PANADOL DLA DZIECI 120mg/5ml zawiesina 100ml

  • Lek w postaci zawiesiny o smaku truskawkowym. Produkt leczniczy Panadol dla dzieci 120mg/5ml wskazany jest do stosowania w przypadku bólu różnego pochodzenia oraz gorączki. Substancją czynną leku jest paracetamol. Można stosować od 3. miesiąca życia.
  • PANADOL DLA DZIECI 120mg/5ml zawiesina 100ml
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 2372
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
26,64 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Panadol dla dzieci 120 mg/5ml:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). 5ml zawiesiny doustnej zawiera 120mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: kwas jabłkowy, azorubina, guma ksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Działanie Panadol dla dzieci 120 mg/5ml:

Lek zawiera paracetamol. Jest to substancja czynna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Produkt leczniczy Panadol dla dzieci 120mg/5ml to zawiesina doustna o smaku truskawkowym. Lek jest wskazany do stosowania u dzieci powyżej 3. miesiąca życia w leczeniu gorączki i bólu np. w przebiegu przeziębienia, a także w leczeniu bólu różnego pochodzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Panadol dla dzieci 120 mg/5ml wskazany do stosowania w leczeniu gorączki i bólu w przebiegu przeziębienia i grypy oraz po szczepieniu, a także w leczeniu bólu różnego pochodzenia – bolesne ząbkowanie, ból zębów, ból głowy, ból gardła, ból ucha.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera paracetamol – nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol (leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia). Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów: z niewydolnością wątroby i nerek, z niedoborem enzymów dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, regularnie spożywających alkohol. W przypadku ciężkiej infekcji (posocznica) należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku – istnieje ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej (objawy: głębokie, szybkie i utrudnione oddychanie, uczucie mdłości, występowanie wymiotów i utrata apetytu, ogólnie złe samopoczucie – w przypadku ich wystąpienia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent cierpi na przewlekłe bóle głowy. Należy skonsultować się z lekarzem, gdy przyjmowane są takie leki jak: metoklopramid, domperidon, kolestyramina, zydowudyna, leki przeciwzakrzepowe, a konieczne jest długotrwałe stosowanie leku przeciwbólowego, leków nasennych, przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, inhibitorów MAO, niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Paracetamol może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może powodować stan pobudzenia i wysoką temperaturę. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia paracetamolem – ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby (wysokie ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów niedożywionych i regularnie pijących alkohol). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: jest to lek przeznaczony dla dzieci, możliwość stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Lek zawiera azorubinę – może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sorbitol (771,5mg w 5ml) – jest on źródłem fruktozy, w przypadku stwierdzenia nietolerancji niektórych cukrów lub dziedzicznej nietolerancji fruktozy, należy omówić możliwość zastosowania leku z lekarzem. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Lek zawiera maltitol – należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów. Lek zawiera estry parahydroksybenzoesanów – może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera sód – 0,63-4,68mg sodu na dawkę, czyli mniej niż 1mmol (23 mg) sodu na dawkę, czyli lek jest uznawany za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami z paracetamolem. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek u dziecka.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza, gdy wystąpią następujące objawy (bardzo rzadko): reakcja alergiczna (wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy); wysypka skórna lub ciężka reakcja skórna objawiająca się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka i gorączką; problemy z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; sińce lub krwawienie o nieznanej przyczynie; zaburzenia czynności wątroby.

Dawkowanie zawiesiny Panadol dla dzieci 120 mg/5ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Przed użyciem wstrząsnąć butelką. Zawiesinę należy odmierzać miarką dołączoną do opakowania. 1ml zawiesiny zawiera 24mg paracetamolu. Dawkowanie ustala się według masy ciała dziecka. Dzieci o masie ciała: 6kg (3 miesiące): dawka jednorazowa – 3,5ml; dzieci o masie ciała: 8kg (6 miesięcy): dawka jednorazowa – 5ml; dzieci o masie ciała: 9kg (9 miesięcy): dawka jednorazowa – 5,5ml; dzieci o masie ciała: 10kg (12 miesięcy): dawka jednorazowa – 6ml; dzieci o masie ciała: 12,5kg (2 lata): dawka jednorazowa – 8ml; dzieci o masie ciała: 15kg (3 lata): dawka jednorazowa – 9ml; dzieci o masie ciała: 17kg (4 lata): dawka jednorazowa – 10,5ml; dzieci o masie ciała: 19kg (5 lat): dawka jednorazowa – 12ml; dzieci o masie ciała: 21kg (6 lat): dawka jednorazowa – 13ml; dzieci o masie ciała: 30kg (9 lat): dawka jednorazowa – 19ml; dzieci o masie ciała: 42kg (12 lat): dawka jednorazowa – 26ml. Nie należy podawać leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60mg paracetamolu/kg mc./dobę). W przypadku dzieci poniżej 2. roku życia zalecana jest konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem leku. Nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 3. miesiąca życia. Jeśli po 24 godzinach (po podaniu czterech dawek) gorączka nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Nie przekraczać zalecanych dawek. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel