Allefin (20mg+10mg)/g żel 30g

  • Produkt leczniczy Allefin (20mg+10mg)/g żel zawiera dwie substancje czynne – lidokainy chlorowodorek i difenhydraminy chlorowodorek. Wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie zmian zapalnych oraz alergicznych z towarzyszącym świądem.
  • Allefin (20mg+10mg)/g żel 30g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 40799
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,96 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Allefin (20mg+10mg)/g żel:

Substancje czynne: difenhydraminy chlorowodorek i lidokainy chlorowodorek jednowodny. 1g żelu zawiera 20mg difenhydraminy chlorowodorku i 10mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), hydroksyetyloceluloza, olejek eteryczny cytronelowy, disodu edetynian, woda oczyszczona.

Działanie Allefin (20mg+10mg)/g żel:

Dwie substancje czynne – lidokainy chlorowodorek i difenhydraminy chlorowodorek zawarto w produkcie leczniczym Allefin (20mg+10mg)/g żel. Difenhydramina działa przeciwświądowo oraz wpływa na hamowanie działania histaminy. Lidokaina wykazuje miejscowe działanie znieczulające. Żel zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie i wysięk skórny.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Allefin (20mg+10mg)/g żel wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zmian zapalnych i alergicznych skóry z towarzyszącym świądem (np. po ukąszeniach owadów, po kontakcie z pokrzywą). Do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku należy skonsultować z lekarzem w następujących przypadkach: stosowanie leków metabolizowanych przez enzym CYP2D6, leków przeciwbakteryjnych z grupy sulfonamidów, leków antyarytmicznych klasy IB lub innych leków miejscowo znieczulających, leków z grupy tzw. inhibitorów MAO, trójpierścienowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych z grupy pochodnych fenotiazyny, leków przeciwzakrzepowych. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy unikać stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią – lidokaina przenika w niewielkiej ilości do mleka matki. Lek zawiera glikol propylenowy – 60mg w 1g.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku dermatoz wysiękowych i pęcherzykowych. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po miejscowym podaniu difenhydraminy i lidokainy nie stwierdzono ciężkich działań niepożądanych. Częstość nieznana: rumień, reakcja alergiczna.

Dawkowanie żelu Allefin (20mg+10mg)/g:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań lekarza. Do stosowania miejscowo na skórę. Aplikować niewielką ilość żelu na miejsce zmienione chorobowo, następnie delikatnie rozprowadzić. Zaleca się stosować 2-3 razy dziennie – w zależności od potrzeb.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel