GRIPEX x 24 tabletki

  • Lek stosowany w doraźnym leczeniu objawowego przeziębienia, grypy oraz w stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok obocznych nosa, przebiegających z gorączką, kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi.
  • GRIPEX x 24 tabletki
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 7489
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,19 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład
1 tabletka zawiera:
paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg,

Substancje pomocnicze:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia przeżelowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon.

Otoczka:
opadry II Orange Y-22-13204; hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, glikol polioksyetylenowy, polidekstroza, trójoctan glicerolu, żółcień pomarańczowa, Allira red AC.

Działanie:
Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych. Zawarty w preparacie paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie przez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min., a następnie jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów oraz po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Chlorowodorek pseudoefedryny jest aminą sympatykomimetyczną o działaniu obwodowym i słabym ośrodkowym: zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, rozszerza oskrzela. Bromowodorek dekstrometorfanu jest ośrodkowo działającym lekiem przeciwkaszlowym o działaniu utrzymującym się przez 6-8 h.

Wskazania:
Doraźne leczenie objawowe w przeziębieniu, grypie, stanach grypopodobnych, zapaleniu zatok obocznych nosa, przebiegających z gorączką, kaszlem, bólami głowy i gardła, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol lub pozostałe składniki preparatu, wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej, niewydolność nerek lub wątroby, jednoczesne i do 2 tyg. od zaprzestania stosowania inhibitorów MAO, dzieci do ukończenia 12 r.ż.

Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u osób z rozedmą płuc, astmą, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, ciężkim nadciśnieniem tętniczym, niestabilną chorobą wieńcową, przerostem gruczołu krokowego, chorobą alkoholową, przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwlękowych i przeciwdepresyjnych.

Ciąża i okres karmienia piersią:
W ciąży stosować tylko na wyraźne zlecenie lekarza, gdy korzyść dla matki przewyższa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działanie niepożądane:
W następstwie stosowania paracetamolu w pojedynczych przypadkach obserwowano: trombocytopenię (z objawami plamicy trombocytopenicznej) oraz skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby. U osób nadwrażliwych może wystąpić uczucie zmęczenia, senność, zawroty głowy, nudności i wymioty, nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyśpieszenie akcji serca.

Interakcje:
Preparat nasila działanie inhibitorów MAO (przy jednoczesnym stosowaniu mogą wystąpić stany pobudzenia). Nasila działanie przeciwzakrzepowe pochodnych kumaryny (możliwość wydłużenia krwawienia). Nie wpływa na zmianę czasu krwawienia i agregację płytek krwi u zdrowych i chorych na hemofilię. Stosowanie z lekami hamującymi metabolizm wątrobowy paracetamolu (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Stosowany: z lamotriginą lub chloramfenikolem - obniża ich stężenie we krwi. Metoklopramid przyspiesza wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego; cimetydyna, probenecid, salicylamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol - wydłużają okres półtrwania paracetamolu we krwi. Pseudoefedryna stosowana z glikozydami naparstnicy może nasilić ektopową aktywność układu bodźco-przewodzącego serca; nasila działanie innych leków sympatykomimetycznych, osłabia działanie hipotensyjne guanetydyny i rezerpiny; z anestetykami wziewnymi zwiększa ryzyko zaburzeń rytmu serca. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą nasilać działanie pseudoefedryny.

Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1-2 tabl. 3-4 razy na dobę; maksymalnie do 8 tabl./dobę lub 30 ml syropu 3-4 razy na dobę; maksymalnie do 120 ml na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel