Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn 250ml

  • Produkt leczniczy Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn jest alkoholowym środkiem do dezynfekcji skóry. W składzie zawarto trzy substancje czynne: 2-propanol, 1-propanol i 2-difenylol. Lek działa bakteriobójczo, wirusobójczo oraz grzybobójczo.
  • Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn 250ml
Producent: Schulke & Mayer
Kod produktu: 42559
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,75 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn:

100g płynu zawiera: substancje czynne: 2-propanol – 45g, 1-propanol – 10g, 2-difenylol – 0,2g oraz substancje pomocnicze: nadtlenek wodoru, woda oczyszczona.

Działanie Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn:

Alkoholowy płyn do dezynfekcji skóry zapewnia szerokie spektrum działania – bakteriobójczego, wirusobójczego i grzybobójczego – działa m.in. na: bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, w tym: MRSA; paciorkowce), bakterie Gram-ujemne (w tym: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Proteus mirabilis, Klebsiella pneumoniae oraz Enterobacter cloacae), mykobakterie (w tym: Mycobacterium tuberculosis), drożdżaki (w tym: Candida albicans) i dermatofity (w tym: Trichophyton mentagrophytes oraz Microsporum gypseum), wirusy: HIV-1, wirus zapalenia wątroby typu B, rotawirusy, adenowirus typ 2, Herpes simplex, wirus grypy azjatyckiej. Preparat zapobiega grzybicom skóry. Produkt leczniczy Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn szybko działa i wysycha. Ponadto zapewnia dobre działanie odtłuszczające i dobrą przyczepność folii operacyjnej po wyschnięciu płynu. Nie wpływa negatywnie na proces gojenia się rany. Lek stosuje się do dezynfekowania skóry przed pobieraniem krwi i płynów ustrojowych, przed zastrzykami, punkcjami i biopsjami, przed opatrywaniem ran i zdejmowaniem szwów, jak również przed zabiegiem operacyjnym. Sprawdzi się również do dezynfekcji rąk.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Kodan Tinktur Forte bezbarwny płyn wskazany do stosowania w celu dezynfekowania skóry przed zabiegami operacyjnymi, cewnikowaniem żył, pobieraniem krwi oraz płynów ustrojowych, zastrzykami, punkcjami, biopsjami, opatrywaniem ran, zdejmowaniem szwów oraz do higienicznej dezynfekcji rąk. Do stosowania u dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt łatwopalny. Nie rozpoczynać termokauteryzacji na skórze przed dokładnym wyschnięciem dezynfekowanych obszarów. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u wcześniaków i noworodków z niedojrzałą skórą – ze względu na wysoką zawartość alkoholu może powodować oparzenia z powodu ograniczonej funkcji barierowej naskórka. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi – w przypadku kontaktu należy przez kilka minut płukać obficie wodą otwarte oczy. Lek stosowany niezgodnie ze wskazaniami i dawkowaniem może podrażnić skórę lub wchłaniać się przez skórę. Należy usunąć nadmiar produktu leczniczego, aby uniknąć jego nagromadzenia się.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka kontaktowa. Częstość nieznana: suchość i podrażnienie skóry.

Dawkowanie bezbarwnego płynu Kodan Tinktur Forte:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Do stosowania na skórę. Do dezynfekcji stosować bez rozcieńczania. Skórę należy dokładnie zwilżyć lekiem z atomizera lub za pomocą jałowego gazika nasączonego lekiem. Pozostawić do wyschnięcia zgodnie z czasem działania – przed zastrzykami i pobieraniem krwi: czas działania 15 sekund, przed punkcjami: czas działania 60 sekund.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel