Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

HEMOROL x 12 czopków

  • Roślinny produkt leczniczy w postaci czopków doodbytniczych. Lek Hemorol wskazany jest do stosowania w celu łagodzenia dolegliwości, które towarzyszą żylakom odbytu. Preparat zmniejsza podrażnienia, ból oraz stan zapalny błony śluzowej odbytu.
  • HEMOROL x 12 czopków
Kod produktu: 1450
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,46 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Hemorol:

Substancje czynne: wyciąg gęsty z rumianku (Matricariae extractum spissum) (3:1) [ekstrahent: woda oczyszczona], wyciąg gęsty z korzenia pokrzyku (Belladonnae radicis extractum spissum) (4:1) [ekstrahent: etanol 70% (V/V)], wyciąg gęsty złożony z ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika 80mg i ziela krwawnika (Extractum compositum spissum (4:1) ex: Cytisi scoparii herba, Hippocastani cortice, Tormentillae rhizomate, Millefolii herba) [ekstrahent: etanol 40% (V/V)], benzokaina (Benzocainum). Jeden czopek (2g) zawiera: 50mg wyciągu z rumianku, 20mg wyciągu z pokrzyku, 80mg złożonego wyciągu z ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika, ziela krwawnika, 100mg benzokainy oraz substancje pomocnicze: glicerol, tłuszcz stały.

Działanie Hemorol:

Lek działa łagodząco na dolegliwości bólowe, podrażnienia i stany zapalne związane z żylakami odbytu. Produkt leczniczy Hemorol zawiera kompozycję naturalnych roślinnych wyciągów, w tym z rumianku, żarnowca, pokrzyku, pięciornika i krwawnika, ponadto zawiera benzokainę, która działa znieczulająco. Czopki wykazują miejscowe działanie ściągające, rozkurczające i przeciwzapalne.

Hemorol - zastosowanie:

Produkt leczniczy Hemorol wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości towarzyszących żylakom odbytu (stan zapalny, podrażnienie, ból), a także w leczeniu stanów zapalnych śluzówki odbytu oraz podrażnienia i pęknięcia śluzówki odbytu.

Hemorol - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Hemorol - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na benzokainę, rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae). Nie stosować poniżej 18. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży, nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią. Nie stosować w przypadku choroby nowotworowej jelita grubego.

Hemorol - działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości, methemoglobinemia.

Dawkowanie czopków Hemorol:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doodbytniczo. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Dorośli: aplikować jeden czopek na noc. W cięższych przypadkach aplikować 2-3 czopki w ciągu dnia. Podczas aplikacji czopka może być odczuwalna bolesność uciskowa, ustępuje ona jednak po jego rozpuszczeniu (trwa to około 5-10 minut).

Hemorol a alkohol

Hemorol to roślinny produkt leczniczy stosowany w celu złagodzenia dolegliwości towarzyszących żylakom odbytu. Łączenie go z alkoholem może zmniejszyć skuteczność terapii. Wynika to z tego, że spożycie alkoholu powoduje wzrost ciśnienia w żyłach w okolicy odbytu i zwiększa ryzyko hemoroidów.

Hemorol a ciąża

Hemorol zawiera wyciąg z ziela żarnowca, przez co istnieje ryzyko działania poronnego, dlatego nie jest zalecany kobietom w ciąży.

A co z kobietami, które planują ciążę? Nie jest znany wpływ leku na płodność. Dlatego w czasie starania się o dziecko należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą chęć jego stosowania.

Hemorol a karmienie piersią

Nie przeprowadzono badań klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku przez kobiety karmiące piersią. W związku z tym Hemorol nie jest polecany w czasie laktacji.

Jeśli jednak pacjentka zdecyduje się na jego stosowanie, powinna wcześniej skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z HEMOROL x 12 czopków

2022-04-15

Hemoroidy w ciąży - co należy wiedzieć o tej przypadłości?

Hemoroidy w ciąży - co należy wiedzieć o tej przypadłości?
Okres ciąży nie zawsze przebiega lekko i przyjemnie. Jedną z częstszych i w dodatku najbardziej uciążliwych dolegliwości są hemoroidy w ciąży. I choć szczęśliwie większość kobiet żegna się z tym problemem po porodzie, przez kilka miesięcy muszą się one namęczyć, by łagodzić dyskomfort okolicy odbytu. Jakie leki na hemoroidy są skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne do stosowania w okresie ciąży?
2021-03-24

Jak leczyć hemoroidy?

Jak leczyć hemoroidy?
Żylaki odbytu, czyli hemoroidy to uporczywa przypadłość, na którą według danych statystycznych cierpi aż co drugi Polak po 30 roku życia. Wśród początkowych objawów patologicznych zmian guzków krwawniczych wyróżnia się: ból i pieczenie podczas defekacji oraz świąd w okolicy odbytu. Jakie są dodatkowe objawy i jak leczyć hemoroidy, by skutecznie pozbyć się uciążliwych dolegliwości?
2020-08-27

Hemoroidy - przyczyny wystąpienia, objawy oraz leczenie

Hemoroidy - przyczyny wystąpienia, objawy oraz leczenie
Hemoroidy, zwane również żylakami odbytu są dokuczliwą dolegliwością, na którą według statystyk cierpi co drugi Polak po 30 roku życia. Do początkowych objawów w patologicznych zmianach hemoroidów zalicza się między innymi: świąd w okolicy odbytu, ból oraz uporczywe pieczenie. Podpowiemy Wam, jakie są przyczyny wystąpienia żylaków odbytu oraz jakie leki na hemoroidy wybrać, aby pozbyć się uporczywego i krępującego schorzenia.
pixel