Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Famotydyna Ranigast 20mg x 20 tabletek

  • Substancją czynną leku jest famotydyna, czyli inhibitor receptorów histaminowych H2. Produkt leczniczy Famotydyna Ranigast 20mg wskazany jest do stosowania u osób dorosłych w krótkotrwałym objawowym leczeniu zgagi, niestrawności i nadkwaśności.
  • Famotydyna Ranigast 20mg x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 3743761
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,21 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Famotydyna Ranigast 20mg:

Substancja czynna: famotydyna (Famotidinum). Każda tabletka powlekana zawiera 20mg famotydyny oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – skrobia żelowana, celuloza sproszkowana, magnezu stearynian, talk, skład otoczki – hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, lak z czerwienią koszenilową (E124).

Działanie Famotydyna Ranigast 20mg:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Famotydyna Ranigast 20mg jest zgaga, niestrawność (dyspepsja) i nadkwaśność. Preparat przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego. Zawarta w leku substancja czynna, czyli famotydyna jest inhibitorem receptorów histaminowych H2. Hamuje ona wydzielanie kwasu solnego. Działanie leku zwykle utrzymuje się przez 10-12 godzin. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Famotydyna Ranigast 20mg wskazany do stosowania u osób dorosłych w krótkotrwałym objawowym leczeniu dolegliwości żołądkowych, które nie są związane z chorobą organiczną przewodu pokarmowego – niestrawność, zgaga, nadkwaśność.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie jest zalecane stosowania leku u kobiet ciężarnych, chyba że zachodzi bezwzględna konieczność, przy czym decyzję podejmuje lekarz po ocenie potencjalnych korzyści w stosunku do ewentualnego ryzyka. Kobiety karmiące piersią powinny przerwać karmienie w przypadku stosowania leku. Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony ośrodkowego układu nerwowego (m.in. zawroty głowy) osoby prowadzące pojazdy lub obsługujące maszyny powinny zachować ostrożność. Lek zawiera czerwień koszenilową (E124) – jest to składnik, który może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz nadwrażliwości na inne substancje z grupy antagonistów receptorów H2 w wywiadzie. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane:
U niektórych osób, które przyjmują lek, mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: bardzo rzadko – pancytopenia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, neutropenia. Zaburzenia układu immunologicznego: bardzo rzadko – reakcje nadwrażliwości (anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli). Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: niezbyt często: anoreksja. Zaburzenia psychiczne: bardzo rzadko – przemijające zaburzenia psychiczne (np. depresja, stany lękowe, pobudzenie, dezorientacja, splątanie i omamy), spadek libido, bezsenność.

Zaburzenia układu nerwowego: często – ból głowy, zawroty głowy; niezbyt często – zaburzenia smaku; bardzo rzadko – drgawki, napady padaczkowe typu grand mal (zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek), parestezje, senność. Zaburzenia serca: bardzo rzadko – blok przedsionkowo-komorowy po dożylnym podaniu antagonisty receptora H2, wydłużenie odcinka QT (głównie u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: bardzo rzadko – śródmiąższowe zapalenie płuc czasami prowadzące do zgonu. Zaburzenia żołądka i jelit: często – zaparcia, biegunka; niezbyt często – suchość w jamie ustnej, nudności i/lub wymioty, uczucie dyskomfortu lub pełności w jamie brzusznej, wzdęcia.

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko – zaburzenia aktywności enzymów wątrobowych, zapalenie wątroby, żółtaczka cholestatyczna. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często – wysypka, świąd, pokrzywka; bardzo rzadko – nadmierne wypadanie włosów, zespół Stevensa-Johnsona/toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (czasem ze skutkiem śmiertelnym). Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: bardzo rzadko – bóle stawów, kurcze mięśni. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: bardzo rzadko – impotencja. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: niezbyt często – zmęczenie; bardzo rzadko – ucisk w klatce piersiowej. Ponadto obserwowano rzadkie przypadki ginekomastii, przy czym w kontrolowanych badaniach klinicznych częstość jej występowania nie była większa niż u osób, który otrzymywali placebo.

Dawkowanie tabletek Famotydyna Ranigast 20mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U osób dorosłych w przypadku wystąpienia objawów zazwyczaj stosuje się 20mg famotydyny na dobę (jedna tabletka). W przypadku nawrotu objawów można przyjmować 40mg famotydyny na dobę (2 razy po jednej tabletce 20mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 40mg (dwie tabletki). Tabletkę połykać w całości, popić niewielką ilością wody. Można stosować niezależnie od posiłków. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez dwa tygodnie. W przypadku, gdy dolegliwości nie ustąpiły po dwóch tygodniach stosowania leku, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek należy zachować ostrożność, przed rozpoczęciem leczenia zaleca się skonsultować z lekarzem (możliwe, że będzie konieczne zmniejszenie dawki o połowę lub wydłużenie przerw między kolejnymi dawkami do 36-48 godzin). Nie ma konieczności dostosowywania dawki u osób w podeszłym wieku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel