Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa 15ml

  • Produkt leczniczy Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa wskazany jest do stosowania u dzieci powyżej 1. roku życia do 6. roku życia w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa. Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek.
  • Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa 15ml
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 40260
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,66 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa:

Substancja czynna: oksymetazoliny chlorowodorek (Oxymetazolini hydrochloridum). 1ml roztworu zawiera 0,25mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45mcl zawiera 11,25mcg oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sodu hialuronian, kwas solny 25% (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Działanie Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa:

Oksymetazoliny chlorowodorek to substancja czynna produktu leczniczego Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa. Zwęża ona naczynia krwionośne, co wpływa na zmniejszenie obrzęku błony śluzowej oraz zmniejsza ilość wytwarzanej wydzieliny, tym samym lek ułatwia oddychanie. Ponadto zmniejszenie przekrwienia śluzówki nosa przyczynia się do otwarcia i rozszerzenia przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Wspomaga usuwania wydzieliny oraz leczenie zakażenia bakteryjnego. Dzięki zawartemu w składzie kwasowi hialuronowemu preparat dodatkowo działa nawilżająco. Lek działa już kilka minut po aplikacji, co ważne efekt leczniczy utrzymuje się do 12 godzin.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Acatar Care Kids 0,25 mg/ml aerozol do nosa wskazany do stosowania w przypadku obrzęku błon śluzowych nosa w przebiegu ostrego zapalenia błony śluzowej nosa, naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok przynosowych, zapalenia trąbki słuchowej, zapalenia ucha środkowego. Do stosowania u dzieci powyżej 1. roku życia do 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Z jednego opakowania powinna korzystać tylko jedna osoba. Należy zachować ostrożność w następujących przypadkach: leczenie inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO) i innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi; zwiększone ciśnienie śródgałkowe – zwłaszcza w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania; ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze); guz chromochłonny nadnerczy; zaburzenia metaboliczne (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca). Należy unikać długotrwałego stosowania i nadużywania leku. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 1. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, przy czym zalecana jest ostrożność. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek przeznaczony jest dla dzieci do 6. roku życia, jeśli lek stosują osoby dorosłe, powinny one pamiętać, że oksymetazolina stosowana przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane może wywołać działania ogólnoustrojowe dotyczące układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego, tym samym może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych. Lek nie zawiera konserwantów. Należy zużyć w ciągu 12 miesięcy od pierwszego otwarcia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku suchego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów). Nie stosować w przypadku niedawno przebytej operacji wykonywanej przez nos (np. usunięcie przysadki lub operacja przebiegająca z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta)).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. Niezbyt często: objawy ogólnoustrojowe (m.in. kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku). Rzadko: ból głowy, bezsenność lub zmęczenie. W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (tzw. reaktywne przekrwienie). Długotrwałe lub częste stosowanie leku oraz aplikowanie dawek większych niż zalecane może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa (może do tego dojść już po 5-7 dniach leczenia, a w przypadku dalszego stosowania leku może doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa). Częstość nieznana: długotrwałe stosowanie lub nadużywanie oksymetazoliny może także prowadzić do zmniejszenia skuteczności leku.

Dawkowanie aerozolu do nosa Acatar Care Kids 0,25 mg/ml:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować wyłącznie donosowo (również w zapaleniu trąbki słuchowej i w zapaleniu ucha środkowego). Dzieci powyżej 1. roku życia do 6. roku życia: aplikować jedną dawkę do każdego otworu nosowego, stosować 2-3 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 5-7 dni. Przed pierwszym użyciem pompkę należy nacisnąć kilka razy, aby uzyskać pełną dawkę leku. Podczas aplikacji należy trzymać głowę w pozycji pionowej, nie odchylać jej do tyłu. Końcówkę aplikatora umieścić w otworze nosowym w taki sposób, aby nie blokować całkowicie jego światła. Końcówkę należy skierować w stronę przeciwną do przegrody nosa – oznacza to, że w prawym otworze nosowym końcówkę należy ustawić w kierunku prawego oka, a w lewym – w kierunku lewego oka. Energicznie nacisnąć dozownik, wykonując jednocześnie lekki wdech przez nos. Ze względu na ryzyko uszkodzenia śluzówki nie rozpylać bezpośrednio na przegrodę nosową. Po użyciu dozownik oczyścić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel