Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Preparat po ukąszeniu komara i innych owadów, jaki wybrać?

03.07.2020
Porady farmaceuty
Preparat po ukąszeniu komara i innych owadów, jaki wybrać?

Każdy gatunek ma swoje miejsce w przyrodzie i przypisaną rolę, i choć trudno to sobie wyobrazić, to nawet tak uciążliwy i dokuczliwy insekt jak komar także stanowi integralną część ekosystemu... Komar jest przysmakiem dla kilku gatunków zwierząt, natomiast my, a właściwie nasza krew – jest przysmakiem dla komara... Jaki preparat na ukąszenie komara wybrać i czy faktycznie przyniesie on oczekiwaną ulgę?

Ukąszenia komara – lepiej zabezpieczać niż leczyć!

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają na celu uchronić dzieci i dorosłych przed atakiem komarów, meszek, kleszczy. Część z tych preparatów cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem klientów, którzy przy pomocy repelentów mogą skutecznie chronić się przed ukąszeniami i cieszyć się letnimi wieczorami oraz wędrówką leśnymi traktami. Na rynku dostępne są preparaty ochronne o naturalnym składzie – zawierające wyciągi z ziół i olejki eteryczne, które są bezpieczne w zastosowaniu nawet dla małych dzieci oraz preparaty chemiczne zawierające substancję o nazwie DEET w różnych stężeniach – najsilniejsze dostępne na rynku to 50% - preparaty na komary i kleszcze o tak wysokim stężeniu mogą być stosowane wyłącznie przez osoby dorosłe! Repelenty chronią przed atakiem insektów nawet przez kilka godzin, więc warto wyposażyć się w odpowiedni preparat dla siebie i swoich bliskich, a w razie ukąszenia mieć także przy sobie dobry preparat po ukąszeniu komara lub innego intruza, który przyniesie natychmiastową ulgę.

Preparat na ukąszenie komara – Fenistil żel

Dawno temu, kiedy w aptekach asortyment preparatów gotowych przeciw ukąszeniu i po ukąszeniu komara nie był aż tak atrakcyjny, jak obecnie, a ludzie ratowali się ziołami, z których pozyskiwano olejki, robiono okłady i mikstury. Ogrody obsadzone były ziołami i kwiatami, które swoją wonią skutecznie odstraszały insekty np. pelargonia, lawenda czy kocimiętka – rośliny te można także z powodzeniem hodować na parapecie czy balkonie, a moda na ich przydomową uprawę szczęśliwie powraca! Świetnym preparatem na ukąszenia i tym samym pierwszą deską ratunku jest Fenistil żel. Lek Fenistil – żel i krople, kojarzymy z leczeniem alergii – i słusznie, ponieważ ukąszenie komara wywołuje zbliżone objawy tj. zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie... Substancja zawarta w żelu, czyli Maleinian dimetyndenu, działa przeciwświądowo i przeciwhistaminowo, zastosowany miejscowo doskonale złagodzi nieprzyjemne dolegliwości, dlatego warto go mieć zawsze przy sobie. Tubka żelu Fenistil nie jest dużych rozmiarów i zmieści się w każdej wakacyjnej apteczce, lek nie zawiera alkoholu, substancji zapachowych i barwników! Na rynku dostępny jest także zamiennik o nazwie Foxil żel, który zawiera tę samą substancję aktywną i działa dokładnie tak samo, jak nasz sławny Fenistil.

Warto także wspomnieć, że zarówno Fenistil jak Foxil żel można wykorzystać nie tylko w łagodzeniu skutków ukąszeń owadów, ale także na oparzenia – głównie oparzenia słoneczne, a także na pokrzywkę alergiczną. Po zastosowaniu żelu zawierającego Maleinian dimetyndenu złagodzone zostanie uczucie świądu, skóra będzie przyjemnie schłodzona, a na ciele i ubraniach nie pozostanie tłusta plama – żel szybko się wchłania. Inny preparat po ukąszeniu komara, który może zainteresować – zwłaszcza osoby poszukujące w preparatach naturalnych składników, to żel na ukąszenia owadów marki Herbapol. Zawiera on olejek goździkowy oraz wyciąg z aloesu, które świetnie pielęgnują podrażnioną skórę i przynoszą ukojenie – także małym odkrywcom! Podobnym preparatem będzie Dapis żel marki Boiron, który może być potraktowany jako preparat na ukąszenia komarów dla dzieci – wskazany jest dla osób dorosłych oraz dla dzieci powyżej 1. roku życia. Preparat ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Nie zawiera barwników oraz sztucznych aromatów.

Autor: tech.farm. Anna Bawer, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
Fenistil żel 30g

Fenistil żel 30g

34,22 zł
FENISTIL 0,001g/ml krople 20ml

FENISTIL 0,001g/ml krople 20ml

31,09 zł
Foxill żel 1mg/g 30g

Foxill żel 1mg/g 30g

28,21 zł
Fenistil żel 50g

Fenistil żel 50g

41,19 zł
pixel