Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

RIVANOL 0,1% roztwór 100g

  • Produkt leczniczy Rivanol 0,1% roztwór zawiera jako substancję czynną mleczan etakrydyny. Lek działa dezynfekująco, antyseptycznie, jest wskazany do odkażania skóry i błon śluzowych oraz powierzchownych uszkodzeń powłok ciała.
  • RIVANOL 0,1% roztwór 100g
Producent: Amara
Kod produktu: 5485
5,81 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Rivanol 0,1% roztwór:

Substancja czynna: mleczan etakrydyny (Ethacridini lactas). 1g płynu na skórę zawiera 1mg mleczanu etakrydyny oraz substancje pomocnicze: woda oczyszczona.

Działanie Rivanol 0,1% roztwór:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Rivanol 0,1% roztwór jest odkażanie skóry i błon śluzowych oraz powierzchownych uszkodzeń powłok ciała. Substancją czynną leku jest mleczan etakrydyny. Lek działa bakteriobójczo (skierowane przeciwko bakteriom Gram (+) i Gram (-)), antyseptycznie i dezynfekująco. Lek do stosowania miejscowego na skórę i błony śluzowe.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Rivanol 0,1% roztwór wskazany do odkażania skóry i błon śluzowych oraz powierzchownych uszkodzeń powłok ciała.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować na duże powierzchnie ciała. Ze względu na możliwość zabrudzenia unikać kontaktu leku z odzieżą lub pościelą. W celu usunięcia plamy, należy zabrudzone miejsce zwilżyć sokiem z cytryny, a następnie całość wyprać. Należy unikać kontaktu z oczami. Jeśli lek dostanie się do oczu, należy obficie opłukać je wodą. W razie przypadkowego wypicia leku, należy się natychmiast skontaktować z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie należy stosować ze środkami o działaniu utleniającym (nadmanganian potasu, nadtlenek wodoru), garbnikami (tanina), substancjami o charakterze anionowym (glikol polietylenowy) oraz z roztworem boranu sodu, kwasu salicylowego, chlorku sodu. Występuje synergiczny efekt działania z chlorowodorkiem tetracykliny. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Lek można stosować tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie u dzieci jest możliwe wyłącznie ze zlecenia lekarza. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku,w tym na mleczan etakrydyny lub inne pochodne akrydynowe.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje alergiczne (zaczerwienienie, świąd, pieczenie skóry). Bardzo rzadko: kontaktowe zapalenie skóry.

Dawkowanie roztworu Rivanol 0,1%:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Do użytku zewnętrznego. Stosować miejscowo na skórę i błony śluzowe. Lek u dzieci stosuje się wyłącznie na zlecenie lekarza. Lek stosować kilka razy na dobę, przemywać miejsca zmienione chorobowo. Można stosować w postaci okładów, płukania i przymoczek.

Producent: Amara

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel