Skład:
1 tabletka zawiera substancje czynne:
pseudoefedryny chlorowodorek 60 mg, triprolidyny chlorowodorek 2,5 mg
Substancje pomocznicze:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza bezwodna, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.
Działanie:
Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejsza uczucie zatkanego nosa. Zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Triprolidyna zmniejsza kichanie i świąd nosa.
Wskazania:
Wskazaniem do stosowania preparatu jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa, uczucie zatkanego nosa i kichanie występujących w przeziębieniu i grypy. Lek można też stosować doraźnie w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 6 do 9 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.