ACARD 150mg x 30 tabletek

  • Substancją czynną w produkcie leczniczym Acard 150mg jest kwas acetylosalicylowy. Lek stosuje się przy chorobach, które mogą powodować zakrzepy i zatory w naczyniach krwionośnych, hamuje on bowiem proces agregacji płytek krwi.
  • ACARD 150mg x 30 tabletek
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 17164
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,41 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Acard 150mg:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Jedna tabletka dojelitowa zawiera 150mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza proszek, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, otoczka: hypromeloza, acryl Eze-White: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), talk, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, symetykon emulsja.

Działanie Acard 150mg:

Mechanizm działania substancji czynnej, czyli kwasu acetylosalicylowego polega na hamowaniu procesu agregacji płytek krwi. Produkt leczniczy Acard 150mg jest preparatem do długotrwałego stosowania w przypadku chorób, które mogą przyczyniać się do powstawania w naczyniach krwionośnych zakrzepów i zatorów. Dzięki zastosowaniu tabletek dojelitowych lek nie działa drażniąco na śluzówkę żołądka. Specjalna otoczka sprawia, że tabletka ulega rozpadowi dopiero w jelicie.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Acard 150mg wskazany do stosowania profilaktycznego w zapobieganiu zawałowi serca u osób z grupy wysokiego ryzyka, do stosowania również przy świeżym zawale serca lub podejrzeniu świeżego zawału serca. Do stosowania: po przebytym epizodzie niestabilnej choroby wieńcowej, w prewencji wtórnej u osób po przebytym zawale serca, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu (TIA) i niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów z TIA, po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu u pacjentów z TIA, w stanach po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, po angioplastyce wieńcowej, u osób ze zrostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u osób z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u osób długotrwale unieruchomionych (np. po przebyciu dużego zabiegu chirurgicznego). Lek przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przynajmniej 5 dni przed planowaną operacją należy zaprzestać stosowania leku. W przypadku kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży możliwość zastosowania leku należy koniecznie skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne salicylany. Nie stosować przy skazie krwotocznej, chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkiej chorobie nerek, wątroby lub serca. Nie stosować u osób, u których w przeszłości dochodziło do napadów astmy po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku dny moczanowej oraz wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u osób, które przyjmują metotreksat w dawce co najmniej 15mg na tydzień. Nie stosować u młodzieży i dzieci poniżej 16. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosować w okresie laktacji.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić objawy niepożądane. Działania niepożądane występujące często: objawy niestrawności (zgaga, nudności, wymioty), ból brzucha. Działania niepożądane występujące rzadko: stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, zaburzenia czynności nerek, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: zawroty głowy i szumy uszne, reakcja nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd, zaburzenia serca i układu oddechowego, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienie (z nosa, z dziąseł).

Dawkowanie tabletek Acard 150mg:

Stosować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Lek stosować po posiłku, tabletek nie rozgryzać, połykać je w całości. Zalecana dobowa dawka: jedna tabletka. Przy świeżym zawale serca lub przy podejrzeniu świeżego zawału serca: jednorazowo przyjąć dwie tabletki. W tym przypadku zaleca się dla lepszego wchłaniania rozgryźć tabletki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel