Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ASMAG Forte x 50 tabletek

  • W przypadku stwierdzonego niedoboru magnezu w organizmie wskazane jest stosowania produktu leczniczego Asmag Forte. Substancją czynna leku jest magnezu wodoroasparaginian czterowodny. W każdej tabletce zawarto 34mg jonów magnezu.
  • ASMAG Forte x 50 tabletek
Producent: Farmapol
Kod produktu: 296
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
20,04 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Asmag Forte:

Substancja czynna: magnezu wodoroasparaginian czterowodny. Jedna tabletka zawiera 34mg jonów magnezu w postaci 500mg magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, krzemionka kolidalna, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), metyloceluloza.

Działanie Asmag Forte:

Magnez jest jednym z ważniejszych składników budulcowych organizmu. Chroni mięsień sercowy, uczestniczy w rozwoju oraz mineralizacji kości. Ponadto jest ważny dla prawidłowego przebiegu syntezy niektórych hormonów. Pomaga przeciwdziałać stresom, uczuleniom, niedotlenieniu i stanom zapalnym. Produkt leczniczy Asmag Forte jest wskazany w celu uzupełniania niedoborów magnezu w organizmie. Ich konsekwencją może być osłabienie odporności, zaburzenia pracy układu krążenia i układu nerwowego, a także tkanki kostnej i mięśni. Ponadto niedobór może prowadzić do przyspieszenia rozwoju miażdżycy naczyń krwionośnych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Asmag Forte wskazany do stosowania w leczeniu niedoborów magnezu.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający. Lek zawiera laktozę (w jednej tabletce 20mg), co jest ważne w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów. Stosowanie u kobiet w ciąży i u matek karmiących należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w przypadku hipermagnezemii, ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny <30ml/min), antybiotykoterapii, zaburzeń przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardii, myasthenia gravis, biegunki.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane (u niektórych osób). W przypadku przyjmowania większych dawek związków magnezów mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty).

Dawkowanie tabletek Asmag Forte:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, po posiłku, popijać wodą. Dorośli: przyjmować 1-2 tabletki trzy razy dziennie.

Pytania i odpowiedzi
Najlepiej przyjąć go podczas posiłku lub zaraz po nim.
Zadaj pytanie
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z ASMAG Forte x 50 tabletek

2020-08-04

Jak wybrać dobry magnez? Suplement diety czy lek?

Jak wybrać dobry magnez? Suplement diety czy lek?
Magnez jako suplement, czy magnez jako lek? O co chodzi, czym się różnią te preparaty i czy w ogóle czymś się różnią? Czym grozi niedobór magnezu w organizmie, jak uzupełnić jego deficyt i na co zwracać uwagę wybierając dobry magnez? Sprawdź koniecznie!
pixel