Apteo Med Furagina Forte 0,1g x 30 tabletek

  • Apteo Med Furagina Forte 0,1g jest produktem leczniczym wskazanym do stosowania w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Substancją czynną wykorzystaną w leku jest furagina (zwana również furazydyną), czyli pochodna nitrofuranu.
  • Apteo Med Furagina Forte 0,1g x 30 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 34974
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apteo Med Furagina Forte 0,1g:

Substancja czynna: furagina (furazydyna). Jedna tabletka zawiera 100mg furaginy oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna – 98% i krzemionka koloidalna bezwodna – 2%, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Działanie Apteo Med Furagina Forte 0,1g:

Zawarta w produkcie leczniczym Apteo Med Furagina Forte 0,1g furazydyna jest pochodną nitrofuranu. Mechanizm jej działania polega na hamowaniu rozwoju bakterii, które odpowiadają za zakażenia dolnych dróg moczowych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Furagina Forte 0,1g wskazany do stosowania w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy unikać spożywania alkoholu podczas stosowania leku. Lek zawiera laktozę (123mg laktozy jednowodnej w jednej tabletce) – osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. Nie stosować w okresie ciąży donoszonej (od 38 tygodnia), a także w okresie porodu – istnieje ryzyko wystąpienia u noworodka niedokrwistości hemolitycznej. Nie stosować poniżej 15. roku życia. Nie stosować w przypadku polineuropatii obwodowej (np. cukrzycowej). Nie stosować w przypadku niedoboru enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej – istnieje ryzyko hemolizy. Nie stosować w przypadku stwierdzonej niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższony poziom kreatyniny w surowicy). Nie zaleca się stosować w okresie laktacji.

Działania niepożądane:
Lek może spowodować wystąpienie u niektórych osób działań niepożądanych. W badaniach klinicznych najczęściej obserwowano: ból głowy, nudności, nadmierne oddawanie gazów. W przypadku wystąpienia następujących objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie leku oraz skonsultować się z lekarzem: reakcja uczuleniowa (wysypka, świąd, pokrzywka, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy; ciężkie reakcje skórne (złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Sevensa-Johnsona; ostre, podostre i przewlekłe reakcje nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu; rzekomobłoniaste zapalenie jelit; mrowienie, drętwienie, uczucie przebiegających prądów w wyniku neuropatii obwodowej, także w ostrym lub nieodwracalnym przebiegu; zaburzenia czynności wątroby, objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica miąższu wątroby. Inne działania niepożądane: sinica wskutek methemoglobinemii, zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne, bóle brzucha, wymioty, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, łysienie, złuszczające zapalenie skóry, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zakażenia drobnoustrojami opornymi na pochodne nitrofuranu (pałeczki z rodzaju Pseudomonas, grzyby z rodzaju Candida).

Dawkowanie tabletek Apteo Med Furagina Forte 0,1g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Przyjmować doustnie. Tabletkę można dzielić na równe części. Zaleca się stosować lek podczas posiłku, który zawiera białko, tabletkę popijać dużą ilością płynu. Lek zaleca się stosować według schematu: pierwszy dzień – 400mg na dobę w czterech dawkach podzielonych (przyjmować jedną tabletkę co 6 godzin), kolejne dni – 300mg na dobę w trzech dawkach podzielonych (przyjmować jedną tabletkę co 8 godzin). Zazwyczaj preparat stosuje się 7-8 dni, w przypadku, gdy po tym czasie objawy nie ustępują lub się nasilają należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel