Ibupar Forte 0,4g x 10 tabletek

  • Jedna tabletka produktu leczniczego Ibupar Forte 0,4g zawiera aż 400mg substancji czynnej, czyli ibuprofenu. Lek jest wskazany do stosowania w łagodzeniu bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu, a także gorączki np. w przebiegu grypy.
  • Ibupar Forte 0,4g x 10 tabletek
Producent: Adamed
Kod produktu: 8550
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
5,78 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibupar Forte 0,4g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (101), skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran; otoczka: makrogol (4000), hypromeloza (E 5), hypromeloza (E 15), hydroksypropyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110) lak, czerwień koszenilowa (E 124).

Działanie Ibupar Forte 0,4g:

Niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen – stanowi o skuteczności działania produktu leczniczego Ibupar Forte 0,4g. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie. Lek można stosować w przypadku bolesnego miesiączkowania, gorączki różnego pochodzenia oraz bólów słabych i umiarkowanych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibupar Forte 0,4g wskazany do stosowania w leczeniu słabych i umiarkowanych bólów: głowy, migrenowe, zębów, kości, stawów, mięśni, pourazowe, nerwobóle, bóle w przebiegu przeziębienia i grypy, a także w leczeniu gorączki różnego pochodzenia (np. w przebiegu przeziębienia i grypy) oraz bolesnego miesiączkowania.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera żółcień pomarańczową (E110), lak i czerwień koszenilową (E124) – lek może przyczyniać się do występowania reakcji alergicznych. U osób z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby zaleca się omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. U odwodnionych dzieci i młodzieży istnieje ryzyko wystąpienia czynności nerek. Stosowanie u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży – wyłącznie ze wskazania lekarza. Możliwość stosowania leku w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku czynnej lub występującej w przeszłości choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować w przypadku perforacji lub krwawienia (także wywołanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca. Nie stosować w przypadku istniejących lub występujących w przeszłości objawów alergii (np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) po zastosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (także wybiórczymi inhibitorami COX-2 – zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane Ibupar Forte 0,4g:

U niektórych osób w trakcie przyjmowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Mogą wystąpić: ciężkie reakcje skórne (tzw. zespół DRESS – wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów. Często: wysypki, w tym plamisto-grudkowe, zmniejszenie łaknienia, obrzęki (zwykle ustępujące po odstawieniu leku). Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle w nadbrzuszu, bóle kurczowe w jamie brzusznej, dyskomfort w nadbrzuszu, zgaga, ból głowy, mroczki, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego, pokrzywka, świąd, łysienie, zespół objawów z bólami brzucha, gorączką, dreszczami, nudnościami i wymiotami, kołatanie serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, suchość błony śluzowej jamy ustnej, owrzodzenia dziąseł, nieżyt nosa. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność lub senność, pobudzenie, nerwowość i uczucie zmęczenia. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia świadomości, depresja, zaburzenia emocjonalne, szumy uszne, zaburzenia słuchu, azotemia, krwiomocz, niewydolność nerek, w tym ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie klirensu kreatyniny, wielomocz, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu w surowicy, zaburzenia czynności wątroby, dodatnie testy czynnościowe wątroby, zwłaszcza w przypadku długotrwałego stosowania, zapalenie wątroby, żółtaczka, agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, niekiedy z dodatnim odczynem Coombsa, zaburzenia w obrazie krwi (eozynofilia, leukopenia, neutropenia), małopłytkowość z plamicą lub bez, zmniejszenie stężenia hemoglobiny lub hematokrytu, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka, ostre reakcje nadwrażliwości (np.: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, niedociśnienie tętnicze, częstoskurcz lub ostry wstrząs, reakcje bronchospastyczne, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli). Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, perforacja, krwawienie z przewodu pokarmowego (czasem ze skutkiem śmiertelnym, zwłaszcza w przypadku osób w podeszłym wieku). Stosowanie tego leku może nieznacznie zwiększać ryzyko udaru lub zawału.

Dawkowanie tabletek Ibupar Forte 0,4g:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, podczas posiłku lub po jego zakończeniu. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: dawka początkowa – jedna tabletka (400mg), w miarę potrzeby dawkę można powtarzać co 4-6 godzin. Maksymalna dobowa dawka: 3 tabletki (1200mg). W przypadku braku poprawy lub nasilania się objawów po 3 dniach należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wrażenia za silnego lub za słabego działania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel