Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

NEOSPASMINA płyn 150g

  • Roślinny produkt leczniczy Neospasmina płyn to preparat o działaniu uspokajającym do objawowego stosowania w przypadku zaburzeń nerwowych oraz zaburzeń zasypiania. W składzie zastosowano wyciąg z korzenia kozłka oraz owocu głogu.
  • NEOSPASMINA płyn 150g
Producent: Herbapol Lublin
Kod produktu: 2156
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Neospasmina płyn:

Substancje czynne: wyciąg płynny złożony z Crataegus monogyna Jacq. (Lindm.), Crataegus laevigata (Poir.) D.C fructus (owoce głogu)/ Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka). 100g syropu zawiera 18g wyciągu płynnego złożonego (1:1) z Crataegus monogyna Jacq. (Lindm.), Crataegus laevigata (Poir.) D.C fructus (owoce głogu)/ Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka) (1/1). Ekstrahent: etanol 50%. Substancje pomocnicze: sacharoza, sodu benzoesan (E211), esencja pomarańczowa, woda oczyszczona. Zawartość etanolu w produkcie nie więcej niż 10%.

Działanie Neospasmina płyn:

Neospasmina płyn to tradycyjny produkt leczniczy do stosowania pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych oraz problemów z zasypianiem. Lek działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Substancją czynną preparatu jest wyciąg z korzenia kozłka i owocu głogu. Lek do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Neospasmina płyn wskazany do stosowania pomocniczego w objawowym leczeniu zaburzeń nerwowych (m.in. uczucie niepokoju, łagodne stany napięcia nerwowego), trudności w zasypianiu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera do 10% etanolu – dawka jednorazowa (10ml) zawiera 790mg alkoholu, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po zażyciu leku. Preparat może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Lek zawiera sacharozę (9,9g w 15ml) – nie jest zalecane stosowanie u osób z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Nie jest zalecane stosowanie leku u młodzieży i dzieci poniżej 18. roku życia (stosowanie u dzieci od 6. do 12. roku życia możliwe jest wyłącznie pod nadzorem lekarza). Nie zaleca się stosować jednocześnie z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Nie zaleca się stosować u osób z chorobami psychicznymi i uszkodzeniami mózgu. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z padaczką i chorobami wątroby.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 6. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane (nie u wszystkich). Działania niepożądane związane ze stosowaniem korzenia kozłka: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. skurcze brzucha, nudności) – częstość nieznana. W przypadku stosowania korzenia kozłka w dawkach powyżej 20g (177,7ml płynu) może spowodować łagodne objawy takie jak: zmęczenie, skurcze brzucha, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic (przemijające w ciągu 24 godzin).

Dawkowanie płynu Neospasmina:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Lek do leczenia objawowego. Dorośli: pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych (łagodne stany napięcia, uczucie niepokoju) – jednorazowa dawka to 10ml (12,5g), stosować 2-3 razy na dobę. Dorośli: pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem: jednorazowa dawka to 15ml (18,8g) stosować około 30 minut przed snem. Maksymalna dobowa dawka leku: 4 jednorazowe dawki (40ml). W przypadku utrzymywania się lub nasilania objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel