EXCEDRIN Migrastop x 10 tabletek

  • Starannie skomponowany zestaw substancji czynnych przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury. Produkt leczniczy Excedrin Migrastop zawiera kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeinę.
  • EXCEDRIN Migrastop x 10 tabletek
Producent: Novartis
Kod produktu: 20008
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,66 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Excedrin Migrastop:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu i 65mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: hydroksypropyloceluloza nisko podstawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy; otoczka: Opadry YS-1-7086 (hypromeloza 3 cP, hypromeloza 6 cP, hypromeloza 50 cP, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy), kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Działanie Excedrin Migrastop:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Excedrin Migrastop jest ból głowy oraz napady migreny z aurą lub bez aury. Działanie przeciwbólowe leku zapewnia paracetamol oraz kwas acetylosalicylowy, są to substancje czynne, które zmniejszają ból i łagodzą gorączkę. Ponadto kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie. Skład leku uzupełniono o kofeinę – łagodny środek pobudzający, który zwiększa działanie kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Excedrin Migrastop wskazany do stosowania w leczeniu bólu głowy, a także napadów migreny z aurą lub bez aury (do objawów należy: ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk, zaburzenia codziennego funkcjonowania). Do stosowania doraźnego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Bez zalecenia lekarza nie należy podawać leku dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia. W trakcie leczenia nie spożywać alkoholu, należy także ograniczyć spożycie kofeiny z innych źródeł (zalecana dawka odpowiada około jednej filiżance kawy). W I i II trymestrze ciąży nie jest zalecane stosowanie leku, w III trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli w przeszłości stwierdzano reakcję alergiczną na inne leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Nie stosować, jeśli występuje owrzodzenie żołądka, jelit lub występowało w przeszłości owrzodzenie układu pokarmowego. Nie stosować, jeśli w stolcu pojawia się krew lub występują czarne stolce. Nie stosować w przypadku hemofilii lub innych chorób krwi. Nie stosować przy ciężkich schorzeniach serca, nerek, wątroby. Nie stosować równocześnie z metotreksatem (stosowany w dawce 15mg tygodniowo lub większej). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Wystąpienie następujących objawów wymaga przerwania stosowania leku oraz konsultacji z lekarzem: reakcje alergiczne (opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka lub gardła – objawy te mogą przyczynić się do utrudnienia połykanie, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy); wysypka, swędzenie i omdlenia; zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry; krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit (objawom może towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty); zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby); zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi); nieregularne bicie serca. Inne działania niepożądane – często: nerwowość, zawroty głowy, nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej; niezbyt często: bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy, szum w uszach, uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty, zmęczenie, uczucie zaniepokojenia, przyspieszone bicie serca; rzadko: ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny, zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku, niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia, zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja, uczucie bólu w okolicy czoła i policzków, ból oczu, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach), krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar; wzdęcia, odbijanie się, nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry, sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, kurcze mięśni, osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej; częstość nieznana: niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie, senność, migrena, zaczerwienienie skóry, wysypka, odnotowywano bardzo rzadkie przypadki występowania poważnych reakcji skórnych, kołatanie serca, duszność, nagła trudność w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel (objawy astmy), ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego występujące po posiłkach, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Dawkowanie tabletek Excedrin Migrastop:

Lek przyjmować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Dorośli powyżej 18. roku życia – leczenie bólu głowy: zażyć jedną tabletkę, gdy pojawi się ból głowy, tabletkę popić pełną szklanką wody. Jeśli jest taka potrzeba, można zażyć kolejną tabletkę po 4-6 godzinach od zastosowania pierwszej dawki. W przypadku intensywnego bólu: stosować jednorazowo dwie tabletki, w razie potrzeby dawkę ponowić po 4-6 godzinach. Leczenie bólu głowy: bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku dłużej niż 4 dni. Dorośli powyżej 18. roku życia – leczenie migreny: zażyć dwie tabletki, gdy pojawią się objawy migreny lub aury migrenowej, tabletki popić szklanką wody. Jeśli jest taka potrzeba, dawkę można ponowić po 4-6 godzinach. Leczenie migreny: bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku dłużej niż 3 dni. Maksymalna dobowa dawka (przy bólu głowy i migrenie): 6 tabletek (1500mg paracetamolu, 1500mg kwasu acetylosalicylowego, 390mg kofeiny). Leku nie należy stosować długotrwale.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel