Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

UNGUENTUM Neomycini 0,5% maść 5g

  • Maść Unguentum Neomycini 0,5% to produkt leczniczy wskazany do stosowania między innymi w miejscowym leczeniu ropnych chorób skóry. Substancją czynną leku jest neomycyna – antybiotyk aminoglikozydowy, który działa bakteriobójczo np. na gronkowce.
  • UNGUENTUM Neomycini 0,5% maść 5g
Producent: Chema-Elektromet
Kod produktu: 6622
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,81 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Unguentum Neomycini 0,5% maść:

Substancja czynna: neomycyny siarczan (Neomycini sulfas). 1g maści zawiera 5mg neomycyny siarczanu oraz substancje pomocnicze: wazelina biała, parafina ciekła.

Działanie Unguentum Neomycini 0,5% maść:

Lek do stosowania na skórę. Produkt leczniczy Unguentum Neomycini 0,5% maść zawiera antybiotyk aminoglikozydowy – neomycynę. Neomycyna działa bakteriobójczo na gronkowce i liczne bakterie Gram-ujemne (m.in. Escherichia coli, Haemophilus influenza, bakterie z rodzaju Klebsiella, Proteus, Pseudomonas, Salmonella i Shigella, na prątki kwasooporne, w tym także oporne na streptomycynę szczepy Mycobacterium tuberculosis). Lek nie działa na bakterie Pseudomonas aeruginosa, bakterie z rodzaju Streptococcus, na grzyby, drożdżaki i wirusy.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Unguentum Neomycini 0,5% maść wskazany do miejscowego stosowania w leczeniu ropnych chorób skóry – przede wszystkim chorób wywoływanych przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec gronkowcowy) oraz w leczeniu ropnych powikłań alergicznych chorób skóry, w zakażonych niewielkich oparzeniach i odmrożeniach.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować przez dłuższy czas ze względu na narastanie oporności bakterii, a także ryzyko nadkażenia grzybiczego. Lek stosowany miejscowo, zwłaszcza na otwarte rany i przez dłuższy czas, może być ototoksyczny (uszkadzać słuch i narząd równowagi) i nefrotoksyczny (powodować uszkodzenie nerek). Podczas stosowania leku na skórę może dojść do krzyżowej reakcji uczuleniowej neomycyny z paramycyną, kanamycyną, tobramycyną, amikacyną, izepamycyną. Jednoczesne lub następcze stosowanie doustne lub miejscowe neomycyny i innych antybiotyków aminoglikozydowych lub innych leków o możliwym działaniu toksycznym na nerki lub układ nerwowy jest przeciwwskazane – istnieje ryzyko sumowania się toksycznych działań niepożądanych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w przypadku stwierdzenia uszkodzenia słuchu. Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe lub długotrwale – ze względu na ryzyko działania uszkadzającego słuch lub nerki. Nie stosować równocześnie z lekami działającymi toksycznie na narząd słuchu, nerki lub układ nerwowy. Nie stosować u osób w podeszłym wieku. Nie stosować w zaburzeniach czynności nerek i w zaburzeniach słuchu lub równowagi.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane: odczyny i podrażnienia skórne, zmiany alergiczne, zaczerwienienia, rumień, obrzęk, świąd, odczyny toksyczne oraz zmiany o charakterze wypryskowym.

Dawkowanie maści Unguentum Neomycini 0,5%:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 2-4 razy na dobę. Aplikować cienką warstwę maści na miejsca zmienione chorobowo. Po użyciu dokładnie umyć ręce. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel