Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

NICORETTE Classic 4mg x 105 gum

  • Gumy Nicorette Classic 4mg to produkt leczniczy wskazany do stosowania u osób, które są zdecydowane na rzucenie nałogu nikotynowego. Stosowanie leku pozwala zmniejszać głód nikotynowy i zapobiega pojawianiu się objawów odstawiennych.
  • NICORETTE Classic 4mg x 105 gum
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 2185
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
97,95 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nicorette Classic 4mg:

Substancja czynna: nikotyna (Nicotinum). Jedna guma do żucia zawiera 4mg nikotyny – w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20% oraz substancje pomocnicze: bezwodny węglan sodu, guma bazowa, sorbitol proszek, sorbitol (roztwór), aromat smakowy ZD-49284 (Haverstroo), aromat smakowy 84.6422, gliceryna 85%, żółcień chinolinowa.

Działanie Nicorette Classic 4mg:

Nagłe rzucenie palenie przyczynia się do pojawienia objawów odstawiennych – niepokoju, drażliwości, zaburzeń nastroju, bólów i zawrotów głowy, zaburzeń snu. Produkt leczniczy Nicorette Classic 4mg w postaci gum z nikotyną zmniejsza głód nikotynowy i zapobiega objawom odstawiennym lub znacznie je osłabiania. Lek dostarcza niewielkie dawki nikotyny w czystej postaci – bez substancji smolistych i dwutlenku węgla. Lek jest wskazany w leczeniu uzależnienia od nikotyny u osób, które są zdecydowane na zerwanie z nałogiem.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nicorette Classic 4mg wskazany do stosowania w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób, które są zdecydowane na rzucenie nałogu poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych, które występują po zaprzestaniu palenia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy się skonsultować z lekarzem w następujących przypadkach: przebyty ostatnio udar mózgu lub zawał mięśnia sercowego, ból w klatce piersiowej lub objawy dławicy piersiowej, choroby serca wpływające na szybkość lub miarowość rytmu serca, niewyrównane nadciśnienia tętnicze, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyca insulinozależna, stwierdzony guz chromochłonny nadnerczy, ciężka lub umiarkowana choroba wątroby, ciężka choroba nerek, zapalenie przełyku. Niektórzy pacjenci mogą kontynuować stosowanie gum dłużej niż zalecany okres leczenia, potencjalne ryzyko długotrwałego stosowania jest znacznie mniejsze niż ryzyko uzależnienia związane z powrotem do palenia tytoniu. Należy omówić z lekarzem proces rzucania palenia w przypadku, gdy stosowane są takie leki jak: imipramina, klomipramina, fluwoksamina, klozapina, olanzapina, teofilina, takryna, ropinirol, flekainid, pentazocyna. Nie należy stosować jednocześnie z jedzeniem i piciem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. W przypadku stosowania w trakcie karmienia piersią, lek należy stosować bezpośrednio po karmieniu piersią. Lek zawiera sorbitol – 178,97mg w jednej gumie, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancją fruktozy powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. Lek zawiera butylohydroksytoluen (E 321), który może może powodować podrażnienie błon śluzowych. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na dawkę, czyli uznawany jest za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
U niektórych osób lek może powodować działania niepożądane. Niektóre objawy mogą wystąpić w związku z zaprzestaniem palenia – pogorszenie nastroju, bezsenność, drażliwość, frustracja, gniew, niepokój, problemy z koncentracją, nerwowość, zniecierpliwienie, obniżona częstość akcji serca, zwiększone łaknienie lub zwiększenie masy ciała, zawroty głowy lub objawy przedomdleniowe, kaszel, zaparcia, krwawienie dziąseł, owrzodzenia aftowe lub zapalenie jamy nosowo gardłowej oraz głód nikotynowy połączony z chęcią zapalenia. Większość zgłaszanych działań niepożądanych występuje w ciągu pierwszych tygodni po rozpoczęciu leczenia. Może wystąpić podrażnienie jamy ustnej i gardła, jednak większość pacjentów przyzwyczaja się do tego w trakcie stosowania leku. Guma do żucia może przyklejać się, a w rzadkich przypadkach spowodować uszkodzenie protezy dentystycznej. Rzadko pojawiają się objawy reakcji alergicznej (w tym ciężkiej reakcji alergicznej). Działania niepożądane: zaburzenia serca: niezbyt często – palpitacje (kołatanie serca), tachykardia (przyspieszenie akcji serca); zaburzenia oka: częstość nieznana – niewyraźne widzenie, nasilone łzawienie; zaburzenia żołądka i jelit: bardzo często – nudności; często – ból brzucha, suchość w jamie ustnej, niestrawność, wzdęcia, nadmierne wydzielanie śliny, zapalenie jamy ustnej, wymioty, biegunka; niezbyt często – odbijanie, zapalenie języka, pęcherze i łuszczenie się błony śluzowej jamy ustnej, wrażenie mrowienia/drętwienia jamy ustnej; rzadko – dysfagia, niedoczulica jamy ustnej, odruch wymiotny; częstość nieznana – suchość błon śluzowych gardła, dyskomfort żołądkowo-jelitowy, ból warg zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: często – pieczenie, zmęczenie; niezbyt często – osłabienie, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, złe samopoczucie; zaburzenia układu immunologicznego: często – nadwrażliwość; częstość nieznana – reakcja anafilaktyczna (nagła, ciężka reakcja alergiczna, mogąca objawiać się pokrzywką, swędzeniem, rumieniem, skróceniem oddechu, obniżeniem ciśnienia, bólem brzucha, biegunką lub wymiotami); zaburzenia układu nerwowego: bardzo często – ból głowy; często – zmiana odczuwania smaku, uczucie zimna, ciepła i mrowienia na skórze; zaburzenia mięśniowo-szkieletowe: niezbyt często – ból szczęki; częstość nieznana – sztywność mięśni szczęki; zaburzenia psychiczne: niezbyt często – niezwykłe sny; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: bardzo często – czkawka, podrażnienie gardła; często – kaszel; niezbyt często – skurcz oskrzeli, zaburzenia głosu, duszność, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból jamy ustnej i gardła, kichanie, ucisk w gardle; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niebyt często – nadmierne pocenie, świąd, wysypka, pokrzywka; częstość nieznana – obrzęk naczynioruchowy (choroba skóry i błon śluzowych, charakteryzująca się występowaniem ograniczonych obrzęków), rumień; zaburzenia naczyniowe: niezbyt często – zaczerwienienie twarzy, nadciśnienie.

Dawkowanie gum Nicorette Classic 4mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Nie stosować u osób poniżej 18. roku życia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Osoby dorosłe, osoby w podeszłym wieku: początkowa dawka powinna zostać ustalona indywidualnie z uwzględnieniem stopnia uzależnienia od nikotyny. Zwykle stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia (20 papierosów na dobę) powinny rozpocząć leczenie od gum z dawką 2mg. Osoby o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę. Lek należy stosować co najmniej przez 3 miesiące, po tym czasie stopniowo go odstawiać. Leczenie jest zakończone, gdy dawka zostanie zmniejszona do 1-2 gum na dobę. Ograniczanie palenie: lek można stosować w celu ograniczania dziennej ilości wypalanych papierosów, czyli podjęcia pierwszego kroku w rzucaniu palenia u osób, które nie chcą lub nie są gotowe na to, by rzucić palenie w sposób nagły. W celu wydłużania odstępów między paleniem i maksymalnego zmniejszenia ilości wypalanych papierosów, lek należy stosować między wypalanymi papierosami w momencie, gdy pojawia się chęć zapalenia papierosa. Jeśli po 6 tygodniach nie zostanie zmniejszona ilość wypalanych papierosów w ciągu doby, należy skonsultować się z lekarzem. Należy podjąć próbę zaprzestania palenia tak szybko, jak będzie to możliwe, jednak nie później niż 6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia leczenia nie jest możliwa poważna próba rzucenia nałogu. Nie zaleca się regularnego stosowania gum dłużej niż przez 12 miesięcy. W niektórych przypadkach (byli palacze) konieczne może być dłuższe leczenie, aby uniknąć powrotu do palenia. W trakcie rzucania palenia zaleca się korzystać również z niefarmakologicznych metod rzucania palenia m.in. z porad grup wsparcia. Gumy należy stosować podczas przerw między wypalanymi papierosami, gdy pojawia się chęć zapalenia. Gumy można stosować samodzielnie lub w połączeniu z plastrami zawierającymi nikotynę. Technika żucia gumy Nicorette Classic 4mg: gumę żuć w przypadku potrzeby zapalenia, gumę żuć, aby uwolnić nikotynę (do momentu poczucia smaku), następnie należy przerwać żucie (gumę zatrzymać między policzkiem i dziąsłem), aby umożliwić wchłonięcie nikotyny przez śluzówkę. Gumę ponownie zacząć żuć, gdy smak zniknie. Czynność powtarzać przez 30 minut – tyle czasu potrzeba, żeby wydzieliła się cała nikotyna zawarta w gumie. Nikotyna połknięta ze śliną w nadmiarze może podrażnić gardło lub żołądek, wywołując np. czkawkę, dlatego gumy z nikotyną nie należy żuć jak zwykłą gumę, czyli energicznie w sposób ciągły.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o NICORETTE Classic 4mg x 105 gum

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2016-10-26
Olek, Gracze
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z NICORETTE Classic 4mg x 105 gum

2022-06-13

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!

7 korzyści z rzucenia palenia papierosów. Uwolnij się od nałogu!
Palenie od dawna nie jest w modzie! Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać szkodliwość nikotyny i decyduje się na rzucenie palenia. A Ty? Nadal nie masz motywacji do skończenia z nałogiem? A może nie wiesz, jak się do tego zabrać? Oto, jakie korzyści z rzucenia palenia będziesz mógł u siebie zaobserwować!
2016-11-16

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?
Palenie to dla Ciebie sposób na odstresowanie? Albo, co gorsza, po prostu lubisz „puścić dymka”? Nie ma to znaczenia! Musisz z tym skończyć! Wiele przemawia, aby porzucić ten zgubny nałóg. Nikotyna jest silnie uzależniająca, a dodatkowo dosłownie sieje spustoszenie w Twoim organizmie. Rzucenie palenia będzie Cię kosztowało wiele trudu, ale korzyści są warte zachodu. Pamiętaj, że oprócz utraty zdrowia, papierosy pochłaniają także znaczną część Twojego budżetu!
pixel