CONTROLOC Control 20mg x 7 tabl.

  • Pantoprazol jest substancją czynną produktu leczniczego Controloc Control 20mg. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych, łagodzi m.in. kwaśne odbijanie.
  • CONTROLOC Control 20mg x 7 tabl.
Krótka data: 30-11-2022
Producent: Nycomed
Kod produktu: 13221
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,47 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Controloc Control 20mg:

Substancja czynna: pantoprazol (Pantoprazol). Jedna tabletka zawiera 20mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego) oraz substancje pomocnicze – rdzeń: bezwodny węglan sodu, mannitol (E421), krospowidon, powidon K90, wapnia stearynian; otoczka: hypromeloza, powidon, dwutlenek tytanu (E171), żółty tlenek żelaza (E172), glikol propylenowy, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, cytrynian trietylu; tusz: szelak, czerwony, czarny i żółty tlenek żelaza (E172) i amonowy wodorotlenek stężony.

Działanie Controloc Control 20mg:

Controloc Control 20mg to produkt leczniczy zawierający jako substancję czynną pantoprazol. Składnik ten blokuje enzym, który wytwarza kwas żołądkowy, w ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku. Preparat jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku – m.in. zgagi, kwaśnego odbijania u osób dorosłych. O refluksie mówi się, gdy cofający się z żołądka do przełyku kwas wywołuje stan zapalny przełyku, co objawia się bólem, bolesnym pieczeniem w klatce piersiowej, które sięga aż do gardła (zgaga) i kwaśnym smakiem w ustach (kwaśne odbijanie).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Controloc Control 20mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku – m.in. zgagi i kwaśnego odbijania. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent jest leczony z powodu zgagi lub niestrawności nieprzerwanie przez 4 lub więcej tygodni; ma ponad 55 lat i codziennie stosuje leki na niestrawność wydawane bez recepty; ma ponad 55 lat i zauważył jakiekolwiek nowe niepokojące objawy lub zmienił się charakter dotychczasowych objawów choroby refluksowej; przebył chorobę wrzodową żołądka lub przeszedł operację żołądka; ma problemy z wątrobą lub żółtaczkę; jeśli pacjent jest pod stałą opieką lekarza z powodu innych ciężkich dolegliwości lub chorób; pacjent będzie miał wykonane badanie endoskopowe lub test ureazowy; u pacjenta kiedykolwiek występowała reakcja skórna w wyniku stosowania leku podobnego do tego leku, który zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego. Należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza przed lub po zastosowaniu tego leku, jeśli pojawią się objawy, które wskazywać mogą na poważne choroby, te objawy to np. niezamierzona utrata masy ciała (nie związana z dietą lub ćwiczeniami); wymioty, szczególnie nawracające; krwawe wymioty, które mogą wyglądać jak ciemne fusy po kawie; krew w kale, kał czarny lub smolisty; problemy z połykaniem lub ból w trakcie przełykania; bladość i osłabienie (niedokrwistość); ból w klatce piersiowej; ból brzucha; ciężkie i/lub uporczywe biegunki, ponieważ stosowanie tego leku wiąże się z niewielkim zwiększeniem ryzyka biegunki zakaźnej; wysypka skórna, zwłaszcza w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych, ból stawów. Leku nie należy stosować zapobiegawczo. Osoby, które cierpią z powodu nawracającej zgagi lub objawów niestrawności powinny być pod stałą opieką lekarza. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: osoby przyjmujące inne leki powinny się skonsultować z lekarzem. Lek ten może hamować skuteczność działania innych leków, głównie leków zawierających jedną z następujących substancji czynnych: atazanawir; ketokonazol; warfaryna i fenprokumon; metotreksat. Nie należy stosować tego leku jednocześnie z lekami zmniejszającymi ilość kwasu produkowanego w żołądku – innymi inhibitorami pompy protonowej (omeprazol, lanzoprazol lub rabeprazol) lub antagonistami H2 (np. ranitydyna, famotydyna). W razie potrzeby można stosować ze środkami zobojętniającymi (np. magaldrat, kwas alginowy, sodu wodorowęglan, glinu wodorotlenek, magnezu węglan). Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: jeśli wystąpią zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, należy zrezygnować z prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z atazanawirem (w leczeniu zakażenia HIV).

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Jeśli wystąpią poniższe objawy, należy natychmiast przerwać stosowania leku i niezwłocznie zgłosić się do lekarza: ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko): reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (objawy – obrzęk twarzy, warg, ust, języka i/lub gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub oddychaniu, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym poceniem się); ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego; wysypka po ekspozycji na słońce; inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby), problemy z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców z towarzyszącą gorączką. Inne działania niepożądane: niezbyt często – ból głowy; zawroty głowy; biegunka; nudności, wymioty; wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów; zaparcia; suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha; wysypka skórna lub pokrzywka; swędzenie skóry; osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie; zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi; rzadko – zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku; zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie; bóle stawów; bóle mięśni; zmiany masy ciała; podwyższona temperatura ciała; obrzęk kończyn; depresja; zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi (stwierdzane w badaniach krwi); powiększenie piersi u mężczyzn; wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości krążących granulocytów (stwierdzane w badaniach krwi); bardzo rzadko – zaburzenia orientacji; zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn na skórze; zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom; współistniejące, nieprawidłowe zmniejszenie liczby czerwonych i białych krwinek, jak również płytek krwi (stwierdzane w badaniach krwi); częstość nieznana – omamy, splątanie (głównie u pacjentów, u których występowały takie objawy); zmniejszenie stężenia sodu we krwi; zmniejszenie stężenia magnezu we krwi; wysypka mogąca przebiegać z bólem stawów.

Dawkowanie tabletek Controloc Control 20mg:

Stosować, tak jak zalecił lekarz lub według zaleceń na ulotce. Przyjmować doustnie, przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletkę połykać w całości (nie dzielić, nie rozgryzać), popijać dużą ilością wody. Zalecana dawka dobowa: 1 tabletka (20mg). Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Lek przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni, leczenie zakończyć po całkowitym ustąpieniu objawów. Lek może złagodzić objawy refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania, jednak lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. Jeśli objawy nie ustępują po stosowaniu leku przez pełne 2 tygodnie, należy się skonsultować z lekarzem. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem leku nie można przyjmować dłużej niż przez 4 tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel