Blog o zdrowiu i-Apteka.pl

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Czy jazda na rowerze jest zdrowa?

Czy jazda na rowerze jest zdrowa?

Jedną z najbardziej popularnych aktywności fizycznych jest jazda na rowerze. Coraz więcej osób wsiada na rower nie tylko wiosną i latem - z uwagi na coraz bardziej rozwiniętą infrastrukturę rowerową sport ten uprawiany jest także jesienią i zimą. Jak się okazuje, jazda na rowerze to nie tylko świetny sposób na dotarcie z punktu do punktu, ale także doskonały sposób na poprawę kondycji, zdrowia oraz zrzucenie zbędnych kilogramów.
Jak wzmocnić zniszczone włosy? 5 sprawdzonych sposobów!

Jak wzmocnić zniszczone włosy? 5 sprawdzonych sposobów!

Niestety wiele czynników negatywnie wpływa na włosy, powodując ich uszkodzenia. Niewłaściwa pielęgnacja, zbyt agresywna stylizacja i koloryzacja to najczęstsze przyczyny osłabienia, nieestetycznego przesuszenia i zmatowienia oraz nadmiernego wypadania włosów. Jak wzmocnić zniszczone włosy? Jak przywrócić im miękkość i blask?
Plastikowy certyfikat covid - łatwy sposób na podróżowanie

Plastikowy certyfikat covid - łatwy sposób na podróżowanie

Planujesz wyjechać poza granice kraju? W lipcu poszczególne kraje wprowadziły udogodnienia dla osób, które przyjęły szczepionkę. Dowiedz się więcej na temat tzw. paszportów covidowych, które pozwalają na swobodne przekraczanie granic państw znajdujących się na terenie do Unii Europejskiej.
Przeskakiwanie kolana. Kiedy stosować ortezy stawu kolanowego, leki albo operację?

Przeskakiwanie kolana. Kiedy stosować ortezy stawu kolanowego, leki albo operację?

Przeskakiwanie w kolanie, trzaski i chrupotanie w czasie zginania nogi są słusznym powodem do niepokoju – niezależnie od tego, czy regularnie uprawiasz sport, czy prowadzisz siedzący tryb życia. Jeśli do tego w kolanie pojawia się ból, obrzęk albo uczucie blokady, najlepiej czym prędzej udaj się do ortopedy! Co może Ci pomóc – ortezy stawu kolanowego, leki, a może zabieg operacyjny?
Jak pokochać naturalną pielęgnację z kosmetykami Senelle?

Jak pokochać naturalną pielęgnację z kosmetykami Senelle?

Niektórym naturalne kosmetyki kojarzą się z trudnymi do rozprowadzenia konsystencjami i niezbyt przyjemnymi zapachami? Kiedyś może tak było, teraz producenci z powodzeniem łączą naturalne składniki z nowoczesnymi technologiami, tworząc pielęgnacyjne dzieła sztuki, zaś prym w tym wiedzie polska marka Senelle. Kosmetyki Senelle bazują na unikalnych składnikach aktywnych będących esencją natury zapewniającą skórze piękny i młody wygląd.
Powikłania po Covid-19 - które występują najczęściej?

Powikłania po Covid-19 - które występują najczęściej?

Niezależnie od przebiegu Covid-19 lub wariantu koronawirusa odpowiedzialnego za chorobę, wszyscy ozdrowieńcy mogą być narażeni na wystąpienie wielonarządowych powikłań, na szczęście nie pojawią się one u wszystkich i tylko u niektórych osób konsekwencje zakażenia SARS-CoV-2 będą wymagały specjalistycznego leczenia. Niemniej jednak każdy, kto przeszedł Covid-19 powinien uważnie obserwować swój stan zdrowia i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.
Co może zmienić psychoterapia?

Co może zmienić psychoterapia?

Psychoterapia to nadal coś, co budzi wiele emocji. Wiele osób niekoniecznie jeszcze jest w pełni świadomych, co może dać psychoterapia. A to, co nieznane budzi lęk. Wiele osób nie wie, kiedy warto zgłosić się na terapię. Wiele osób boi się, że terapia nic nie da, a nawet tego, że ich problem jest zbyt błahy, by zwracać się z nim do psychoterapeuty. Wszystko to bierze się ze strachu, a strach bierze się z niewiedzy. Co może Ci dać psychoterapia? To bardzo ważne pytanie. Poznaj odpowiedź!
Jak poprawić pamięć?

Jak poprawić pamięć?

Zawrotne tempo życia, nawarstwiające się obowiązki i sprawy do załatwienia, których nie sposób spamiętać! Tak wygląda proza życia naszych czasów. Niestety nie każdy może się pochwalić fotograficzną pamięcią, większość z nas musi się mocno napracować, aby utrzymać dobrą pamięć i koncentrację! Co trzeba robić, aby zapomnieć o zapominaniu? Jakie witaminy na pamięć i koncentrację warto suplementować?
Uzależnienie od alkoholu - jak i gdzie leczyć?

Uzależnienie od alkoholu - jak i gdzie leczyć?

Alkohol towarzyszy ludzkości od zawsze. Pomiędzy narodzinami a śmiercią człowieka istnieje niesłychanie wiele okazji do świętowania, poprawienia nastroju czy oddalenia od siebie trosk i zmartwień. Mocno zwiększające się w ostatnich kilkudziesięciu latach zjawisko alkoholizmu wpływa negatywnie na przyszłość społeczeństwa. Dzieje się tak dlatego, że przez chorobę alkoholową nie cierpi wyłącznie jednostka, ale staje się to problemem ogólnospołecznym. Dowiedz się więcej na temat alkoholizmu, sprawdź, jakie są jego objawy, a także, przekonaj się, czy potrafisz rozpoznać uzależnienie.
Czym jest maskne i jak mu zapobiegać?

Czym jest maskne i jak mu zapobiegać?

Stan Twojej skóry znacznie pogorszył się od czasu, gdy wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochronnych? Wypryski na brodzie i zmiany skórne na policzkach, które szpecą Twoją cerę to nic innego jak maskne! Na szczęście są sposoby, aby poprawić wygląd skóry i zapobiegać nasilaniu się zmian trądzikowych. Aby tak się stało, trzeba zadbać o prawidłowe oczyszczanie i pielęgnację skóry, a także o regularną zmianę maseczek ochronnych.
Alergia u dziecka - jak sobie z nią radzić w domowych warunkach?

Alergia u dziecka - jak sobie z nią radzić w domowych warunkach?

Alergia u dziecka to częsta przypadłość, która może nieść ze sobą sporo nieprzyjemnych dolegliwości. Jak sobie z nią radzić w domowych warunkach? Czy istnieją skuteczne sposoby, które można zastosować i pomóc dziecku? W niniejszym artykule przedstawione zostaną najskuteczniejsze sposoby na radzenie sobie z alergią dziecka w domowych warunkach.
W czym tkwi sekret odtrucia alkoholowego?

W czym tkwi sekret odtrucia alkoholowego?

Odtrucie alkoholowe, kiedyś kojarzone jedynie z uzależnieniem, cieszy się obecnie wielką popularnością. Metoda ta przedstawiana jest jako szybki i skuteczny sposób na wyleczenie nieprzyjemnych objawów kaca. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Okazuje się jednak, że działanie odtrucia alkoholowego znajduje uzasadnienie w nauce. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega ta metoda i kiedy warto z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!
Inhalator - jaki wybrać?

Inhalator - jaki wybrać?

Inhalacje i nebulizacje to coraz bardziej rozpowszechnione metody terapeutyczne w przypadku schorzeń dróg oddechowych, rekomendowane nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Na rynku dostępne są różne rodzaje inhalatorów, m.in. pneumatyczne czy też ultradźwiękowe – można się w tym wszystkim pogubić! Jaki inhalator wybrać, aby jak najlepiej spełniał swój cel?
Test Covid-19 antygenowy ze śliny

Test Covid-19 antygenowy ze śliny

Perspektywa wykonania testu na Covid -19 z pobraniem próbki krwi lub wymazu z nosa spędza Ci sen z powiek? Mamy dla Ciebie całkowicie bezinwazyjny test antygenowy Covid-19 przeznaczony do diagnozowania zachorowania ze śliny.

Jak rozróżnić zwykłe przeziębienie od grypy?

Jak rozróżnić zwykłe przeziębienie od grypy?

Chociaż przeziębienie i grypa są dwoma całkiem odmiennymi problemami zdrowotnymi, bardzo często są ze sobą mylone. Nic w tym dziwnego, na pierwszy rzut oka zwykle trudno je od siebie odróżnić. Istnieje jednak kilka cech, po których można je rozpoznać. Poznaj różnice między grypą a przeziębieniem!
Dieta pudełkowa - dlaczego jest tak popularna?

Dieta pudełkowa - dlaczego jest tak popularna?

Zdrowe odżywianie to klucz do zdrowego ciała i umysłu. Takie zdanie można usłyszeć od wielu specjalistów. Jest ono także popularne w wielu reklamach. Prawda jest jednak taka, że mało kto stosuje się do takich zaleceń. Spora część osób woli zjeść szybkiego fast-fooda, aniżeli zdrowy i smaczny obiad. Kiedy zapytamy ich, dlaczego tak robią, odpowiedzą, że zjedzenie pełnowartościowego posiłku jest niemożliwe. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a pozwoli ci na to dieta pudełkowa i to w twoim własnym zaciszu domowym. Przekonaj się, co warto wiedzieć na ten temat!
Pulsoksymetr - co dokładnie mierzy?

Pulsoksymetr - co dokładnie mierzy?

Pulsoksymetr zyskał szeroką rozpoznawalność w okresie pandemii koronawirusa. Urządzenie to służy do pomiaru saturacji, czyli nasycenia krwi tlenem, do niedawna było wykorzystywane niemal wyłącznie w placówkach medycznych. Obecnie stanowi wyposażenie wielu domowych apteczek, mimo że niektórzy nadal nie do końca wiedzą, jak działa pulsoksymetr napalcowy oraz w jaki sposób stosować pulsoksymetr w chorobie Covid-19.
Klarta Forste 4. Czwarty wymiar oczyszczania powietrza

Klarta Forste 4. Czwarty wymiar oczyszczania powietrza

Debiutująca w 2022 roku Klarta Forste 4 to inteligentny oczyszczacz powietrza z pełną automatyzacją, wygodnym sterowaniem mobilnym i niezwykle restrykcyjnym, bezkompromisowym podejściem do zanieczyszczeń. Dzięki jonizacji plazmowej ION Plasma Air urządzenie neutralizuje zarodniki grzybów, pleśni, roztocza, bakterie i wirusy. Czwarta generacja Klarta Forste to czwarty wymiar oczyszczania powietrza. Jak to działa?
Jak czytać informacje o probiotykach?

Jak czytać informacje o probiotykach?

Czy probiotyk probiotykowi jest równy? Czy każdy jest bezpieczny i skuteczny? Jak wybrać właściwy probiotyk? Wyjaśniamy podstawowe informacje.
Przewlekłe zapalenie zatok - jak sobie z nim radzić?

Przewlekłe zapalenie zatok - jak sobie z nim radzić?

Każdy, kto zna dyskomfort związany z bólem zatok i płynącą bez końca wydzieliną z nosa, wie, że przewlekłe zapalenie zatok to prawdziwe przekleństwo! Co właściwie przyczynia się do ciągłych problemów z zatokami? Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok? Co robić, aby zatkane zatoki nie utrudniały codziennego funkcjonowania? Jakie leki na zatoki stosować? Czy preparaty do inhalacji są skuteczne?
Recepta online w dobie koronawirusa - plusy i minusy

Recepta online w dobie koronawirusa - plusy i minusy

Recepta online to rozwiązanie, które szczególną popularność zyskało w dobie koronawirusa, gdy ważne, by do minimum ograniczać ryzykowne kontakty z innymi. Opcja ta ma wiele zalet, ale nie jest również pozbawiona wad, o czym także należy pamiętać. Co trzeba wiedzieć o e-receptach online? Kto je wystawia i kiedy, a także jak można je zrealizować?
pixel