EXCEDRIN Migrastop x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Excedrin Migrastop zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, kwas acetylosalicylowy, kofeinę. Lek wskazany jest do stosowania doraźnego w leczeniu bólu głowy oraz napadów migrenowych z aurą lub bez aury.
  • EXCEDRIN Migrastop x 20 tabletek
Producent: Novartis
Kod produktu: 19852
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
31,56 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Excedrin Migrastop:

Substancje czynne: kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu i 65mg kofeiny oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: hydroksypropyloceluloza nisko podstawiona, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy; otoczka: Opadry YS-1-7086 (hypromeloza 3 cP, hypromeloza 6 cP, hypromeloza 50 cP, tytanu dwutlenek (E171), glikol propylenowy), kwas benzoesowy (E210), wosk Carnauba.

Działanie Excedrin Migrastop:

Trzyskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym. Produkt leczniczy Excedrin Migrastop zawiera paracetamol, kwas acetylosalicylowy i kofeinę. Paracetamol i kwas acetylosalicylowy to substancje czynne, które zmniejszają ból i gorączkę, dodatkowo kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne. Kofeina to środek łagodnie pobudzający, który zwiększa skuteczność działania paracetamolu i kwasu acetylosalicylowego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Excedrin Migrastop wskazany do doraźnego stosowania w leczeniu bólów głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury (objawy – ból głowy, nudności, nadwrażliwość na światło i dźwięk, zaburzenia codziennego funkcjonowania).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy podawać leku dzieciom i młodzieży poniżej 18. roku życia bez zalecenia lekarza. Nie powinno się spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Lek zawiera kofeinę: zalecana dawka leku odpowiada około jednej filiżance kawy, w trakcie stosowania leku zaleca się ograniczenie spożywania kofeiny z innych źródeł. Nie jest zalecane stosowania leku w I i II trymestrze ciąży (w III trymestrze jest to przeciwwskazane) oraz okresie karmienia piersią.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku stwierdzonej w przeszłości reakcji alergicznej na inne leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku owrzodzenia żołądka, jelit lub występującego w przeszłości owrzodzenia układu pokarmowego. Nie stosować w przypadku występowania krwi w stolcu lub czarnych stolców. Nie stosować w przypadku hemofilii, innych chorób krwi. Nie stosować w przypadku ciężkich schorzeń serca, nerek, wątroby. Nie stosować równocześnie z metotreksatem (dawka 15mg tygodniowo lub większa). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów: reakcje alergiczne – opuchnięcie twarzy, ust, jamy ustnej, języka, lub gardła (objawy te mogą przyczynić się do utrudnienia połykania, powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej (objaw astmy)); wysypka, swędzenie i omdlenia; zaczerwienienie skóry, pęcherze na wargach, spojówkach lub w jamie ustnej, łuszczenie się skóry; krwawienie z żołądka lub jelit, owrzodzenie żołądka lub jelit (objawom może towarzyszyć ostry ból brzucha, krwawe lub czarne stolce lub krwawe wymioty); zażółcenie skóry lub oczu (objawy niewydolności wątroby); zawroty głowy lub uczucie „lekkiej głowy” (objaw niskiego ciśnienia krwi); nieregularne bicie serca. Inne działania niepożądane: często – nerwowość, zawroty głowy, nudności, dolegliwości w obrębie jamy brzusznej; niezbyt często – bezsenność, drżenie, odrętwienie, ból głowy, szum w uszach, uczucie suchości w jamie ustnej, biegunka, wymioty, zmęczenie, uczucie zaniepokojenia, przyspieszone bicie serca; rzadko – ból gardła, trudności z przełykaniem, odrętwienie i mrowienie dookoła ust, nadmierne wydzielanie śliny, zmniejszony apetyt, zaburzenia smaku, niepokój, nastrój euforyczny, uczucie napięcia, zaburzenia uwagi, utrata pamięci, zaburzona koordynacja, uczucie bólu w okolicy czoła i policzków, ból oczu, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, problemy z naczyniami obwodowymi (np. w rękach lub nogach), krwawienie z nosa, płytki i spowolniony oddech, katar; wzdęcia, odbijanie się, nadmierne pocenie się, swędzenie, swędząca wysypka, zwiększona wrażliwość skóry, sztywność mięśni, kości lub stawów, ból szyi, ból pleców, kurcze mięśni, osłabienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej; częstość nieznana: niepokój, złe lub inne niż zwykle samopoczucie, senność, migrena, zaczerwienienie skóry, wysypka, odnotowywano bardzo rzadkie przypadki występowania poważnych reakcji skórnych, kołatanie serca, duszność, nagła trudność w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech lub kaszel (objawy astmy), ból brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego występujące po posiłkach, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Dawkowanie tabletek Excedrin Migrastop:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby powyżej 18. roku życia: Leczenie bólu głowy – w przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę, popijając pełną szklanką wody. Jeśli jest taka konieczność, można zażyć kolejną tabletkę po 4-6 godzinach po zastosowania pierwszej dawki. Przy intensywnym bólu jednorazowo można zastosować jednorazowo dwie tabletki, a następnie dawkę ponowić po 4-6 godzinach. W przypadku leczenia bólu głowy nie stosować leku dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem. Leczenie migreny – w przypadku wystąpienia objawów migreny lub aury migrenowej należy wziąć dwie tabletki leku, popijając szklanką wody. Jeśli jest taka konieczność ,można zażyć kolejne dwie tabletki po 4-6 godzinach po zastosowania pierwszej dawki. W przypadku leczenia migreny nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Maksymalna dobowa dawka (ból głowy, migrena): 6 tabletek (1500mg paracetamolu, 1500mg kwasu acetylosalicylowego, 390mg kofeiny). Nie należy stosować leku długotrwale.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel