Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

CHOLINEX bez cukru x 16 pastylek do ssania

  • Substancją czynną produktu leczniczego Cholinex jest salicylan choliny. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. stany zapalne śluzówki jamy ustnej i gardła, ból i obrzęk gardła, stany zapalne dziąseł. Lek w postaci pastylek do ssania bez cukru.
  • CHOLINEX bez cukru x 16 pastylek do ssania
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 4949
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
22,61 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Cholinex:

Substancja czynna: salicylan choliny (Cholini salicylas). Jedna pastylka zawiera 150mg salicylanu choliny oraz substancje pomocnicze: izomalt, maltitol ciekły, aspartam (E951), acesulfam potasowy, olejek miętowy. Nie zawiera cukru.

Działanie Cholinex:

Salicylan choliny, czyli substancja czynna produktu leczniczego Cholinex wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie śluzówki jamy ustnej i gardła. Ponadto działa przeciwbólowo oraz zwiększa wydzielanie śliny, co dodatkowo wspiera działanie przeciwzapalne. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, bólu i obrzęku gardła towarzyszącego stanom zapalnym, a także w zakażeniach śluzówki jamy ustnej i gardła (wspomagająco antybiotykoterapię) i w leczeniu stomatologicznym stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Cholinex wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych śluzówki jamy ustnej i gardła, towarzyszącego stanom zapalnym bólu i obrzęku, wspomagająco podczas antybiotykoterapii przy zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołanych przez niektóre drobnoustroje, wspomagająco w leczeniu stomatologicznym stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem w następujących przypadkach: stany zapalne przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, astma oskrzelowa. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić z lekarzem. Istnieje niewielkie ryzyko, że salicylan choliny może osłabiać działanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, nasilać działanie leków uspokajających, nasennych, przeciwcukrzycowych i przeciwzakrzepowych, zwiększać ryzyko krwawień po podaniu ze steroidowymi i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi, fibrynolitycznymi lub lekami hamującymi agregację płytek. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Lek nie zawiera cukru – można go stosować u osób z cukrzycą i skłonnością do próchnicy. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży. O możliwości stosowania u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz. Stosowanie u dzieci: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Rey’a nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek zawiera aspartam (E 951) – 1,75 mg aspartamu w każdej pastylce. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny, może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera izomalt i maltitol – osoby ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów muszą przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,3kcal/g izomaltu. Wartość kaloryczna 2,3kcal/g maltitolu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku żylaków przełyku (ze względu na zagrożenie krwotokiem). Nie stosować w przypadku fenyloketonurii.

Działania niepożądane:
U niektórych osób lek może wywołać działania niepożądane. Rzadko: reakcje alergiczne – zaczerwienienie skóry i wysypka, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, języka, warg, trudności przy połykaniu lub trudności w oddychaniu; uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (bóle brzucha, wymioty, krwawienia). Bardzo rzadko: u dzieci poniżej 12. roku życia po doustnym stosowaniu salicylanów może wystąpić zespół Rey`a (objawy: gwałtowne obfite wymioty, zaburzenia świadomości (senność lub pobudzenie), śpiączka z drgawkami, nieprawidłowe oddychanie (głębokie wdechy i wydechy), obniżenie stężenia cukru we krwi (tzw. hipoglikemia), sinica, stłuszczenie i powiększenie wątroby (stwierdzane w biopsji)). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych lub ich nasilenia należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie pastylek do ssania bez cukru Cholinex:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia maksymalna dawka dobowa wynosi 6 pastylek. Zaleca się ssać po jednej pastylce 4-6 razy na dobę. W przypadku, gdy objawy nie ustępują po 1-2 dniach leczenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel