Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SUCCUS Betulae 100g - Sok z brzozy

  • Substancją czynną leku jest sok ze świeżych liści brzozy. Produkt leczniczy Succus Betulae wskazany jest do stosowania wspomagająco w łagodnych dolegliwościach dróg moczowych. Lek między innymi wpływa na zwiększenie ilości wydalanego moczu.
  • SUCCUS Betulae 100g - Sok z brzozy
Producent: Phytopharm
Kod produktu: 6197
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,80 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Succus Betulae:

Substancja czynna: Betulae folii recentis succus – sok ze świeżych liści brzozy (1:1), stabilizowany etanolem. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość etanolu w preparacie 50-60% (V/V).

Działanie Succus Betulae:

Wskazaniem do stosowania leku są łagodne dolegliwości dróg moczowych. Produkt leczniczy Succus Betulae zwiększa ilość wydalanego moczu, a także poprawia przepływ w drogach moczowych. W preparacie zawarto sok ze świeżych liści brzozy stabilizowany etanolem. Jest to tradycyjny lek roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Succus Betulae wskazany do stosowania tradycyjnie jako lek wspomagający w przypadku łagodnych dolegliwości dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Ze względu na zawartość etanolu należy zachować szczególną ostrożność, dawka jednorazowa preparatu 2,5ml zawiera 1,1g etanolu, co odpowiada ok. 12ml wina i 28ml piwa. Nie zaleca się stosować przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli mimo stosowania objawy nie ustępują lub pojawią się objawy niepożądane (gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu, inne niewymienione w ulotce). Możliwość stosowania u osób z chorobami serca lub nerek należy omówić z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: jedzenie nie wywiera wpływu na działanie leku. Ciąża, karmienie piersią: nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie należy prowadzić pojazdów bezpośrednio po zastosowaniu leku, należy zachować przynajmniej pół godziny przerwy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku i na pyłki brzozy. Nie stosować w przypadku, gdy zalecane jest ograniczenie przyjmowania płynów (np. w niektórych chorobach serca lub nerek).

Działania niepożądane:
Lek może powodować występowanie działań niepożądanych. Nie wystąpią one u każdego. Częstość nieznana: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, katar sienny).

Dawkowanie soku z brzozy Succus Betulae:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: stosować do 3 razy dziennie po 2,5ml preparatu w niewielkiej ilości płynu. Podczas leczenia należy przyjmować odpowiednią ilość płynów, aby zwiększyć ilość wydalanego moczu. Czas stosowania: stosować 2-4 tygodnie. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować przez dłuższy czas. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia objawy nie ustępują.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel