SAL EMS Factitium x 40 tabletek musujących

  • Tabletki musujące Sal Ems Factitium to produkt leczniczy wskazany do stosowania pomocniczego w stanach zapalnych dróg oddechowych oraz w przypadku astmy oskrzelowej. Zawarta w leku sztuczna sól emska działa alkalizująco oraz wykrztuśnie.
  • SAL EMS Factitium x 40 tabletek musujących
Producent: Ziołolek
Kod produktu: 8231
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,39 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sal Ems Factitium:

Jedna tabletka musująca zawiera substancję czynną: sztuczna sól emska – 450mg, w tym: sodu wodorowęglan – 318,150mg, sodu bromek – 0,045mg, sodu fosforan bezwodny – 0,225mg, sodu chlorek – 121,500mg, sodu siarczan bezwodny – 4,050mg, potasu siarczan – 6,030mg; substancje pomocnicze: sacharoza – 38mg, sodu wodorowęglan, sodu benzoesan, kwas winowy; w tym jony: Na+ – 213mg, K+ – 3mg, SO42- – 6mg, Cl- – 7,5mg, CO32- – 408mg, HPO42- – 150mcg, Br- – 35mcg.

Działanie Sal Ems Factitium:

Zawarta w składzie leku sztuczna sól emska działa wykrztuśnie i alkalizująco. To mieszanina alkalicznych soli, które pobudzają wydzielanie śluzu w drogach oddechowych. Wodorowęglan sodu alkalizuje wydzielinę oskrzeli, co prowadzi do jej upłynnienia oraz ułatwia odkrztuszanie. Produkt leczniczy Sal Ems Factitium stosuje się pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych i astmy oskrzelowej. Roztwór 4,5g sztucznej soli emskiej (10 tabletek) w 1 litrze wody ma skład zbliżony do składu naturalnej wody emskiej.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sal Ems Factitium wskazany do stosowania pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych i astmy oskrzelowej.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy z powodu nasilenia wydzielania kwasu solnego. W przypadku długotrwałego stosowania mogą tworzyć się kamienie nerkowe i zwiększa się ryzyko zakażeń dróg moczowych. Lek zawiera sód, dlatego należy zachować ostrożność u osób na diecie ubogosodowej. Lek zawiera do 9,26mmol (albo 213mg) sodu na dawkę – trzeba to wziąć pod uwagę u osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Lek zawiera cukier – należy zachować ostrożność u chorych na cukrzycę. Możliwość stosowania stosowania u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie ma danych dotyczących stosowania u dzieci. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, gdy w jego opinii korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Lek może nasilać działanie drażniące niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową żołądka poprzez wywoływanie nadmiernego wydzielania kwasu solnego. Lek zwiększa wydalanie leków o charakterze słabych kwasów i zmniejsza wydalanie leków o charakterze słabych zasad, wskutek alkalizacji moczu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku: gruźlicy, krztuśca, zapalenia opłucnej.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: podrażnienie błony śluzowej żołądka, zgaga, wzdęcia, bóle brzucha.

Dawkowanie tabletek musujących Sal Ems Factitium:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. W połowie szklanki lub w całej szklance przegotowanej wody z mlekiem lub przegotowanej ciepłej wody rozpuścić 1-2 tabletki musujące. Należy stosować 3 razy na dobę po jedzeniu. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku wrażenia zbyt mocnego lub zbyt słabego działania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel