Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Milapharm Test FOB krew utajona w kale x 1sztuka

  • Milapharm Test FOB krew utajona w kale to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w diagnostyce różnych chorób przewodu pokarmowego. Obecność krwi utajonej może wskazywać między innymi na wrzody żołądka lub nowotwór jelita grubego.
  • Milapharm Test FOB krew utajona w kale x 1sztuka
Kod produktu: 43784
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,25 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

W zestawie Milapharm Test FOB krew utajona w kale:

Saszetka z testem kasetkowym, pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobrania próbki, podkładka papierowa do pobrania próbki, instrukcja użycia.

Działanie Milapharm Test FOB krew utajona w kale:

Domowy test kasetkowy prosty w użyciu. Zapewnia wynik już w ciągu 5 minut. Wyrób medyczny Milapharm Test FOB krew utajona w kale pozwala wykrywać krew utajoną w kale (FOB: ang. fecal occult blood). Jej obecność w próbce kału może wskazywać na różnego rodzaju choroby w obrębie układu pokarmowego, np. wrzody żołądka, hemoroidy, polipy jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy nowotwór jelita grubego. W przypadku pozytywnego wyniku należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Dokładność badania wynosi 99,1%.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Milapharm Test FOB krew utajona w kale przeznaczony do wykrywania krwi utajonej w kale. Wskazania do badania: bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego. W ramach profilaktyki zaleca się osobom po 50. roku życia raz do roku wykonywać test jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt jednorazowego użytku. Nie należy używać ponownie. Dieta nie wpływa na wynik testu. Alkohol, aspiryna i inne leki przyjmowane w nadmiarze mogą powodować podrażnienie przewodu pokarmowego, powodując utajone krwawienie. Wynik pozytywny lub budzący niepokój należy skonsultować z lekarzem. Konsultacji wymaga też sytuacja, gdy mimo negatywnego wyniku występują objawy ze strony układu pokarmowego.

Sposób użycia Testu FOB krew utajona w kale Milapharm:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Należy przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem wykonywania testu. Kału do badania nie zaleca się pobierać podczas miesiączki oraz trzy dni po jej zakończeniu lub w trakcie krwawienia hemoroidów i obecności krwi w moczu. Nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować lekarstw przez 48 godzin przed oddaniem stolca. Próbkę kału należy zebrać chwytakiem kału, pozwoli to uniknąć zanieczyszczenia próbki. Korek probówki do pobierania próbek odkręcić, a następnie losowo wbijać aplikator w próbkę kału w przynajmniej trzech różnych miejscach. Po umieszczeniu próbki w probówce, należy ją zakręcić i potrząsać energicznie do wymieszania próbki z ekstrakcyjnym roztworem buforowym. Probówkę odstawić na 2 minuty. Kasetkę testową należy wyjąć z opakowania bezpośrednio przed użyciem. Trzymając probówkę pionowo, otworzyć zatyczkę, odwrócić probówkę i przenieść 2 pełne krople wyekstrahowanej próbki (około 80uL) do dołka na próbki (S) kasety testowej. Należy unikać uwięzienia pęcherzyków powietrza w zagłębieniu na próbkę (S). Wynik odczytać po 5 minutach. Nie należy odczytywać wyników po 10 minutach. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – pojawiają się dwie kolorowe linie w obszarze linii kontrolnej (C) i w obszarze linii testowej (T). Intensywność koloru linii T będzie się różnić w zależności od stężenia krwi utajonej w kale obecnej w próbce; wynik negatywny – pojawia się tylko linia w obszarze linii kontrolnej (C). Wynik nieważny – nie pojawia się linia kontrolna.

Producent: Milapharm Sp. z.o.o.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel