Galvenox Veno x 60 kapsułek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Galvenox Veno jest wapnia dobezylan jednowodny. Lek jest wskazany w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych oraz w objawowym leczeniu żylaków odbytu (hemoroidy). Lek dla osób dorosłych.
  • Galvenox Veno x 60 kapsułek
Producent: Galena
Kod produktu: 39940
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
44,63 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Galvenox Veno:

Substancja czynna: wapnia dobezylan jednowodny (Calcii dobesilas monohydricus). Jedna kapsułka zawiera 500mg wapnia dobezylanu jednowodnego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171), azorubina (E 122), żółcień chinolinowa (E 104), żelatyna.

Działanie Galvenox Veno:

Wapnia dobezylan jednowodny, czyli substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Galvenox Veno, działa na ściany naczyń krwionośnych. Po pierwsze zmniejsza nadmierną przepuszczalność i łamliwość naczyń krwionośnych, po drugie zwiększa ich wytrzymałość. W ten sposób przeciwdziała przesiąkaniu płynów przez ściany naczyń. Dodatkowo wapnia dobezylan jednowodny wpływa na przyspieszenie syntezy kolagenu, czyli istotnego elementu strukturalnego ścian tętnic. Produkt leczniczy Galvenox Veno zmniejsza również lepkość krwi, zwiększa elastyczność erytrocytów i działa przeciwagregacyjnie. Preparat usprawnia obwodowe krążenie żylne, ogranicza zastój w naczyniach żylnych oraz hamuje rozwój zmian zakrzepowych. Ponadto zmniejsza łamliwość i przepuszczalność naczyń limfatycznych, poprawia drenaż limfatyczny, co wpływa na zmniejszenie obrzęków.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Galvenox Veno wskazany do stosowania w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych (objawy: bóle, kurcze, uczucie ciężkości nóg, mrowienie, drętwienie kończyn dolnych, zmiany skórne związane z zastojem żylnym, żylaki kończyn dolnych, obrzęki związane z przewlekłą niewydolnością żylną) oraz w objawowym leczeniu żylaków odbytu. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy zachować ostrożność w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, a także przewlekłego zapalenia śluzówki żołądka (zaleca się okresowo badać czynność żołądka i dwunastnicy); gdy objawy się nasilą, należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: przy ciężkiej niewydolności nerek (szczególnie u osób dializowanych) zaleca się stosować obniżone dawki. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: w okresie ciąży lek można stosować tylko ze wskazania lekarza, gdy potencjalna korzyść ze stosowania leku przewyższa możliwe ryzyko dla płodu, przy czym lek jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. Możliwość stosowania w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Lek w niewielkiej ilości przenika do mleka. Lek zawiera azorubinę (E122) – składnik ten może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci. Nie stosować w pierwszym trymetrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: ból w nadbrzuszu, nudności, biegunki, wymioty, reakcje skórne, bóle stawów, bóle i zawroty głowy, gorączka. Bardzo rzadko: zahamowanie czynności szpiku z agranulocytozą (ostry stan, który może objawiać się wysoką gorączką, zakażeniami w obrębie jamy ustnej lub stanami zapalnymi w obrębie odbytu i narządów płciowych) – należy przerwać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Obserwowano również przypadki reakcji alergicznych miejscowych (wysypki) i uogólnionych (pokrzywka). Zwykle działania niepożądane przemijają po zaprzestaniu stosowania leku lub po zmniejszeniu dawki.

Dawkowanie kapsułek Galvenox Veno:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: jeśli lekarz nie zleci inaczej, zazwyczaj stosuje się 1-2 kapsułki (500-1000mg). Czas leczenia: od kilku tygodni do kilku miesięcy. Kapsułkę połykać w całości. Stosować podczas głównych posiłków. Nie przekraczać wskazanych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel