IBUM Sprint 200mg x 60 kapsułek

  • Ibum Sprint 200mg to produkt leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu, bolesnych miesiączek oraz w leczeniu stanów gorączkowych różnego pochodzenia. Substancją czynną leku jest ibuprofen.
  • IBUM Sprint 200mg x 60 kapsułek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 11913
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,22 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Ibum Sprint 200mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofen). Jedna kapsułka zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131).

Działanie Ibum Sprint 200mg:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jest on zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Ibum Sprint 0,2 działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu bólu o nasileniu słabym i umiarkowanym, bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych różnego pochodzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum Sprint 0,2 wskazany do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, migreny, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie), bolesnego miesiączkowania, stanów gorączkowych różnego pochodzenia (w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Do stosowania powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku w następujących przypadkach: stwierdzono toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszaną chorobę tkanki łącznej, objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego; stwierdzono choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna); stwierdzono nadciśnienie tętnicze i/lub zaburzenie czynności serca; stwierdzono zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby; stwierdzono zaburzenia krzepnięcia krwi (ibuprofen może wydłużyć czas krwawienia); stwierdzono czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości (po zastosowaniu leku może wystąpić skurcz oskrzeli); przyjmowane są inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe lub kortykosteroidy). Osoby, u których kiedykolwiek występowało nadciśnienie tętnicze i/lub niewydolność serca, powinni zachować szczególną ostrożność oraz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku, gdyż w związku z leczeniem NLPZ notowano zatrzymywanie płynów, nadciśnienie tętnicze oraz obrzęki. Należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy: występują choroby serca (niewydolność serca, dławica piersiowa), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic); pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny – TIA); pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń; u pacjenta występuje zakażenie – lek może ukryć objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból, co może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, a w konsekwencji prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań; zaobserwowano to w przebiegu wywołanego przez bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek podczas zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jednoczesne, długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna). Istnieje ryzyko wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, które mogą mieć skutek śmiertelny i które niekoniecznie muszą być poprzedzone objawami ostrzegawczymi lub mogą wystąpić u pacjentów, u których takie objawy ostrzegawcze występowały. W przypadku wystąpienia krwawienia lub owrzodzenia przewodu pokarmowego należy natychmiast odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. Osoby z chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie, zwłaszcza osoby w podeszłym wieku, powinny zgłaszać lekarzowi wszelkie nietypowe objawy dotyczące przewodu pokarmowego (głównie krwawienia), zwłaszcza w początkowym okresie leczenia, w takim przypadku należy stosować jak najmniejszą dawkę leku. Należy zachować ostrożność, stosując ibuprofen u osób, które przyjmują jednocześnie inne leki, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądka i jelit lub krwawienia, m.in. kortykosteroidy lub leki przeciwzakrzepowe (warfaryna, acenokumarol), leki antyagregacyjne (kwas acetylosalicylowy). Ze stosowaniem leku związane jest występowanie ciężkich reakcji skórnych, jeśli pojawi się jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na błonach śluzowych, pęcherze lub inne objawy uczulenia, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się po pomoc medyczną, mogą to być pierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie tego leku w pierwszym i drugim trymestrze, stosowanie w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią podczas stosowania leku, choć należy wtedy stosować lek krótkotrwale i w małych dawkach. Ibuprofen przenika w niewielkiej ilości do mleka matki. Lek może wpływać negatywnie na płodność u kobiet. Działanie to przemija po zakończeniu stosowania leku. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. W przypadku młodzieży odwodnionej (od 12. do 18. roku życia), istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek. U osób w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, jeśli stosowane są jakiekolwiek leki, dotyczy to w szczególności takich leków jak: leki o działaniu przeciwzakrzepowym (m.in. aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna); leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE – kaptopryl, leki beta-adrenolityczne – leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II – losartan, kwas acetylosalicylowy w małej dawce (75mg) stosowany raz na dobę, inne leki z grupy NLPZ, leki przeciwnadciśnieniowe albo leki moczopędne, leki zmniejszające krzepliwość krwi (np. acenokumarol lub leki przeciwpłytkowe), kortykosteroidy (np. prednizolon lub deksametazon), metotreksat, lit, zydowudyna. Lek zawiera sorbitol – 59,8mg sorbitolu w każdej kapsułce. Sorbitol jest źródłem fruktozy, możliwość stosowania u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancją fruktozy należy się skonsultować z lekarzem. Lek zawiera potas – 0,53mmol (20,9mg) potasu w każdej kapsułce, co należy wziąć pod uwagę u osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u osób kontrolujących zawartość potasu w diecie. Lek zawiera sód – żółcień chinolinowa (E 104) oraz błękit patentowy (E 131) wchodzące w skład otoczki kapsułki leku zawierają sód, lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w każdej kapsułce, czyli uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować u osób, u których podczas leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Nie stosować u osób z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca. Nie stosować u osób, które przyjmują jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u osób ze skazą krwotoczną.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W związku z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Stosowanie takich leków jak ibuprofen jest związane z nieznacznym wzrostem ryzyka zawału serca i udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza) – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa); rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs); zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Częstość nieznana: ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS (objawy: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów, czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa)) – jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną; skóra staje się wrażliwa na światło.

Dawkowanie kapsułek Ibum Sprint 200mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do krótkotrwałego stosowania doustnego. Zalecana dawka dla dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży powyżej 12. roku życia: dawka początkowa 200-400mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby dawkę powtarzać co 4-6 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 1200mg (6 kapsułek) na dobę w dawkach podzielonych. Zaleca się stosować w najmniejszej skutecznej dawce przez możliwie jak najkrótszy okres potrzebny do łagodzenia objawów – zmniejsza to ryzyko występowania działań niepożądanych. Jeśli objawy ulegają nasileniu lub konieczne jest stosowanie leku przez okres dłuższy niż 3 dni, należy się skonsultować z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel