AulinDol 0,03g/g żel 50g

  • Wskazaniem do stosowania leku jest ból i obrzęk związany z urazem ścięgien (tzw. ostre urazowe zapalenie ścięgien) lub skręceniem. Produkt leczniczy AulinDol 0,03g/g działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo – zawiera jako substancję czynną nimesulid.
  • AulinDol 0,03g/g żel 50g
Producent: Angelini
Kod produktu: 39060
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,83 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład AulinDol 0,03g/g żel:

Substancja czynna: nimesulid (Nimesulidum). 1g żelu zawiera 30mg nimesulidu oraz substancje pomocnicze: glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów kaprylokaproniany, karbomery, disodu edetynian, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), trietanoloamina i woda oczyszczona.

Działanie AulinDol 0,03g/g żel:

Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny nimesulid działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Tę substancję czynną zawarto w produkcie leczniczym AulinDol 0,03g/g żel. Lek wskazany jest do stosowania w przypadku obrzęku i bólu, który jest związany ze skręceniami lub urazami ścięgien (tzw. ostre urazowe zapalenie ścięgien).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy AulinDol 0,03g/g żel wskazany do objawowego leczenia bólu spowodowanego skręceniami stawów lub ostrym urazowym zapaleniem ścięgien.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po otwarciu zużyć w ciągu 14 dni. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan: mogą one powodować reakcje alergiczne (także reakcje typu późnego). Leku nie stosować na otwarte skaleczenia, rany i stany zapalne, a także w okolicach oczu i na błony śluzowe (przy kontakcie natychmiast zmyć wodą). Nie stosować doustnie – w przypadku połknięcia natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie aplikować pod opatrunki okluzyjne. W miejscu aplikacji nie stosować żadnych maści i kremów. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: wymagana jest konsultacja z lekarzem; leku nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że jest to bezwzględnie koniecznie. Żel może brudzić skórę oraz ubrania. W przypadku miejscowego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych może dojść do wystąpienia uczucia pieczenia, a nawet fototoksycznego zapalenia skóry (zaleca się unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie UV w trakcie leczenia).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku reakcji nadwrażliwości w wywiadzie (np. zapalenie śluzówki nosa, pokrzywka lub skurcz oskrzeli) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami o miejscowym działaniu. Nie stosować w przypadku zakażeń skóry.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie leczenia mogą wystąpić działania niepożądane. Zwykle mają one łagodny charakter. Często: świąd, rumień, wysypka. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych (np. obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła bądź też trudności z oddychaniem), należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Ryzyko pojawienia się działań niepożądanych można zminimalizować, używając lek przez jak najkrótszy czas potrzebny do złagodzenia objawów.

Dawkowanie żelu AulinDol 0,03g/g:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub według wskazówek na ulotce. Ilość stosowanego żelu jest zależna od rozmiaru miejsca bolącego, zazwyczaj nakłada się cienką warstwę (3g – 6-7cm pasek żelu) w miejscu bólu i wmasowuje do całkowitego wchłonięcia. Lek aplikować 2-3 razy na dobę. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce. Czas leczenia: 7-15 dni. Jeśli po tygodniu objawy nie ustępuję, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel