionek, mimo to tego roku zarówno informacja odnosząca się do składu szczepionek (w odniesieniu do poprzedniego sezonu grypowego), jak i sama ich dostawa do apteki i ośrodków zdrowia uległa opóźnieniu – co wywołało niemałe zamieszanie wśród pacjentów, chcących zaszczepić się już z początkiem września.

Refundowana szczepionka na grypę dostępna w aptece!

Dostępna w aptekach szczepionka podlegająca refundacji to preparat o nazwie VaxigripTetra zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce 0,5 ml. Jest to szczepionka refundowana, lecz pamiętajmy, że nie wszystkim pacjentom chcącym się zaszczepić przeciwko wirusowi grypy przysługuje 50% zniżka! Recepty ze wskazaniem do refundacji przysługują osobom powyżej 65 roku życia. Aby móc się zaszczepić konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego – szczepionki wydawane są na receptę!

Autor: tech.farm. Anna Bawer, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel