IBUM 0,2 x 10 kapsułek

  • Niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Produkt leczniczy Ibum 0,2 wskazany jest do użycia w przypadku m.in. bolesnego miesiączkowania, bólu głowy i gorączki.
  • IBUM 0,2 x 10 kapsułek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 7292
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
7,12 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibum 0,2:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna kapsułka zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Działanie Ibum 0,2:

Ibuprofen to substancja czynna zaliczana do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje ona działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Produkt leczniczy Ibum 0,2 zawiera w każdej kapsułce 200mg ibuprofenu. Lek jest przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu i gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum 0,2 wskazany do stosowania krótkotrwale w leczeniu bólów różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu – ból głowy, migrena, ból zębów, bóle kostne, stawowe, mięśniowe, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle w przebiegu grypy i przeziębienia; stanów gorączkowych różnego pochodzenia – towarzyszących grypie, przeziębieniu, innym chorobom zakaźnym; bolesnego miesiączkowania.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera żółcień chinolinową – może wywoływać reakcje alergiczne. Lek zawiera sorbitol – w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. Możliwość stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze, stosowanie leku jest przeciwwskazane w trzecim trymestrze, przy krótkotrwałym stosowaniu leku nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji, krwawienia (w tym: związanych ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować, gdy podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych dochodziło do występowania objawów alergii (katar, pokrzywka lub astma oskrzelowa). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca. Nie stosować, gdy przyjmowane są inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym inhibitory COX-2 – wyższe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane:
U niektórych podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd; rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych; bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym (zwłaszcza u osób w podeszłym wieku), obserwowano pojedyncze przypadki: depresji, reakcji psychotycznych i szumów uszne, jałowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenia ilości wydalanego moczu, obrzęku, ostrej niewydolności nerek, martwicy brodawek nerkowych, zwiększenia stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby – głównie przy długotrwałym stosowaniu, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza) – początkowe objawy: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia śluzówki jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości – obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs; zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, u osób, u których występują choroby autoimmunologiczne (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej), stosujących ibuprofen obserwowano pojedyncze przypadki objawów aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych – sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych w dużych dawkach może wiązać się z występowaniem obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Stosowanie ibuprofenu może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru.

Dawkowanie kapsułek Ibum 0,2:

Stosować lek według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Podawać doustnie. Dorośli, dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia: dawka początkowa to 1-2 kapsułki (200-400mg), w razie konieczności dawkę powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dobowa dawka to 6 kapsułek (1200mg). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli odczuwane jest wrażenie zbyt silnego lub zbyt słabego działania leku. Lek do krótkotrwałego stosowania – zaleca się stosować najniższą skuteczną dawkę przez najkrótszy możliwy okres. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel