Cefalgin Migraplus x 10 tabletek

  • W składzie produktu leczniczego Cefalgin Migraplus zastosowano trzy substancje czynne – paracetamol, propyfenazon i kofeinę. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Do stosowania np. w leczeniu bólów miesiączkowych.
  • Cefalgin Migraplus x 10 tabletek
Producent: Polfa Pabianice
Kod produktu: 621
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,78 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Cefalgin Migraplus:

Substancje czynne: paracetamol, propyfenazon, kofeina. Jedna tabletka zawiera 250mg paracetamolu, 150mg propyfenazonu, 50mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie Cefalgin Migraplus:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Cefalgin Migraplus są bóle o nasileniu słabym i umiarkowanym, a także gorączka. Lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo – takie działanie zapewnia paracetamol i propyfenazon. Dodatkowo zawarta w leku kofeina wpływa na nasilenie przeciwbólowych właściwości paracetamolu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Cefalgin Migraplus wskazany do stosowania w leczeniu bólu o słabym i umiarkowanym nasileniu np. migrenowego bólu głowy, bólów zębów, bólów miesiączkowych, nerwobólów, a także w leczeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu, zwiększa on toksyczny wpływ paracetamolu na wątrobę. Nie należy stosować równocześnie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku, osób z astmą, przewlekłym nieżytem nosa lub przewlekłą pokrzywką. Nie stosować w dawkach większych niż zalecane, a także przez dłuższy okres (rośnie ryzyko zaburzenia czynności wątroby i nerek).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby i/lub nerek, nadciśnienia, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, choroby alkoholowej, ostrej porfirii wątrobowej. Nie stosować w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zmiany w obrazie krwi obwodowej (niedokrwistość, agranulocytoza, leukopenia). Nie stosować u dzieci, a także u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: w przypadku dłuższego stosowania może dojść do uszkodzenia wątroby. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: w przypadku długotrwałego stosowania może dojść do zaburzenia czynności nerek. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje nadwrażliwości – rumień, wysypka, świąd, pokrzywka; rzadko – ciężkie reakcje skórne. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko – zmiany w obrazie krwi (małopłytkowość, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobiniemia). Zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy – objawy nadwrażliwości, wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe.

Dawkowanie tabletek Cefalgin Migraplus:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doustnie, po jedzeniu. Osoby dorosłe – dawka jednorazowa: 1-2 tabletki. Dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę w razie potrzeby. Tabletki należy popić obficie wodą. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. W przypadku wrażenia zbyt słabego lub silnego działania należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel