Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny 125g

  • Produkt leczniczy Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny wskazany do stosowania jako łagodny środek napotny w przypadku niewysokiej gorączki występującej w przebiegu przeziębienia. Jest pomocny w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych.
  • Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny 125g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 6436
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
16,33 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny:

Substancja czynna: wyciąg płynny (1:1,46) z: kwiatu dziewanny/kwiatu lipy/kory wierzby/kwiatu bzu czarnego (2,5/3,0/1,5/3,0). 100g syropu zawiera 10g wyciągu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, koncentrat z czarnej porzeczki, aromat czarnej porzeczki, woda oczyszczona.

Działanie Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny:

Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny to produkt leczniczy wskazany do stosowania jako łagodny środek napotny przy niewysokiej gorączce występującej w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo wskazany jest do stosowania w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, gorączka, ból gardła. Lek jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Syrop z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny wskazany do stosowania jako łagodny środek napotny przy niewysokiej gorączce występującej w przebiegu przeziębienia. Lek można stosować wspomagająco w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z kaszlem, gorączką, bólem gardła.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Nie należy przekraczać zalecanych dawek produktu. Jeśli gorączka przekroczy 39st. C, utrzymuje się, towarzyszy jej silny ból głowy lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Kora wierzby może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, np. pochodnych kumaryny. Stosowanie u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym ze względu na obecność wyciągu z kory wierzby i zawartość etanolu nie zaleca się stosować leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek może być stosowany w tym okresie tylko w przypadkach, gdy lekarz zdecyduje, że korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak danych na ten temat. Lek zawiera 0,3g etanolu w 5ml – może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową, chorobą wątroby lub z padaczką, a także dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Jedna dawka leku zawiera ilość etanolu odpowiadającą około 3,2ml wina o zawartości alkoholu 12% v/v lub 7,6ml piwa o zawartości alkoholu 5% v/v. Lek zawiera sacharozę – 3,9g w 5ml, przed przyjęciem leku u osób ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na salicylany i inne NLPZ. Nie stosować w przypadku astmy, choroby wrzodowej, ciężkich zaburzeń funkcji nerek i wątroby, zaburzeń krzepnięcia, niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia (ze względu na zawartość kory wierzby).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas stosowania zalecanych dawek nie obserwowano występowania działań niepożądanych. Dla kwiatów lipy opisano pojedynczy przypadek zawodowego uczulenia kontaktowego. Dla kory wierzby znane są odczyny uczuleniowe takie jak wysypki, pokrzywka, duszność, objawy żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność, zgaga) o nieznanej częstości występowania.

Dawkowanie Syropu z lipy, bzu czarnego, wierzby i dziewanny:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek stosuje się doustnie. Syrop odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 3. roku życia: stosować 2,5ml syropu 3-4 razy na dobę. Zalecana dawka dla osób dorosłych, młodzieży, dzieci powyżej 6. roku życia: stosować 5ml syropu 3-4 razy na dobę. Zaleca się zachować przynajmniej 4 godziny przerwy między dawkami. Jeśli gorączka nie ustępuje po 3 dniach, należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Producent: Hasco-Lek

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel