Gaviscon zawiesina 150ml

  • Dolegliwości związane z refluksem żołądkowo-przełykowym są bardzo uciążliwe, w ich łagodzeniu pomocny będzie produkt leczniczy Gaviscon w postaci zawiesiny. Co ważne, lek nadaje się do stosowania u kobiet w okresie ciąży oraz u matek karmiących.
  • Gaviscon zawiesina 150ml
Kod produktu: 16019
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,29 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Gaviscon zawiesina 150 ml - skład:

Substancje czynne leku: alginian sodu, wodorowęglan sodu, węglan wapnia. 10ml zawiesiny zawiera 500mg alginianu sodu, 267mg wodorowęglanu sodu, 160mg węglanu wapnia oraz substancje pomocnicze: karbomer 974P, metylu parahydroksybenzoesan (E218) – 40mg/10ml i propylu parahydroksybenzoesan (E216) – 6mg/10ml, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Gaviscon zawiesina 150 ml - działanie:

Skuteczność leku Gaviscon to efekt działania aż trzech składników czynnych – alginianu sodu, wodorowęglanu sodu oraz węglanu wapnia. Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy refluksu żołądkowo-jelitowego. Zawarte w zawiesinie składniki szybko wchodzą w reakcję z kwasem solnym w żołądku, tworząc na powierzchni treści żołądkowej warstwę alginowego żelu o prawie obojętnym pH. W ten sposób lek hamuje refluks. W przypadku silnego refluksu cofnięciu ulega wyłącznie warstwa alginowego żelu, która w przełyka działa łagodząco. Zawiesina ma przyjemny miętowy smak.

Gaviscon zawiesina 150 ml - zastosowanie:

Produkt leczniczy Gaviscon zawiesina wskazany do stosowania w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (m.in. zgaga, odbijanie, niestrawność) odczuwanego po posiłku lub w czasie ciąży, a także objawów związanych z refluksowym zapaleniem przełyku. Można stosować w okresie ciąży i laktacji.

Gaviscon zawiesina 150 ml - informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek nie zawiera laktozy i glutenu. Lek zawiera sód i wapń – należy zachować ostrożność u osób, które muszą uważać na podaż tych składników w diecie. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan – mogą one powodować wystąpienie reakcji alergicznej (w tym reakcje typu późnego).

Gaviscon zawiesina 150 ml - przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Gaviscon zawiesina 150 ml - działania niepożądane:

Podczas stosowania mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: reakcje alergiczne – wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Gaviscon zawiesina 150 ml - dawkowanie:

Stosować zgodnie z z zaleceniami lekarza lub zaleceniami na ulotce. Stosować doustnie. Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczką. Dawka dla osób dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku, a także dzieci powyżej 12. roku życia: przyjmować 10-20ml po posiłku oraz przed snem, stosować do czterech razy na dobę. Dawkę dla dzieci poniżej 12. roku życia ustala lekarz. W przypadku, gdy objawy nie ustępują po 7 dniach stosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel