ACARD 150mg x 60 tabletek

  • Produkt leczniczy Acard 150mg zawiera kwas acetylosalicylowy. Jest to substancja czynna, która hamuje proces agregacji płytek krwi. Lek stosuje się w przypadku chorób, które powodują powstawanie zatorów i zakrzepów w naczyniach.
  • ACARD 150mg x 60 tabletek
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 17165
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
25,36 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Acard 150mg:

Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). Jedna tabletka dojelitowa zawiera 150mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: celuloza proszek, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, otoczka: hypromeloza, acryl Eze-White: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), talk, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, sodu wodorowęglan, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, symetykon emulsja.

Działanie Acard 150mg:

Kwas acetylosalicylowy przyczynia się do hamowania procesu zlepiania się płytek krwi. Produkt leczniczy Acard 150mg jest wskazany do długotrwałego stosowania przy chorobach, w przebiegu których może dochodzić w naczyniach krwionośnych do zakrzepów i zatorów. Lek w postaci tabletek dojelitowych, dzięki specjalnej otoczce tabletka ulega rozpadowi dopiero w jelicie, ogranicza to drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Acard 150mg wskazany do stosowania w leczeniu profilaktycznym w celu przeciwdziałania zawałowi serca u osób z grupy podwyższonego ryzyka, ponadto można stosować w przypadku świeżego zawału serca lub podejrzenia świeżego zawału serca. Lek stosuje się po przebytym epizodzie niestabilnej choroby wieńcowej, w prewencji wtórnej u osób po przebytym zawale serca, w stanach po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, po angioplastyce wieńcowej, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu (TIA) i niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów z TIA, po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu u pacjentów z TIA, u osób ze zrostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u osób z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u osób długotrwale unieruchomionych (np. po przebyciu dużego zabiegu chirurgicznego). Lek do długotrwałego stosowania.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość zastosowania leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze należy koniecznie omówić z lekarzem. Należy zaprzestać stosowania leku przynajmniej 5 dni przed każdym planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne salicylany. Nie stosować u młodzieży i dzieci poniżej 16. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosować w okresie laktacji. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, ciężkiej choroby nerek, wątroby lub serca. Nie stosować u osób, u których w przeszłości dochodziło do napadów astmy po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku dny moczanowej. Nie stosować przy wrodzonym niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u osób, które przyjmują metotreksat w dawce 15mg lub więcej na tydzień.

Działania niepożądane:
W trakcie przyjmowania leku u niektórych osób mogą wystąpić objawy niepożądane. Często: objawy niestrawności (zgaga, nudności, wymioty), ból brzucha. Rzadko: stany zapalne żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, zaburzenia czynności nerek, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Częstość nieznana: zawroty głowy i szumy uszne, reakcja nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, obrzęk, świąd, zaburzenia serca i układu oddechowego, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienie (z nosa, z dziąseł).

Dawkowanie tabletek Acard 150mg:

Należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletki przyjmować po jedzeniu, połykać w całości. Zalecana dobowa dawka: jedna tabletka. W przypadku świeżego zawału serca lub w przypadku podejrzenia świeżego zawału serca: jednorazowo zażyć dwie tabletki. Rozgryźć w celu lepszego wchłaniania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel