Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Poduszka na oczy – czy naprawdę jej potrzebuję?

24.08.2023

Współczesne życie kusi szybkością i zmianami. Nowinki technologiczne sprawiają, że jesteśmy na bieżąco – nic nie umyka naszej uwadze. Godzinami wpatrujemy się w ekrany komputerów, telewizorów i telefonów. Ma to jednak swoje konsekwencje: permanentne bombardowanie bodźcami męczy umysł i ciało. Zwłaszcza nasze oczy są narażone na duży wysiłek. Jak możemy sobie pomóc w tej sytuacji? 

Zwróć się w stronę natury

Natura ma ogromną moc. Wie o tym każdy, kto zdecydował się pójść na spacer do lasu, wypić ziołowy napar czy posmarować skronie olejkiem eterycznym. Oczywiście, aby dostrzec efekty, nie wystarczy jeden raz, warto więc zaprzyjaźnić się na dłużej z siłami przyrody. Organizm będzie nam za to wdzięczny.

Trudno nie docenić rozwoju medycyny i jego wpływu na nasze życie. Środki przeciwzapalne, przeciwbólowe czy uspokajające są czasem potrzebne. Z drugiej strony nauczyło nas to szukania szybkich rozwiązań. Gdy z powodu zmęczenia boli nas głowa, łykamy tabletkę zamiast odpocząć. Zachęcamy do tego, by co jakiś czas „wrzucić pierwszy bieg” i zastosować rozwiązanie z  przysłowiowej babcinej apteczki.

Relaks dla oczu

Jedną z naturalnych metod, kojących zarówno ciało, jak i duszę, jest poduszka obciążeniowa na oczy. Działa ona tak samo jak kołdra obciążeniowa: równomiernie i delikatnie naciska na gałki oczne, zapewniając całkowity brak dostępu światła. Dzięki temu narząd wzroku ma możliwość pełnego relaksu i odstresowania.

Ważne jest wnętrze

Zbawienny wpływ na organizm ma w tym przypadku nie tylko przytulny ciężar i brak bodźców, ale przede wszystkim rodzaj wypełnienia poduszki: jest to znana już w starożytnym Rzymie i Grecji gorczyca. Te niepozorne ziarenka mają niesamowite właściwości energetyczne, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i dobrostan człowieka. Oprócz tego gorczyca ma działanie przeciwbólowe, rozgrzewające i masujące. Z tego powodu może być stosowana przy bólach migrenowych, mięśniowych, stawowych.

Głęboki, zdrowy sen na wyciągnięcie ręki

Gorczycowa poduszeczka znacznie ułatwia i przyspiesza zasypianie. Jej niewielki rozmiar nie przeszkadza w relaksie, i jest dodatkowo wyposażona w pasek, dzięki czemu nie zsunie się z oczu gdy zaśniesz. Użyj tego praktycznego gadżetu, gdy odczuwasz stres i napięcie. Jest szansa, że nawet nie zauważysz, gdy udasz się w objęcia Morfeusza!

Jak stosować?

Poduszka obciążeniowa na oczy może być stosowana praktycznie zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Idealnie sprawdzi się w podróży, w sypialni, po stresującym dniu. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi możesz zabrać ją do pracy w torebce, i użyć podczas przerwy od patrzenia w monitor komputera. Twoje oczy Ci podziękują!

Ważne szczegóły

Gorczyca ma tak silne właściwości, że kobiety w ciąży nie powinny stosować wyrobów, które ją zawierają.

Ziarenka gorczycy są natomiast bezpieczne dla alergików.

Oprócz tego trzeba pamiętać, by nie przemoczyć swojej poduszeczki. Prawidłowo użytkowana posłuży przez 2-3 lata. Potem warto wymienić wypełnienie.

Więcej informacji o relaksującej poduszce na oczy: https://proage.pl/product-pol-138-Poduszka-na-oczy-na-chwile-relaksu.html

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane produkty

pixel