PARACETAMOL 500mg x 10 tabletek

  • Paracetamol to jeden z najchętniej stosowanych leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol 500mg Polfa Łódź to preparat o uniwersalnym zastosowaniu, jest pomocny zarówno przy bólach, jak i przy gorączce.
  • PARACETAMOL 500mg x 10 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Kod produktu: 14044
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
2,98 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna w jednej tabletce: paracetamol – 500mg. Substancje pomocnicze: sorbitol (170mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:
Mechanizm działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego paracetamolu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Co bardzo ważne, nie hamuje krzepnięcia krwi, a także agregacji płytek krwi, nie uszkadza śluzówki żołądka, ponadto nie przyczynia się do występowania innych objawów niepożądanych charakterystycznych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 500mg wskazany do stosowania w leczeniu bólów: głowy, stawów, mięśni, bólów miesiączkowych, bólów pourazowych i po zabiegach, a także w leczeniu gorączki np. w przebiegu przeziębienia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem. Lek zawiera sorbitol, ostrożność powinny zachować osoby z nietolerancją niektórych cukrów. Ostrożność należy zachować również u osób z zaburzoną czynnością wątroby oraz upośledzoną czynnością nerek.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, a także u osób z chorobą alkoholową.

Działania niepożądane:
Podczas przyjmowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: biegunka, wymioty; rzadko: zapalenie skóry, rumień, pokrzywka; bardzo rzadko: powiększenie wątroby, małopłytkowość, leukopenia, agranulocytoza.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce lub według zaleceń lekarza. Dorośli, osoby powyżej 12. roku życia: 1-2 tabletki co 4 godziny (do czterech raz na dobę). Maksymalna dobowa dawka przy krótkotrwałym stosowania (do 3 dni): 8 tabletek; przy długotrwałym stosowaniu (do 10 dni): 5 tabletek. W przypadku braku poprawy lub nasilenia objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z PARACETAMOL 500mg x 10 tabletek

2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

pixel