Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Aleric Deslo Active 5mg x 10 tabletek

  • Aleric Deslo Active 5mg to produkt leczniczy do stosowania w łagodzeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i związanych z pokrzywką. Substancją czynną leku jest desloratadyna – substancja o działaniu przeciwhistaminowym.
  • Aleric Deslo Active 5mg x 10 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 27899
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,08 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Aleric Deslo Active 5mg:

Substancja czynna: desloratadyna (Desloratadinum). Jedna tabletka zawiera 5mg desloratadyny oraz substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Działanie Aleric Deslo Active 5mg:

Lek w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Produkt leczniczy Aleric Deslo Active 5mg to lek przeciwalergiczny i przeciwhistaminowy, zawiera jako substancję czynną desloratadynę. Lek ułatwia kontrolę reakcji alergicznej i jej objawów, nie wywołuje senności. Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia oraz objawy pokrzywki. Łagodzenie tych dolegliwości utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych czynności i pozwala normalnie spać.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Aleric Deslo Active 5mg wskazany do stosowania przy objawach alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u młodzieży powyżej 12. roku życia i osób dorosłych (są to takie objawy jak: kichanie, swędzenie lub wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu) oraz przy objawach związanych z pokrzywką – stanem skóry wywołany jest uczuleniem (są to takie objawy jak: świąd, zaczerwienienie lub występowanie bąbli na skórze).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem. Nie są znane interakcje z innymi lekami. Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: nie ma potrzeby popijać tabletki wodą. Można stosować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku z alkoholem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, jednak nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży lub karmienia piersią. Brak danych dotyczących wpływu na płodność. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie przypuszcza się, aby lek ten, gdy jest stosowany w zalecanej dawce, wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Choć u większości osób nie występuje senność, zaleca się powstrzymać od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na ten lek. Lek zawiera aspartam – 3mg aspartamu w 5mg dawce. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji alergicznych (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, swędzenie, pokrzywka i obrzęk). Jeśli wystąpi którekolwiek z powyższych działań niepożądanych, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W badaniach klinicznych u dorosłych osób działania niepożądane były prawie takie same, jak po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej. Jednakże uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i bóle głowy, odnotowywane były częściej niż po zastosowaniu tabletki, która nie zawiera substancji czynnej. U młodzieży najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym był ból głowy. W badaniach klinicznych desloratadyny zgłaszano następujące działania niepożądane – często: zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu zgłaszano poniższe działania niepożądane – bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności (mdłości), wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby. Częstość nieznana: nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce, również w pochmurne dni oraz na promieniowanie UV, np. w solarium, zmiany w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt, obniżony nastrój, suchość oczu. Dodatkowe działania niepożądane u dzieci i młodzieży – częstość nieznana: wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne.

Dawkowanie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Aleric Deslo Active 5mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Lek do podawania doustnego. Przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Ostrożnie wyjąć tabletkę z blistra, umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi, połknąć. Nie trzeba popijać. Dawkę zażyć natychmiast po wyjęciu z blistra. Czas trwania leczenia: jeśli występuje okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie), przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i dłużej niż 4 tygodnie), pokrzywka (czas trwania leczenia może się różnić u poszczególnych pacjentów), lekarz lub farmaceuta określi czas trwania leczenia, biorąc pod uwagę rodzaj, czas trwania i przebieg objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 10 dni. Jeśli po trzech dniach leczenia objawy nie ustępują lub się nasilają, należy się skonsultować z lekarzem. W razie wystąpienia trudności w oddychaniu lub obrzęku warg, języka lub gardła należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Producent: USP zdrowie

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Aleric Deslo Active 5mg x 10 tabletek

2022-11-01

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie
Alergia na kurz i roztocza dotyczy dzieci i osób dorosłych. Kluczowe w walce z chorobą jest unikanie alergenu oraz stosowanie leków przeciwhistaminowych.
2022-07-22

Pokrzywka - przyczyny, objawy, leczenie

Pokrzywka - przyczyny, objawy, leczenie
Pokrzywka może mieć różne przyczyny, np. alergiczne, fizyczne. Najczęściej ma ostry przebieg, czyli bąble pokrzywkowe utrzymują się maksymalnie 6 tygodni.
2022-05-25

Alergia pokarmowa - czym jest i jak ją leczyć?

Alergia pokarmowa - czym jest i jak ją leczyć?
Mianem alergii pokarmowej określa się nadwrażliwość na określone produkty spożywcze, które układ immunologiczny rozpoznaje jako alergeny. Alergia pokarmowa staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem, liczba chorych systematycznie rośnie – nie tylko wśród dzieci, ale i wśród osób dorosłych. Jakie są przyczyny alergii pokarmowej? Czym się objawia? Jak wygląda leczenie alergii pokarmowej?
2022-03-02

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
O alergii wziewnej mówimy, gdy układ immunologiczny reaguje w sposób nieproporcjonalny do zagrożenia, jakie dla niego stanowią niektóre substancje, np. pyłki roślin lub kurz. Objawami tego stanu jest najczęściej nieżyt nosa, kaszel i zapalenie spojówek. Alergia wziewna może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. W przypadku podejrzenia alergii należy jak najszybciej zgłosić się do alergologa! Nieleczona alergia wziewana może doprowadzić do rozwoju astmy!
2021-08-04

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?
Jesteś w ciąży i oprócz porannych mdłości oraz opuchniętych nóg dokucza Ci także alergia? Alergia w ciąży nie jest czymś nadzwyczajnym i dotyka wiele kobiet w okresie rozrodczym, lecz jej diagnozowanie i leczenie nie może obejść się bez konsultacji położniczej i alergologicznej. Lekarz wskaże, które leki na alergię w ciąży będą bezpieczne dla Ciebie i Twojego maleństwa oraz jak unikać pogorszenia samopoczucia.
2021-04-20

Alergia skórna - objawy i leczenie

Alergia skórna - objawy i leczenie
Alergie to plaga naszych czasów. Choroba ta może mieć różne oblicza, bardzo często manifestuje się na naszej skórze. Alergia skórna na twarzy i rękach to bardzo częsty widok nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Co zrobić, gdy zmiany skórne i towarzyszący im świąd nie dają normalnie funkcjonować? Jakie są skuteczne leki na alergie, które można kupić bez recepty?
2020-05-12

Jakie tabletki na alergię wybrać?

Jakie tabletki na alergię wybrać?
Alergia traktowana jest jako jedna z najpowszechniejszych chorób XXI wieku. Według danych statystycznych jej objawy odczuwa około 40% alergików, a w głowie każdego z nich rodzi się jedno pytanie: jakie tabletki na alergię wybrać, aby pozbyć się dokuczliwych dolegliwości i odetchnąć z ulgą? W aptekach znajdziecie wiele preparatów na alergię, między innymi: żele, krople do oczu, aerozole do nosa oraz najbardziej popularne wśród pacjentów tabletki – jednakże zanim sięgniecie po dostępne leki na alergię bez przypisu lekarza zapoznajcie się z ich składem oraz działaniem, aby preparat przyniósł zadowalające rezultaty.
pixel